Carrie Fisher nie żyje

Carrie Fisher, która pozostanie na zawsze zapamiętana jako księżniczka Leia z Gwiezdnych Wojen zmarła w wieku 60 lat.

Carrie Fisher, która pozostanie na zawsze zapamiętana jako księżniczka Leia z Gwiezdnych Wojen zmarła w wieku 60 lat.

Adam Siennica

Adam Siennica

Tagi:  carrie fisher 

Informację o śmierci Carrie Fisher potwierdził zagranicznym mediom Simon Halls, rzecznik prasowy rodziny. Przedstawił mediom oświadczenie w imieniu Billie Lourd, córki zmarłej aktorki.

- Z wielkim smutkiem informuję, że Billie Lourd potwierdziła śmierć jej ukochanej matki, Carrie Fisher, która odeszła dziś rano o 8:55. Była kochana przez świat, który będzie bardzo za nią tęsknić. Nasza cała rodzina dziękuje za pozytywne myśli i modlitwy - czytamy w oświadczeniu

W piątek 23 grudnia Carrie Fisher leciała z Londynu do Los Angeles. Na pokładzie samolotu doznała ataku serca i została reanimowana. Po wylądowaniu natychmiast została przetransportowana do placówki medycznej. Zmarła w szpitalu w Los Angeles.

Na zawsze zapamiętamy ją jako księżniczkę Leię z Gwiezdnych Wojen, którą zagrała w wieku 19 lat. Mogliśmy oglądać ją także w takich filmach jak Blues Brothers, Under the Rainbow, Człowiek w czerwonym bucie, Hannah i jej siostry, The Time Guardian, Na przedmieściach, Kiedy Harry poznał Sally, To jest moje życie, Krzyk 3Jay i Cichy Bob kontratakują, WonderlandKobietyFanboys i Mapy gwiazd. Jej ostatnią rolą jest film Gwiezdne wojny: ostatni Jedi, do którego zdjęcia zakończyły się kilka miesięcy temu.

Pojawiła się także na małym ekranie w takich serialach jak Girlfriends’ Guide to DivorceRockefeller Plaza 30Trawka czy Teoria wielkiego podrywu. W telewizji wystąpiła też w filmie dokumentalnym HBO z 2010 roku, opartym na jej występie na żywo. Carrie potwierdzała na scenie, że świetnie i w sposób zabawny potrafiła obcować z publicznością.

Była również wziętą i poczytną pisarką . Miała na koncie takie książki jak Pocztówki znad krawędzi (także napisała scenariusz filmowej adaptacji), Poddaję się, The Best Awful, Surrender the Pink i Dellusion of Grandma. Napisała także trzy autobiografie: Księżniczka po przejściach, Shockaholic oraz The Princess Diarist (2015).

Carrie urodziła się 20 października 1956 roku, w rodzinie blisko związanym z show biznesem. Jej ojcem był piosenkarz, Eddie Fisher, a matką legendarna aktorka, Debbie Reynolds. Dzięki temu droga zawodowa Carrie od razu była skierowana w stronę aktorstwa

Jest to najtrudniejszy tekst, jaki w życiu dane mi było napisać. Miałem okazję poznać Carrie Fisher w lipcu 2016 roku w Londynie podczas Star Wars Celebration. Było to krótkie spotkanie, które dało mi też okazję do zrobienia sobie z nią zdjęcia i wymienienia dwóch słów. Było to wyjątkowe doznanie, a Carrie okazała się bardzo miłą osobą, przy której można było zapomnieć języka w buzi. Jej panel podczas Star Wars Celebration pokazał, jaki ma świetny kontakt z publicznością, jak potrafiła bawić i ciekawie opowiadać.

Nie znałem Carrie Fisher jako człowieka. Nie wiem, jaka była naprawdę, wiem o niej samej tyle, ile mogłem wyczytać w książkach i innych źródłach informacji. Nie ma to szczególnie znaczenia. Nie przeszkadzało to w szanowaniu jej jako osoby, darzeniu sympatią za tę jedną świetną rolę, bo jej księżniczka Leia dla wielu fanów, nie tylko dla mnie, była kimś ważnym. Wiecie, że Gwiezdne Wojny to nie jest dla mnie tylko film, to mój sposób życia. Tak jak Carrie Fisher nie była nigdy dla mnie tylko aktorką. Dla mnie jako fana Carrie zawsze była kimś w rodzaju członka rodziny, którego teraz trzeba pożegnać…

Adam Siennica i Carrie Fisher
.

Źródło: people.com / zdjęcie główne: Dave Darling

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV