Co obejrzeć wieczorem? Kino familijne na Wielkanoc
Święta, a co za tym idzie kilka dni wolnego od szkoły czy pracy, to doskonała okazja by spędzić czas z rodziną. Nie ma zatem nic lepszego niż wspólne oglądanie filmów, które dostarczają zarówno rozrywki, jak i kilku ciekawych prawd o życiu.
Święta, a co za tym idzie kilka dni wolnego od szkoły czy pracy, to doskonała okazja by spędzić czas z rodziną. Nie ma zatem nic lepszego niż wspólne oglądanie filmów, które dostarczają zarówno rozrywki, jak i kilku ciekawych prawd o życiu.
Jak rzecze przysłowie, nie samym chlebem człowiek żyje. Kierując się tą myślą, warto jest zebrać członków swojej rodziny i oddać kulturalnej uczcie dla duszy. Wielkanoc jest ku temu idealną okazją, bo czyż nie jest pochwałą życia, odrodzenia i nadziei? Tym bardziej biorąc pod uwagę wiosenną pogodę za oknem warto sięgnąć po kino lekkie, przyjemne i zwyczajnie pozytywne. A gatunek kina familijnego, potrafi zaspokoić nawet te najbardziej wygórowane oczekiwania. Oto propozycja kilku filmów dla małych i tych większych fanów szklanego ekranu. Oto nasze propozycje tytułów, które polecamy obejrzeć na DVD lub w serwisach VOD.
Hop (2011)
Zacznijmy bardzo tematycznie i w duchu świąt. Hop to film aktorski z elementami animacji, którego niestety nie docenili polscy widzowie. Lekka i zabawna historia zająca o sympatycznym imieniu Zet, który zamiast podążać śladem swojego ojca i przejąć rodzinną fabrykę cukierków i pisanek, wyrusza do Hollywood, by odnieść sukces w świecie muzyki. Zbieg okoliczności sprawia, że na swojej drodze spotyka bezrobotnego Freda, a przewrotny los zmusza ich do współpracy. Film zdecydowanie skierowany dla dzieci, choć i rodzice znajdą dla siebie kilka zabawnych momentów. Jest to jeden z niewielu filmów dotyczących bezpośrednio świąt Wielkanocy, więc tym bardziej warto sięgnąć po ten tytuł.
Anioły na boisku (1994)
Pozostawiony przez ojca małoletni Roger zostaje umieszczony w rodzinie zastępczej. Nie gaśnie w nim jednak ostatnia iskierka nadziei na ponowne połączenie się rodziny, ponieważ ojciec obiecał, że powróci, jeśli jego ulubiona drużyna baseballowa – Kalifornijskie Anioły – zdobędzie mistrzostwo. Szanse są jednak nikłe, ponieważ zespół ma problemy z prawidłowym opanowaniem piłki, a co dopiero wygraniem meczu. Wydawać by się mogło, że może ich uratować tylko cud. I tak też się dzieje, bo pewnego dnia Roger odkrywa, że drużynie zaczynają pomagać anioły, które może widzieć jedynie on. Jako łącznik pomiędzy rzeczywistością a aniołami, Roger staje się członkiem zespołu, pracując nad ich motywacją do gry. Anioły na boisku to ciepły, rodzinny film o duchu walki, wierze we własne możliwości, a przede wszystkim o więzach rodzinnych, niekoniecznie zbudowanych na bazie wspólnej krwi.
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005)
Adaptacja książki C.S. Lewisa odbiła się głośnym echem w świecie filmowym, powinna też pozostać na dłużej w domach fanów kina rodzinnego. Opowieści z Narnii… to historia czwórki rodzeństwa, Piotra, Zuzanny, Edmunda i Łucji, którzy przez przypadek odkrywają za swoją szafą magiczną krainę – Narnię. Została ona jednak pogrążona przez nikczemną Białą Czarownicę w nieustającej zimie, a zamieszkałe tam zwierzęta i inne stwory żyją w strachu i posłuszeństwie wobec swojej królowej. Istnieje jednak przepowiednia mówiąca, że przyjdzie czas w którym potomkowie Adama zasiądą na tronie, a złowrogie zaklęcie zostanie przełamane. Pojawienie się w Narnii czwórki dzieci jest początkiem końca Białej Czarownicy. Ta moralizująca opowiastka o walce dobra ze złem, lojalności wobec rodzeństwa, a także o odpowiedzialności za życie własne i innych, jest ponadczasowa i każdorazowo przyciąga uwagę. Sama adaptacja wyszła ciekawie, oferując akcję, interesujące dialogi, rozbudowane momenty batalistyczne i odrobinę magii, za którą przepadają zwłaszcza dzieciaki. A co najważniejsze, jest idealną rozrywką dla całej rodziny na weekendowe popołudnie.
Yours, Mine and Ours (2005)
Komedia rodzinna i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Frank jest żołnierzem marynarki wojennej USA i do tego ojcem ośmiorga dzieci. Helen z kolei jest wolnym duchem i artystką spełniającą się w roli matki dziesięciorga dzieci. Obydwoje są wdowcami i z czasem odkrywają, że łączy ich coś więcej niż podobna liczba potomków. Zakochani w sobie do szaleństwa decydują się zamieszkać razem, co jak wszyscy się domyślamy, kończy się katastrofą. Dwójka dorosłych i osiemnaścioro dzieci pod jednym dachem gwarantuje nie tylko szaleńczą gonitwę po pokojach, ale nieustanny harmider, ruch, krzyki, totalny chaos i… narodziny pięknej oraz silnej więzi pomiędzy domownikami. Twoje, moje i nasze to obowiązkowa pozycja dla wszystkich tych, którzy narzekają na rodzeństwo i brak miejsca w domu. Im więcej, tym lepiej, zwłaszcza jeśli mowa o członkach rodziny. A to wszystko podane w niewymuszony i zabawny sposób, pozwalający cieszyć się fabułą i drobnymi gagami sytuacyjnymi.
Rise of the Guardians (2012)
Kolejna z nie do końca docenionych pozycji, głównie przez polską widownię. Strażnicy Marzeń to nietuzinkowa grupa, w której skład wchodzą Zając Wielkanocny, Święty Mikołaj, Wróżka Zębuszka, Jack Mróz czy Yeti. Ich zadaniem jest powstrzymać groźnego Króla Ciemności, który pragnie pogrążyć w mroku świat i odebrać marzenia senne dzieciom. Bajka jest niezwykle przyjemna, z bardzo pozytywnym przesłaniem, podbijająca serca zwłaszcza młodszych dzieci. Wypełniona jest po brzegi magią i poczuciem humoru, a charyzmatyczni bohaterowie z miejsca zdobywają sympatię widzów. To jedna z tych bajek, które rozgrzewają emocje swoją mądrością i ciepłem, a nie przemyconym tekstem dla dojrzałego widza.
- 1 (current)
- 2
Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1983, kończy 41 lat
ur. 1956, kończy 68 lat
ur. 1952, kończy 72 lat
ur. 1970, kończy 54 lat
ur. 1988, kończy 36 lat