Przeczytaj w weekend

Dziś wieczorem w telewizji – 12.10.2017

Kontrowersyjna animacja Sausage Party, zawsze wart przypomnienia Killer czy początek programu rozrywkowo-historycznego Pół litra historii. Co poza tym można obejrzeć dziś wieczorem w telewizji?

Kontrowersyjna animacja Sausage Party, zawsze wart przypomnienia Killer czy początek programu rozrywkowo-historycznego Pół litra historii. Co poza tym można obejrzeć dziś wieczorem w telewizji?

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Dziś wieczorem w telewizji – zobacz koniecznie” to nasza inicjatywa skierowana do czytelników szukających czegoś dobrego w dostępnych w Polsce kanałach telewizyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Natomiast do przejrzenia całego programu odsyłamy tutaj.

SERIALE

Zakładnicy z metra - sezon 1, odcinki 1-2
21:00
Canal+

Rok 2017, Kopenhaga. Porywacze przetrzymują w metrze piętnaście osób. Łącznikiem między przestępcami a antyterrorystami zostaje pewna dziennikarka. Kobieta ma przekazywać mediom informacje. Co zaskakujące, dotyczą one przeszłości uwięzionych. W mediach wybucha skandal, a cała Dania czeka w napięciu na rozwój sytuacji. Z czasem pojawia się pytanie: czy negocjować z terrorystami.

Umrzeć ze śmiechu - sezon 1, odcinek 5
22:00
HBO 3

Los Angeles, lata 70. Grupa spragnionych sławy komików marzy o występach w najgorętszym stand-upowym klubie w mieście. Zanim jednak uda im się osiągnąć cel, muszą przejść selekcję i sprostać wymaganiom surowej właścicielki lokalu, Goldie Herschlag (Melissa Leo). By zabłysnąć na scenie, nie cofną się przed niczym. Odważnie wyjawiają swoje najskrytsze myśli i najmroczniejsze sekrety. Wszystko po to, by rozbawić widownię.

Zobacz także:
Victoria - sezon 1, odcinek 6 - 19:20 (HBO)
Filary Ziemi - odcinek 8 (ost.) - 19:50 (Kino TV)
Dark Matter - sezon 1, odcinek 2 - 21:00 (SCi-Fi Universal)
A.P.B. - sezon 1, odcinek 1 - 21:05 (AXN Black)
Miasto skarbów - odcinek 5 - 21:40 (TVP 2)

FILMY

Sausage Party
22:15
Cinemax

Grupa produktów spożywczych z jednego z supermarketów próbuje dowiedzieć się, skąd dokładnie pochodzą i co właściwie stało się ze szczęśliwcami, którym udało się już opuścić sklep. Ich przewodnikiem jest rezolutna parówka o imieniu Frank. Zawsze powtarzano im, że w momencie, w którym trafią do wózka na zakupy, zacznie się dla nich cudowna przygoda. Kiedy jednak Frank wydostaje się z supermarketu, przekonuje się, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Absurdalna, pełna zabawnych żartów, historia grupy produktów spożywczych, które chcą poznać swoje przeznaczenie.

Kiler
22:30
TVN

Taksówkarz Jurek Kiler wskutek fatalnego zbiegu okoliczności znajduje się w pobliżu miejsca zbrodni. Policja odkrywa w jego samochodzie broń, z której popełniono morderstwo. Wobec niepodważalnych dowodów komisarz Ryba podejmuje decyzję o aresztowaniu Jurka. Oskarżony o zabójstwo pechowiec trafia do więzienia, gdzie wszyscy wierzą, że to właśnie on jest legendarnym zawodowym zabójcą o pseudonimie Kiler i traktują go z szacunkiem. Mafioso Siara, dowiedziawszy się o aresztowaniu specjalisty od mokrej roboty, postanawia działać. Jego ludzie brawurowo odbijają Jurka podczas transportu do innego więzienia i natychmiast zawożą do mocodawcy. Gangster proponuje mu wolność i możliwość zarobienia ogromnych pieniędzy w zamian za zabicie senatora Lipskiego i odzyskanie połówki banknotu, który jest przepustką do fortuny. Kiler nie może przyznać się do swojej prawdziwej tożsamości. Musi poradzić sobie w świecie przestępczym, który dotąd znał jedynie z filmów. Nie jest to łatwe. Na szczęście może liczyć na pomoc uroczej dziennikarki Ewy. Razem z nią układa misterny plan, który pozwoli mu wybrnąć z sytuacji.

Zobacz także:
Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz - 20:00 - Stopklatka TV
Nerve - 20:00 - Canal+ Family
Marsjanie atakują! - 20:00 - TVN 7
Obywatel - 20:10 - HBO
Adwokat diabła - 21:00 - TNT
3:10 do Yumy - 21:00 - TV 4

ROZRYWKA / DOKUMENT

Drunk History - Pół litra historii - odcinek 1
22:00
Comedy Central

Celebryci, aktorzy, satyrycy oraz inne znane osoby opowiadają o historii Polski, będąc pod lekkim wpływem alkoholu. Występy ubarwiają scenki z udziałem aktorów przebranych w stroje z dawnych epok.

Mury
22:45
TVP Kultura

Współcześnie mury stały się symbolem zamknięcia na innych i gospodarczego protekcjonizmu. Stanowią granicę pomiędzy bogactwem a biedą. Film przybliża trzy z nich, pokazując, że nie są skuteczną ochroną. Na całej granicy USA z Meksykiem stoi mur, którego każdy kilometr patroluje 13 zawodowych pograniczników i niezliczone oddziały ochotników. Pewien mężczyzna rozstawia krzyże w miejscach, gdzie Meksykanie stracili życie, próbując przedostać się na drugą stronę w poszukiwaniu lepszego życia. RPA już w latach 70. ubiegłego wieku odgrodziło się od biedniejszych sąsiadów. Druciane sześciometrowe płoty oddzielają również od Maroka hiszpańskie miasta - enklawy w Afryce: Ceutę i Melillę. Są miejscem dantejskich scen, kiedy afrykańscy uchodźcy próbują przedostać się do Europy. W okolicy koczuje stale około 30 tys. osób.

SPORT

Tenis: Turniej WTA w Linzu
18:30
Eurosport 1

31. edycja turnieju Generali Ladies Linz wkracza w decydującą fazę. O zwycięstwo na austriackich kortach rywalizuje już tylko szesnaście najlepszych zawodniczek. Wśród nich faworytką wydaje się być Magdaléna Rybáriková, która w drodze do 1/8 finału pokonała m.in. utalentowaną Richel Hogenkamp.

WRC: Rajd Hiszpanii - podsumowanie
21:30
Canal+ Sport

Jedenasta eliminacja sezonu. Po dotychczasowych w klasyfikacji kierowców prowadzi Sebastian Ogier. Francuz w tegorocznym cyklu triumfował w dwóch rajdach - w Monte Carlo i Portugalii. Ogier w ubiegłym sezonie był najlepszy na drogach Hiszpanii.

Źródło: fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV