Repertuar kin Nowość Program TV

Dziś wieczorem w telewizji – 16.01.2018

Pierwszy odcinek serialowej adaptacji powieści Wojna i pokój, kolejne odcinki The Gifted: Naznaczeni i Mr. Mercedes, a także film sci-fi pt. Life. Co poza tym można obejrzeć dziś wieczorem w telewizji?

Dziś wieczorem w telewizji – zobacz koniecznie” to nasza inicjatywa skierowana do czytelników szukających czegoś dobrego w dostępnych w Polsce kanałach telewizyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Natomiast do przejrzenia całego programu odsyłamy tutaj.

SERIALE

Jeźdźcy burzy – sezon 1, odcinki 5-6
20:00
Canal+ Seriale

Historia rodziny duchownych, której ślady sięgają ponad 250 lat. Johannes dla swoich synów jest ucieleśnieniem Boga- daje, kocha, ale i karze. Mężczyzna faworyzuje Augusta i jest rozczarowany Christianem. Chcąc zdobyć jego miłość, synowie dokonują desperackich wyborów, które doprowadzą do konfliktów między różnymi religiami. Za fabułę odpowiedzialny jest zdobywca nagrody BAFTA Adam Price, scenarzysta serialu „Rząd”.

Wojna i pokój – odcinek 1
22:55
BBC HD

Najnowsza adaptacja słynnej powieści Lwa Tołstoja pt. „Wojna i pokój” w reżyserii Toma Harpera, która ukazuje dzieje arystokratycznych rodzin w czasach wojen napoleońskich w Rosji. Armia Napoleona rozpoczyna inwazję na Wschodzie Europy. Hrabia Piotr Bezuchow popiera dążenia francuskiego cesarza, co spotyka się z niechęcią i oburzeniem pozostałych frakcji politycznych. Przyjaciel Piotra, książę Andriej Bołkoński, jest z kolei zdecydowanym wrogiem najeźdźcy. Hrabina Natasza Rostowa próbuje odnaleźć swoje miejsce w społeczeństwie. Dzieje bohaterów i ich rodzin wplatają się w burzliwe wydarzenia historyczne XIX-wiecznej Rosji.

Zobacz także:
S.W.A.T.: jednostka specjalna – sezon 1, odcinek 8 – 20:25 – TVP 1
Pokolenie mutantów – sezon 2, odcinek 8  – 20:50 – Polonia 1
Midnight, Texas – sezon 1, odcinek 8 – 21:05 – AXN Black
The Gifted: Naznaczeni – sezon 1, odcinki 12-13 – 21:05 – FOX
Mr. Mercedes – sezon 1, odcinek 5 – 22:55 – Canal+ Seriale

FILMY

Life
20:10
HBO

Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej trwają badania prowadzone przez sześcioosobowy zespół kosmonautów. Załoga dokonuje przełomowego odkrycia – udaje się zaobserwować pierwsze w historii dowody na istnienie życia na Marsie. Astronauci przekonują się jednak, że odnaleziona przez nich forma życia jest nadspodziewanie inteligentna, a przy tym niebezpieczna. Za kamerą szwedzki reżyser Daniel Espinosa, a na ekranie m.in. kandydat do Oscara Jake Gyllenhaal, nominowani do Złotego Globu Rebecca Ferguson i Ryan Reynolds oraz Hiroyuki Sanada – zdobywca nagrody przyznawanej przez Japońską Akademię Filmową. Atutem produkcji są spektakularne efekty specjalne.

Londyn w ogniu
22:15
Canal+ Film

Pakistan. Lider terrorystów Aamir Barkawi (Alon Aboutboul), odpowiedzialny za zorganizowanie wielu zamachów w różnych częściach świata, świętuje wraz z rodziną zaślubiny córki. Podczas imprezy weselnych gości atakują drony. Ciężko ranny Barkawi uchodzi z życiem. Dwa lata później w niewyjaśnionych okolicznościach umiera premier Wielkiej Brytanii. Na uroczystości pogrzebowe przybywają przywódcy państw z całego świata. Jest wśród nich amerykański prezydent Benjamin Asher (Aaron Eckhart), ochraniany m.in. przez agenta Mike’a Banninga (Gerard Butler). Kiedy w brytyjskiej stolicy dochodzi do serii zamachów, zorganizowanych przez Barkawiego, Banning za wszelką cenę próbuje ratować życie Ashera.

Zobacz także:
Underworld: Wojny krwi – 18:35 – HBO
T2: Trainspotting – 19:00 – HBO 2
Jestem legendą – 21:20 – TVN Fabuła
Zabójcza broń 2 – 21:30 – TVN
Tombstone – 22:20 – TVN 7

ROZRYWKA / DOKUMENT

Na tropie legend: Rennes le Château
21:00
Discovery Historia

Odpowiedzi na to pytanie, dlaczego tak fascynują nas mity, szukają naukowiec, historyk i osoba o zdolnościach parapsychicznych, dokonując analizy najsłynniejszych legend.

Ciemne śluby
22:55
TVP 2

Zmiany w brytyjskim prawie migracyjnym przyczyniają się do wzmożonego zawierania związków małżeńskich z obywatelami Anglii przez cudzoziemców. Celem imigrantów jest pominięcie stawianych przed nimi barier w osiedleniu się. Reporterka Ranvir Singh przeprowadza rozmowy z urzędnikami i ekspertami, dzięki którym poznaje szeroki wachlarz stosowanych metod do naruszeń prawa: od legalnej działalności biur matrymonialnych, przez indywidualnych pośredników poszukujących Anglików skłonnych do łatwego zarobku, aż po handel żywym towarem. Ze zjawiskiem ciemnych ślubów związane są również fałszerstwa dokumentów i kart pobytu, przekupstwa, szantaż i przemoc fizyczna. Zebrany materiał dowodzi, że problem fałszywych zaślubin gwałtownie się pogłębia, przynosząc liczne wyzwania dla służb migracyjnych i policji.

SPORT

Piłka ręczna mężczyzn: Mistrzostwa Europy w Chorwacji
mecz fazy grupowej: Chorwacja – Szwecja
20:20
TVP Sport

Ostatni mecz grupy A. Piłkarze z Bałkanów muszą zmierzyć się nie tylko z rywalem, ale także ogromną presją. Ich kibice oczekują od nich, że podczas mistrzostw Europy rozgrywanych na swoim terenie zdobędą medal. Podczas poprzedniego czempionatu Starego Kontynentu Chorwaci stanęli na najniższym stopniu podium. Teraz mierzą znacznie wyżej. Obydwie drużyny mają już zapewniony awans do kolejnej fazy.

Piłka nożna: Liga francuska
mecz: AS Monaco – OGC Nice
20:55
Eleven Sports 1

Źródło: fot. materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Marvel porządkuje linię czasową. Poznaj oficjalną…

Marvel w końcu zaprezentował oficjalną chronologię filmów wchodzących w skład MCU.

Piotr Piskozub
spoilery
-

Nowi złoczyńcy w Avengers 4? Książka…

Książka Thanos: Titan Consumed sugeruje, kto może być kolejnym złoczyńcą w filmie Avengers 4.

Piotr Piskozub
-

The Eternals – oto postacie, które…

Ogłoszenia castingowe do filmu The Eternals wyjawiają, których bohaterów zobaczymy w tej odsłonie MCU.

Michał Czubak
-

Biedronka startuje z promocją na gry.…

Biedronka szykuje ofensywę dla graczy. W ofercie m.in. South Park: Fractured But Whole, Doom czy…

Piotr Piskozub
-

Czarna Pantera ma taki cosplay, że…

Wielką popularnością w sieci cieszy się wideo, w którym cosplayer przebrał się za tytułowego bohatera…

Piotr Piskozub
-

Aquaman – pokazano fragment. Bitwy z…

W Chinach zaprezentowano 25 minut filmu Aquaman. Pierwsze reakcje widzów są w większości entuzjastyczne.

Co o tym sądzisz?