Dziś wieczorem w telewizji – 24.05.2018

Kolejny odcinek Legionu, Jason Bourne czy finał kobiecej Ligi Mistrzów w piłce nożnej. Co poza tym można obejrzeć dziś wieczorem w telewizji?

Kolejny odcinek Legionu, Jason Bourne czy finał kobiecej Ligi Mistrzów w piłce nożnej. Co poza tym można obejrzeć dziś wieczorem w telewizji?

„Dziś wieczorem w telewizji – zobacz koniecznie” to nasza inicjatywa skierowana do czytelników szukających czegoś dobrego w dostępnych w Polsce kanałach telewizyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Natomiast do przejrzenia całego programu odsyłamy tutaj.

SERIALE

Agenci NCIS: Los Angeles - sezon 9, odcinki 16-17
21:00
AXN

W 9. sezonie serialu jednostka traci swoją wieloletnią szefową Henriettę "Hetty" Lange. Kobieta przechodzi na emeryturę i niespodziewanie znika. Tymczasem agent Sam namawia współpracownika Callena, by ten znalazł sobie nowego partnera.

Legion - sezon 2, odcinek 8
22:00
FOX

David Haller (Dan Stevens) od dzieciństwa krążył między szpitalami psychiatrycznymi. Dopiero dzięki pomocy Syd (Rachel Keller) i jej towarzyszy odkrył swoje ponadludzkie umiejętności. Przekonał się też, że przez całe życie znajdował się pod wpływem Władcy Cieni, pasożyta o niewyobrażalnej mocy. Przybrał on formę Lenny (Aubrey Plaza), przyjaciółki Davida, w rzeczywistości jednak jest starożytną istotą nazywaną Amahl Farouk. Przyjaciele stoczyli z nim bitwę i ostatecznie zmusili go do opuszczenia ciała mężczyzny. Niestety, Farouk uciekł, używając do tego nowego żywiciela - Olivera Birda (Jemaine Clement), męża Melanie. Kiedy wydaje się już, że dla Syd i pozostałych nadszedł moment wytchnienia, tajemnicza kula porywa Davida do nieznanego miejsca. W tej sytuacji grupa musi zawrzeć porozumienie ze swoim dawnym wrogiem, Clarkiem (Hamish Linklater), i finansowaną przez rząd organizacją Division III. Tymczasem Amahl Farouk (Navid Negahban) szuka sposobu na to, by zdobyć nieskończoną moc. Druga seria produkcji opartej na komiksach Chrisa Claremonta i Billa Sienkiewicza publikowanych przez wydawnictwo Marvel.

Zobacz także:
Miasteczko Twin Peaks - sezon 2, odcinki 11-12 - 20:30 (Cinemax 2)
Szpieg D'83  odcinek 5 - 20:40 (TVP 2)
Westworld - sezon 2, odcinek 5 - 21:00 (HBO 3)
Wersal. Prawo krwi - sezon 3, odcinki 5-6 - 21:00 (Canal+)
Terror - sezon 1, odcinki 7-8 - 21:05 (AMC)

FILMY

Troja
20:00
Paramount Channel

Król Sparty Menelaos (Brendan Gleeson) i król Troi Priam (Peter O'Toole) wyprawiają wielką ucztę z okazji zawarcia rozejmu. Priama reprezentuje na niej Hektor (Eric Bana), który świętuje z innymi dostojnikami i nie zauważa, jak książę Troi Parys (Orlando Bloom) uwodzi, a następnie porywa żonę Menelaosa, piękną Helenę (Diane Kruger). Pokój zostaje zerwany, a Grecy kolejny raz jednoczą siły przeciwko Troi. Muszą odbić Helenę i ocalić honor króla Sparty. Do wojny przystępuje również potężny król Myken, brat Menelaosa - Agamemnon (Brian Cox). W rzeczywistości bardziej niż o honorze swojego brata myśli on o podbiciu uważanej za niezdobytą twierdzę Troi. Miasta broni Hektor, który jest doskonałym strategiem. Jedynym na świecie wojownikiem, który może skutecznie pokierować atakiem na Troję jest arogancki, dumny Achilles (Brad Pitt). Efektowna i zrealizowana z rozmachem historia najgłośniejszej starożytnej wojny, która wybuchła z powodu wielkiej miłości. Swobodna adaptacja "Iliady" Homera była nominowana do Oscara za kostiumy. Akademia doceniła to, co w filmie najlepsze - pietyzm, z jakim odtworzono realia starożytnego świata. Monumentalne sceny bitew i pojedynków robią na widzu duże wrażenie, nawet gdy są oglądane nie w kinie, a tylko na małym ekranie.

Jason Bourne
21:45
Canal+ Film

Od ujawnienia szczegółów operacji Black Briar minęło dziesięć lat. Przez cały ten czas Jason Bourne (Matt Damon) żyje w ukryciu. Tymczasem Nicky Parsons (Julia Stiles), związana z grupą hakerów, którym przewodzi Christian Dassault (Vinzenz Kiefer), włamuje się do komputerów CIA. Wykrada tajne informacje dotyczące kolejnych projektów. To zwraca uwagę Heather Leen (Alicia Vikander), mającej pieczę nad cybernetycznymi operacjami, oraz samego dyrektora agencji, Roberta Deweya (Tommy Lee Jones). Parsons udaje się znaleźć dokumenty dotyczące Bourne'a i jego rekrutacji do programu Treadstone. Okazuje się, że w sprawę zamieszany jest ojciec mężczyzny. Hakerka jedzie do Aten, by poinformować o wszystkim Jasona. Wkrótce zostaje zamordowana...

Zobacz także:
Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie - 19:00 - AXN Spin
To nie jest kraj dla starych ludzi - 20:00 - Metro TV
Kobiety bez wstydu - 20:10 - Polsat
Pan i pani Adelman - 20:10 - HBO
Angielski pacjent - 21:00 - CBS Europa
Detoks - 21:05 - TV 4

ROZRYWKA / DOKUMENT

Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem - sezon 5, odcinek 11
21:00
HBO 2

John Oliver, jedna z najbarwniejszych postaci amerykańskiej telewizji, zaprasza na piąty sezon show, w którym prezentuje swój punkt widzenia i komentuje wydarzenia minionego tygodnia. Porusza kwestie, które angażują uwagę wszystkich mieszkańców USA, stosuje cięte riposty i z angielskim dystansem rozbawia widzów.

Niewygodna prawda 2
22:40
HBO

Al Gore, były wiceprezydent USA, opowiada o swojej niestrudzonej walce ze zmianami klimatu i globalnym ociepleniem. Podróżuje po całym świecie, by szkolić kolejnych aktywistów, działających na rzecz rozwoju alternatywnych źródeł pozyskiwania energii. Kamery podglądają polityka w pracy i w czasie wolnym. Gore w inspirujący, a zarazem zabawny sposób mówi o walce o dobro planety. Wierzy, że jego starania pozwolą uzyskać lepszą przyszłość dla nadchodzących pokoleń. Druga część obsypanego nagrodami dokumentu. Za kamerą stanęli Bonni Cohen i Jon Shenk, którzy swoją twórczością starają się wspierać działania ekologów. Produkcję wyróżniono nominacją do BAFT-y.

SPORT

Piłka nożna kobiet: Liga Mistrzyń
mecz finałowy: VfL Wolfsburg - Olympique Lyon
17:55
Polsat Sport News

Decydująca batalia rozgrywek odbędzie się na stadionie Dynama w Kijowie. Piłkarki z Francji staną przed szansą zdobycia trofeum trzeci sezon z rzędu i piąty w historii. W półfinale podopieczne Reynalda Pedrosa pokonały Manchester City. Natomiast Wilczyce, z Ewą Pajor w składzie, uporały się z Chelsea.

Źródło: fot. Universal Pictures

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV