Feel good, czyli lekkie filmy na jesień

Wakacje, a wraz z nimi słońce i piękna pogoda już za nami. Nadchodzi jesień, a to oznacza deszczowe dni, wiatr i długie wieczory. Idealnym remedium na jesienną chandrę są kubek gorącego kakao, puchaty koc i dobry, lekki i pozytywny film lecący w tle. Przygotowaliśmy dla was kilka propozycji filmów, które pozwolą przetrwać wam nie tylko najgorsze humoru pogody, ale również umilą czas w oczekiwaniu na pełny powrót naszych ulubionych seriali.

Wakacje, a wraz z nimi słońce i piękna pogoda już za nami. Nadchodzi jesień, a to oznacza deszczowe dni, wiatr i długie wieczory. Idealnym remedium na jesienną chandrę są kubek gorącego kakao, puchaty koc i dobry, lekki i pozytywny film lecący w tle. Przygotowaliśmy dla was kilka propozycji filmów, które pozwolą przetrwać wam nie tylko najgorsze humoru pogody, ale również umilą czas w oczekiwaniu na pełny powrót naszych ulubionych seriali.

Paulina Wiśniewska
Paulina Wiśniewska

Filmy, które określa się zwyczajowo jako “feel good”, to takie produkcje, po których nie tylko czujemy się zrelaksowani i rozbawieni, ale także zmotywowani do działania, a czasem nawet do zmiany czegoś we własnym życiu. Są niczym lek na poprawę humoru, nastrajają pozytywnie i zakładają nam różowe okulary na nos. Nie ma znaczenia, czy efekt utrzymuje się godzinę czy tydzień po seansie. Te filmy mają nam po prostu umilić czas i zostawić z uśmiechem na twarzy.

The Secret Life of Walter Mitty (2013)

Tytułowy bohater jest marzycielem, który utknął w szarej codzienności otaczającego go świata. Jego nietuzinkowa młodzieńcza osobowość została stłamszona przez rutynę i obowiązki, które dopadają większość dorosłych ludzi. Walter Mitty pracuje jako szeregowy pracownik w dziale negatywów magazynu Life, który niestety już niedługo kończy swoją działalność. Okazuje się jednak, że brakuje zdjęcia słynnego fotografa, które miało uhonorować ostatnie wydanie magazynu. Walter decyduje się ruszyć niezwykłą podróż, by odnaleźć autora zdjęcia i uzyskać jego oryginał. Droga, w którą rusza odmienia całego jego życie, odkrywa na nowo zapomniane cechy charakteru i przywraca wiarę w siebie i swoje możliwości. Sekretne Życie Waltera Mitty to film stojący zapierającymi dech panoramami i przepiękną muzyką, towarzyszącą bohaterowi podczas każdego jego kroku.

Little Miss Sunshine (2006)

Na pierwszy rzut oka jest to kolejny film poświęcony rodzinie, która jednoczy się podczas wspólnej podróży. Schemat jak najbardziej prosty, ale film poprzez swoją realizację zdobywa serca widzów na całym świecie. Olive marzy by zostać Małą Miss Słoneczko i to dla niej rodzina wyrusza w długą i męczącą podróż do Kalifornii. Największym plusem filmu są członkowie rodziny, którzy stanowią komplet niebanalnych postaci, o których można by było spokojnie zrobić osobne filmy. Są kolorowi i pełni emocji, a dialogi pomiędzy bohaterami i ich wspólna dynamika w poszczególnych scenach stanowi jedno z najprzyjemniejszych widowisk małego ekranu. Mała Miss to ciepły film, który nie próbuje na siłę umoralniać, czy tłumaczyć łopatologicznie rodzinnych zawiłości. Jest naturalny i na swój sposób dziwny, czyli właśnie taki, jak prawdziwe rodziny.

St. Vincent (2014)

Komedia, która potrafi mile zaskoczyć. Tytułowy bohater Vincent to podstarzały, samotny mężczyzna, który nie cieszy się sympatią swojego najbliższego otoczenia. Stetryczały, sarkastyczny, ironiczny - to tylko przykładowe cechy jego charakteru. Vincent, ma jednak głowę do interesu i decyduje się opiekować małym chłopcem z sąsiedztwa, by dorobić sobie trochę grosza. Oliver, nieśmiały chłopak, typowa ofiara losu i szkolnych cwaniaczków, z czasem zaprzyjaźnia się ze swoją nową “nianią”, odkrywając wspólnie swoje słabe i mocne strony i ucząc się wzajemnie kilku ważnych życiowych lekcji. Jest to mądry film, który zarówno wzrusza, jak i rozbawia, pozwala zżyć się ze swoimi bohaterami i uświadamia, że warto poświęcić trochę czasu, by poznać drugiego człowieka. A dodatkowo bardzo udany debiut Jaedena Lieberher’a w roli Olivera, który kradnie praktycznie każdą wspólną scenę z Billem Murrayem.

Inside Out (2015)

Film animowany, zdecydowanie polecany dla małych i dużych. Jest to subtelnie przedstawiona historia nastoletniej Riley, która przeprowadza się do nowego miasta i musi zmierzyć się nie tylko z nowym otoczeniem, ale i własnymi emocjami. I to właśnie z ich punktu widzenia prowadzona jest fabuła. Radość, Smutek, Gniew, Strach, Odraza - wszystkie te emocje zostały spersonifikowane i współdziałają razem w centrum dowodzenia - w głowie Riley. Ta opowieść o przyjaźni, rodzinie i miłości potrafi wzbudzić wiele ciepła i nostalgii, zwłaszcza wśród tych, którzy są nieco bardziej wrażliwi i empatyczni. Film idealny na wspólny wieczór z rodziną czy przyjaciółmi.

Pitch Perfect (2012)

Muzyczna propozycja dla tych, którzy potrafią docenić niecodzienne aranżacje, zwłaszcza w towarzystwie dość zabawnych gagów sytuacyjnych. Beca rozpoczyna swoją przygodę na uniwersytecie, a jej pasją jest mixowanie piosenek. Traf sprawia, że zostaje członkiem zespołu The Bellas, śpiewających utwory a capella. Grupa dziewcząt startuje w konkursie dla zespołów uniwersyteckich i stara się wygrać za wszelką cenę. Pitch Perfect charakteryzuje się szybką i zabawną akcją, przepełnioną prostym, a czasem aż nad wyraz bezpośrednim poczuciem humoru. Stanowi jednak miłe doświadczenie zarówno dla oka jak i ucha, pozwalając porwać się muzyce i charyzmatycznym bohaterkom.

The Intouchables (2011)

Film, który zaskakuje, porywa swoją lekkością i pozwala rozkoszować się niebanalnym poczuciem humoru. Nietykalni to popularny motyw przyjaźni pomiędzy osobą niepełnosprawną i jego opiekunem, podany w odświeżony i mimo wszystko kreatywny sposób. Philippe to milioner, który może poruszać się jedynie przy pomocy wózka inwalidzkiego, Driss to chłopak z przedmieścia, który ma za sobą przeszłość kryminalną i nieco odmienne spojrzenie na świat niż jego pracodawca. Ich duet - różniący się jak dzień i noc - stanowi ciekawe połączenie charakterów, gwarantuje rozrywkę i krótką, ale intensywną przygodę. Film ujmuje widzów swoim urokiem, odczarowując lekko niepełnosprawność ludzkiego ciała i pokazuje, że mimo wszystko warto żyć, doświadczać i być dobrym człowiekiem.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Paul Rudd

Paul Rudd

ur. 1969, kończy 51 lat

Michael Rooker

Michael Rooker

ur. 1955, kończy 65 lat

Billy Dee Williams

Billy Dee Williams

ur. 1937, kończy 83 lat

Peyton List

Peyton List

ur. 1998, kończy 22 lat

Sofia Boutella

Sofia Boutella

ur. 1982, kończy 38 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV