Repertuar kin Nowość Program TV

Filmy podobne do Szklanej pułapki. Oto nasze propozycje

Szklana pułapka jest wyjątkowa nie tylko dla miłośników kina akcji, ale też osób lubiących oglądać telewizję podczas świąt Bożego Narodzenia. Jest to też świetnie pomyślane dzieło, które stało się inspiracją dla wielu filmowców. Oto zestawienie produkcji podobnych do tworu McTiernan.

Szklana pułapka z 1988 roku zapoczątkowała wówczas serię, która odmieniła gatunek. Bruce Willis pokazał, że bohaterem mogą być nie tylko napakowani twardziele, ale też po prostu zdeterminowani zwykli policjanci, którzy narzekają na codzienność i krwawią, kiedy dostaną ku temu powód. Ten film stworzył też schemat odtwarzany w różnych wariacjach, gdzie jedna z lokalizacji została opanowana przez złych ludzi i tylko jeden człowiek może uratować sytuację. Oto nasze zestawienie produkcji podobnych do Szklanej pułapki.

Dredd

W niedalekiej przyszłości prawo egzekwowane jest przez sędziów. Ścigają przestępców i sami decydują o karze. Szczególny postrach u przestępców budzi Dredd, za głowę którego pewnie nie jeden złodziejaszek oddałby fortunę. Jednak w olbrzymim gmachu mieszkalnym o nazwie Peach Tree Block wybuchają zamieszki. Do akcji wkracza pewny siebie Dredd, ale szybko spostrzega, że znalazł się w pułapce. Mamy tutaj zatem wyraźne podobieństwo do Szklanej pułapki, ale w nieco futurystycznym klimacie.

Nagła Śmierć

Jean-Claude Van Damme zabiera swoje dzieci na finałowy mecz o hokejowy Puchar Stanleya. Na lodowisko postanawiają wpaść też terroryści, którzy biorą za zakładnika wiceprezydenta USA i żądają grubej kasy. Na domiar złego wraz z zakończeniem spotkania cała arena ma wylecieć w powietrze. Główny bohater ma ręce pełne roboty i dosłownie walczy z czasem, aby uratować tysiące ludzi. Zatem nie wieżowiec, a lodowisko staje się miejscem akcji, która nie jest też tak udana, ale jest to jedno z lepszych filmów Van Damme’a.

Olimp w ogniu

Agent Banning popada w niełaskę prezydenta USA po tragicznym w skutkach wypadku. Zostaje odsunięty od służby bezpośrednio przy głowie państwa i oddelegowany do najmniej prestiżowych zajęć. Wszystko ulega zmianie, gdy Biały Dom zostaje zaatakowany przez terrorystów uzbrojonych w nowoczesną technologię, unieszkodliwiającą systemy obronne. Wszystkie próby odbicia budynku, przeprowadzone przez Pentagon, kończą się niepowodzeniem. Ostatnią szansą na uratowanie prezydenta jest Banning, który po latach służby zna Biały Dom jak własną kieszeń.

Szkoła wyrzutków

W tej produkcji bohaterów jest wielu, ale całość znakomicie wpasowuje się w schemat Szklanej pułapki. Kolumbijscy handlarze narkotyków opanowują liceum. Grupa uczniów decyduje się jednak podjąć walkę z terrorystami. Produkcja nic się nie zestarzała i dalej potrafi dostarczyć wielu emocji.

Pasażer 57

Jeden z tych filmów, które śmiało można nazwać Szklaną pułapką, ale w samolocie. W tej produkcji terroryści porywają samolot, ale nie wiedzą, że na jego pokładzie znajduje się ekspert od zwalczania grup przestępczych.

The Raid

Opowieść o indonezyjskim oddziale specjalnym mistrzowsko władającym sztukami walki, który musi przejść kolejne piętra wieżowca, pokonując na każdym poziomie zastępy przeciwników, zachwyca choreografią walk, a w zasadzie wyjątkowym i niespotykanym podejściem do jej kręcenia. Na tym jednak nie kończą się podobieństwa do Szklanej pułapki, bo należy jeszcze dodać, że obie produkcje są uznawane za wielu krytyków za jedne z najlepszych filmów akcji w historii.

Źródło: Zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Bumblebee – zwiastun spin-offu Transformers. Są…

Bumblebee to pierwszy kinowy spin-off serii Transformers. Pełny zwiastun pokazuje, że będzie to coś zupełnie…

Adam Siennica
-

Oscary 2019: polski kandydat ogłoszony! Zaskoczeni?

Oscary 2019 dla Polaków? Po raz kolejny mamy mocny tytuł z szansami na nominację. Oto…

Michalina Reda
-

Daredevil – nowe zdjęcia z 3.…

Daredevil powróci z 3. sezonem już w przyszłym miesiącu, a do sieci trafiła kolejna porcja…

Adam Siennica
-

Avengers 4 – aktorzy na planie…

Avengers 4, jak każda superprodukcja hollywoodzka, na kilka miesięcy przed premierą wchodzi na etap dokrętek,…

Michalina Reda
Plotka
-

Chirurdzy – kiedy koniec serialu? Ellen…

Chirurdzy to serial, który powraca z 15. sezonem, jednak - jak się okazuje - jego…

Michalina Reda
-

Venom – symbiont w nowym spocie…

Venom zadebiutuje już za niecałe dwa tygodnie. Zobaczcie kolejny spot promocyjny, który trafił do sieci.

Co o tym sądzisz?