Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

http://bs.serving-sys.com/serving/adServer.bs?cn=display&c=19&mc=imp&pli=26632444&PluID=0&ord=1542256638.1004&rtu=-1
 

Filmy podobne do Szklanej pułapki. Oto nasze propozycje

Szklana pułapka jest wyjątkowa nie tylko dla miłośników kina akcji, ale też osób lubiących oglądać telewizję podczas świąt Bożego Narodzenia. Jest to też świetnie pomyślane dzieło, które stało się inspiracją dla wielu filmowców. Oto zestawienie produkcji podobnych do tworu McTiernan.

Szklana pułapka z 1988 roku zapoczątkowała wówczas serię, która odmieniła gatunek. Bruce Willis pokazał, że bohaterem mogą być nie tylko napakowani twardziele, ale też po prostu zdeterminowani zwykli policjanci, którzy narzekają na codzienność i krwawią, kiedy dostaną ku temu powód. Ten film stworzył też schemat odtwarzany w różnych wariacjach, gdzie jedna z lokalizacji została opanowana przez złych ludzi i tylko jeden człowiek może uratować sytuację. Oto nasze zestawienie produkcji podobnych do Szklanej pułapki.

Dredd

W niedalekiej przyszłości prawo egzekwowane jest przez sędziów. Ścigają przestępców i sami decydują o karze. Szczególny postrach u przestępców budzi Dredd, za głowę którego pewnie nie jeden złodziejaszek oddałby fortunę. Jednak w olbrzymim gmachu mieszkalnym o nazwie Peach Tree Block wybuchają zamieszki. Do akcji wkracza pewny siebie Dredd, ale szybko spostrzega, że znalazł się w pułapce. Mamy tutaj zatem wyraźne podobieństwo do Szklanej pułapki, ale w nieco futurystycznym klimacie.

Nagła Śmierć

Jean-Claude Van Damme zabiera swoje dzieci na finałowy mecz o hokejowy Puchar Stanleya. Na lodowisko postanawiają wpaść też terroryści, którzy biorą za zakładnika wiceprezydenta USA i żądają grubej kasy. Na domiar złego wraz z zakończeniem spotkania cała arena ma wylecieć w powietrze. Główny bohater ma ręce pełne roboty i dosłownie walczy z czasem, aby uratować tysiące ludzi. Zatem nie wieżowiec, a lodowisko staje się miejscem akcji, która nie jest też tak udana, ale jest to jedno z lepszych filmów Van Damme’a.

Olimp w ogniu

Agent Banning popada w niełaskę prezydenta USA po tragicznym w skutkach wypadku. Zostaje odsunięty od służby bezpośrednio przy głowie państwa i oddelegowany do najmniej prestiżowych zajęć. Wszystko ulega zmianie, gdy Biały Dom zostaje zaatakowany przez terrorystów uzbrojonych w nowoczesną technologię, unieszkodliwiającą systemy obronne. Wszystkie próby odbicia budynku, przeprowadzone przez Pentagon, kończą się niepowodzeniem. Ostatnią szansą na uratowanie prezydenta jest Banning, który po latach służby zna Biały Dom jak własną kieszeń.

Szkoła wyrzutków

W tej produkcji bohaterów jest wielu, ale całość znakomicie wpasowuje się w schemat Szklanej pułapki. Kolumbijscy handlarze narkotyków opanowują liceum. Grupa uczniów decyduje się jednak podjąć walkę z terrorystami. Produkcja nic się nie zestarzała i dalej potrafi dostarczyć wielu emocji.

Pasażer 57

Jeden z tych filmów, które śmiało można nazwać Szklaną pułapką, ale w samolocie. W tej produkcji terroryści porywają samolot, ale nie wiedzą, że na jego pokładzie znajduje się ekspert od zwalczania grup przestępczych.

The Raid

Opowieść o indonezyjskim oddziale specjalnym mistrzowsko władającym sztukami walki, który musi przejść kolejne piętra wieżowca, pokonując na każdym poziomie zastępy przeciwników, zachwyca choreografią walk, a w zasadzie wyjątkowym i niespotykanym podejściem do jej kręcenia. Na tym jednak nie kończą się podobieństwa do Szklanej pułapki, bo należy jeszcze dodać, że obie produkcje są uznawane za wielu krytyków za jedne z najlepszych filmów akcji w historii.

Źródło: Zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 12
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po przeskoku w czasie przyciąga zmianami rzeczywistości bohaterów i historią. Co wydarzy…

Piotr Piskozub
-

Gwiezdne Wojny – cuda i dziwy…

W sieci pojawiła się galeria zakulisowych zdjęć z planu trylogii prequeli, która weszła w skład…

Paweł Krzystyniak
-

Złapałeś już je wszystkie? Oto Pokemony…

Zwiastun Pokemon: Detektyw Pikachu wypełniony jest różnymi Pokemonami. Zobacz, które stworzenia pojawiły się w materiale…

Piotr Piskozub
-

Harry Potter – bohaterowie jako anime.…

W sieci pojawiła się galeria bohaterów serii Harry Potter, którzy zostali przedstawieni jako postacie z…

Michał Kujawiński
-

Kapitan Marvel – komiks wprowadza do…

Zadebiutował pierwszy zeszyt komiksu wprowadzającego do filmu Kapitan Marvel. Captain Marvel Prelude wyjawia wiele ciekawych…

Dawid Muszyński
-

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – recenzja…

W filmie Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda powracamy do świata wykreowanego przez J.K.Rowling, by oglądać kolejne…

Ocena recenzenta:
4

Co o tym sądzisz?