Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Halloween – filmy, które warto obejrzeć tego dnia

Które filmy najlepiej oglądać w Halloween? Oto nasze zestawienie najstraszniejszych filmów na 31 października. Filmowego Halloween!

Halloween na filmowo? To naprawdę przyzwoity pomysł na 31 października. Choć thrillery i horrory można oglądać dowolnego dnia w roku, to właśnie halloweenowy klimat dodaje im niezwykłej siły i czyni jeszcze bardziej przerażającymi niż mogłoby się wydawać. Ostatniej nocy października sami garniemy się do dobrej produkcji z dreszczykiem, chcąc pobać się w zaciszu własnych domów czy w imprezowym gronie przyjaciół. W dzisiejszym zestawieniu przygotowałam dla Was 20 najlepszych moim zdaniem tytułów, które dostarczą najsilniejszych emocji i skutecznie zatrzymają przy ekranie. Jeśli macie swoje propozycje, nie zapomnijcie podzielić się nimi w komentarzach.

Halloween

Zestawienie filmów na Halloween otwieramy tytułem, który nie mógłby już bardziej nawiązywać do nadchodzącego święta. Halloween to słynna seria filmowa, zapoczątkowana w latach 70. przez Johna Carpentera. Fabuła skupia się na psychopatycznym mordercy, Michaelu Meyersie, który w przeddzień Nocy Duchów ucieka ze szpitala psychiatrycznego. Mężczyzna wraca do rodzinnego miasta, by zabijać kolejne osoby. Seria składa się z ośmiu tytułów, a jakiś czas temu potwierdzono, że już niedługo powstanie kolejny film, w którym powróci Jamie Lee Curtis. Mamy tu zatem do czynienia z nieśmiertelnymi fabułami – jeśli do tej pory nie mieliście okazji obejrzeć, czas nadrobić braki.

Pogromcy duchów

Znana komedia z 1984 roku także stała się początkiem dla kontynuacji i późniejszych rebootów, stając się kultową pozycją na kartach kinematografii. Film opowiada o grupie łowców duchów, których codzienność upływa na polowaniu na zjawy. Wyposażeni w ultranowoczesny sprzęt, nie boją się żadnego zagrożenia, a ich poczynania często przeradzają się w prawdziwą serię niefortunnych zdarzeń. Film zdobył statuetkę Satelity i przyniósł sławę Ivanowi Reitmanowi, twórcy całej serii. Świetna propozycja dla tych, którzy niekoniecznie marzą o nieprzespanych ze strachu nocach, a raczej o dobrej rozrywce.

Boo! A Madea Halloween

Zeszłoroczny hit Tylera Perry, który także występuje na ekranie – i to w potrójnej roli. Fabuła skupia się na tytułowej Madei, która czuwa nad grupą buntowniczych nastolatków, planujących szaloną halloweenową noc. Kobiecie nie straszne są żadne zjawy i potwory – jest w stanie przepędzić każdą paranormalną istotę, jaka stanie na jej drodze. Film jest połączeniem komedii i horroru, a jego sequel aktualnie podbija ekrany amerykańskich kin. Może spodobać się wszystkim, którzy lubią się czasem rozerwać przy niskobudżetowych absurdalnych produkcjach i pośmiać w gronie znajomych.

Babadook

Babadook to klimatyczna propozycja dla fanów kina psychologicznego. Głównymi bohaterami filmu są samotna matka i jej kilkuletni syn, których wzajemne stosunki pozostawiają wiele do życzenia. Kobieta jest zbyt pobłażliwa, a chłopiec coraz bardziej nieznośny, co prowadzi do wielu problemów w codziennym życiu. Wszystko jednak zmienia się, gdy w ich domu odnajduje się tajemnicza ilustrowana książka o tytułowym Babadooku. Matka nie zdaje sobie sprawy, że czytając ją na głos, mimowolnie przywołała prawdziwe zło. Film być może nie jest straszny w powszechnym tego słowa znaczeniu, a bardziej niż na akcję kładzie nacisk na budowanie niepokojącego klimatu słowem, w związku z czym do seansu trzeba podchodzić z otwartą głową. Produkcja prowokuje do zastanawiania się nad zjawiskiem depresji, czy nad samą ludzką psychiką, a dzięki świetnej scenografii, na długo pozostaje w pamięci.

Trup

W Halloween dobrze jest oglądać nie tylko horrory o duchach i zjawach, ale także dobre thrillery. Jednym z ciekawszych, jakie dane mi było obejrzeć, jest z całą pewnością hiszpański Trup, którego akcja dotyczy tajemniczego zabójstwa bogatej i pięknej kobiety. Ciało nieboszczki zostaje pewnej nocy skradzione z kostnicy. Rozpoczynają się poszukiwania zarówno porywacza jak i nieustalonego jeszcze mordercy, a podejrzenie pada na coraz dziwniej zachowującego się męża ofiary. Film od początku do końca trzyma w napięciu i proponuje wiele nieprzewidzianych zwrotów akcji, czym usatysfakcjonuje najbardziej wymagającego widza.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 1234

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny szokuje. 15. odcinek 9. sezonu to wydarzenia emocjonujące, ciekawe…

Ocena recenzenta:
9
Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry – Thanos bał…

W sieci pojawiła się związana z filmem Avengers: Koniec gry teoria, według której Thanos wysłał…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Dobiega jeden z najlepszych sezonów The Walking Dead. Co przyniesie nam finał 9. sezonu?

Adam Siennica
-

Spider-Man: Daleko od domu – plakaty…

Zgodnie z zapowiedziami Tom Holland opublikował nowe materiały promujące film Spider-Man: Daleko do domu. Trzy…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead – 9. sezon…

The Walking Dead szokuje. Nie tylko tym, że 9. sezon jest jednym z najlepszych sezonów…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry wyjawi, dlaczego Kapitan…

Szef Marvel Studios, Kevin Feige, wyjawił, że Avengers: Koniec gry wyjawi, gdzie przez ostatnich kilkanaście…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.04.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.