Repertuar kin Nowość Program TV

Koreańskie filmy historyczne. Co warto obejrzeć?

W dzisiejszym zestawieniu przedstawię wam moje propozycje na filmowy wieczór. Oto koreańskie filmy historyczne, które warto obejrzeć.

W Korei Południowej powstaje wiele dobrych filmów z różnych gatunków. Dziś przedstawię wam koreańskie filmy historyczne, których akcja może być osadzona w różnych epokach. Niekoniecznie są to tytuły tylko kostiumowe. Być może znajdziecie tutaj coś, co warto obejrzeć wieczorem.

Braterstwo broni

Film o wojnie koreańskiej z 2004 roku to prawdziwe arcydzieło. Mamy tutaj historię dwóch braci, która realizacyjnie nie odstępuje kroku takiemu Szeregowcu Ryanowi Stevena Spielberga. Dostajemy historię opowiedzianą wartko, sprawnie i z rozmachem, jakiego oczekujemy po filmach wojennych.

My Way

Je-kyu Kang to reżyser wcześniej wspomnianego Braterstwa broni. W 2011 roku powrócił do gatunku historycznych filmów wojennych z tą oto historią o dwóch przyjaciołach – Koreańczyku i Japończyku. Musieli oni stanąć po przeciwnych stronach barykady w krwawej wojnie, a ich perypetie śledzimy w różnych rejonach świata. Nawet zahaczymy o Stalingrad w czasach II wojny światowej i historyczną bitwę podczas lądowania w Normandii. W porównaniu do poprzedniego tytułu ten ma o wiele większy budżet i imponujący rozmach. Gdy dochodzi do scen walki, wygląda to niesamowicie. Czasem sama fabuła jest ckliwa i trochę przerysowana, ale nie przeszkadza to w pozytywnej ocenie produkcji.

Wojownik Musa

Jest to produkcja z 2001 roku o budżecie 8 mln dolarów. Na dzisiejsze standardy nie jest to duża suma, ale wówczas był to najdroższy film w historii Korei Południowej. Zarazem mamy tu czynienia z jedną z pierwszych historycznych superprodukcji z tego kraju, które odniosły wielki sukces na całym świecie. Opowiada ona fikcyjną historię inspirowaną faktami o misji dyplomatycznej z Korei wysłanej do Chin. Takim sposobem jest to powieść emocjonująca, dobrze zrealizowana i co ciekawe historyczne dokładna. Film był chwalony za dopracowane kostiumów, scenografię oraz język każdej nacji widzianej na ekranie. W obsadzie m.in. chińska gwiazda Ziyi Zhang.

The King and the Clown

Nie wszystkie koreańskie filmy historyczne to efekciarskie widowiska o wielkim budżecie. Tu mamy przykład podejścia do tematu z innej strony. Osadzenie akcji na królewskim dworze, gdzie pojawia się dwóch klaunów. Zostali oskarżeni o naśmiewanie się z króla. Teraz mają najgorsze zadanie przed sobą: albo rozśmieszą króla, albo zgina. Mamy więc sytuację opartą mocno na życiu prawdziwych postaci, trochę intrygi oraz świetne role. Warte uwagi.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 12
 

 


Najlepsze z 24h

Michalina Reda
0 -

Plotka: Niespodziewani bohaterowie w Avengers 4?…

Jim Starlin, twórca komiksowej postaci Thanosa, wypowiedział się w sprawie nadchodzącego filmu Avengers 4. Czyżbyśmy…

Michalina Reda
0 -

Fani żałują, że Deadpool nie pojawił…

Twórcy filmu Deadpool niejednokrotnie udowodnili, że wiedzą, na czym polega nietypowa promocja, w związku z…

Michał Kujawiński
spoilery
0 -

Scena po napisach filmu Deadpool 2…

W jednym z wywiadów, scenarzyści filmu Deadpool 2 potwierdzili, że fenomenalna scena po napisach należy…

Dawid Muszyński
breaking
0 -

Legendy Polskie trafią do kin

Podczas Pyrkonu Tomasz Bagiński wspólnie z Allegro ogłosił informację o dalszych losach Legend Polskich.

Michalina Reda
0 -

Avengers: Wojna bez granic – Robert…

Robert Downey Jr. podzielił się nowym zakulisowym klipem z planu filmu Avengers: Wojna bez granic.…

Michalina Reda
0 -

Kto jest silniejszy – Colossus czy…

Stefan Kapicic, który w filmie Deadpool wciela się w Colossusa, ocenia możliwości potencjalnych przeciwników. Czy…

Co o tym sądzisz?