Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Koreańskie filmy historyczne. Co warto obejrzeć?

W dzisiejszym zestawieniu przedstawię wam moje propozycje na filmowy wieczór. Oto koreańskie filmy historyczne, które warto obejrzeć.

W Korei Południowej powstaje wiele dobrych filmów z różnych gatunków. Dziś przedstawię wam koreańskie filmy historyczne, których akcja może być osadzona w różnych epokach. Niekoniecznie są to tytuły tylko kostiumowe. Być może znajdziecie tutaj coś, co warto obejrzeć wieczorem.

Braterstwo broni

Film o wojnie koreańskiej z 2004 roku to prawdziwe arcydzieło. Mamy tutaj historię dwóch braci, która realizacyjnie nie odstępuje kroku takiemu Szeregowcu Ryanowi Stevena Spielberga. Dostajemy historię opowiedzianą wartko, sprawnie i z rozmachem, jakiego oczekujemy po filmach wojennych.

My Way

Je-kyu Kang to reżyser wcześniej wspomnianego Braterstwa broni. W 2011 roku powrócił do gatunku historycznych filmów wojennych z tą oto historią o dwóch przyjaciołach – Koreańczyku i Japończyku. Musieli oni stanąć po przeciwnych stronach barykady w krwawej wojnie, a ich perypetie śledzimy w różnych rejonach świata. Nawet zahaczymy o Stalingrad w czasach II wojny światowej i historyczną bitwę podczas lądowania w Normandii. W porównaniu do poprzedniego tytułu ten ma o wiele większy budżet i imponujący rozmach. Gdy dochodzi do scen walki, wygląda to niesamowicie. Czasem sama fabuła jest ckliwa i trochę przerysowana, ale nie przeszkadza to w pozytywnej ocenie produkcji.

Wojownik Musa

Jest to produkcja z 2001 roku o budżecie 8 mln dolarów. Na dzisiejsze standardy nie jest to duża suma, ale wówczas był to najdroższy film w historii Korei Południowej. Zarazem mamy tu czynienia z jedną z pierwszych historycznych superprodukcji z tego kraju, które odniosły wielki sukces na całym świecie. Opowiada ona fikcyjną historię inspirowaną faktami o misji dyplomatycznej z Korei wysłanej do Chin. Takim sposobem jest to powieść emocjonująca, dobrze zrealizowana i co ciekawe historyczne dokładna. Film był chwalony za dopracowane kostiumów, scenografię oraz język każdej nacji widzianej na ekranie. W obsadzie m.in. chińska gwiazda Ziyi Zhang.

The King and the Clown

Nie wszystkie koreańskie filmy historyczne to efekciarskie widowiska o wielkim budżecie. Tu mamy przykład podejścia do tematu z innej strony. Osadzenie akcji na królewskim dworze, gdzie pojawia się dwóch klaunów. Zostali oskarżeni o naśmiewanie się z króla. Teraz mają najgorsze zadanie przed sobą: albo rozśmieszą króla, albo zgina. Mamy więc sytuację opartą mocno na życiu prawdziwych postaci, trochę intrygi oraz świetne role. Warte uwagi.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.