Najlepsza muzyka filmowa. Świetne tematy Hansa Zimmera

Hans Zimmer obchodzi dziś swoje urodziny. Z tej okazji prezentujemy jego filmowe tematy muzyczne.

Ceniony na całym świecie kompozytor Hans Zimmer kończy dziś 60 lat. Odpowiada on za muzykę m.in. do Piratów z Karaibów, Gladiatora i Króla Lwa. Zdobył liczne nagrody, w tym Oscara za trzeci z wymienionych tytułów. Przedstawiam wybrane tematy muzyczne jego autorstwa.

Rain Man

Muzyka w Rain Man wręcz przenosi do innego świata. Film ma 29 lat i przedstawia z perspektywy współczesnego widza interesujące czasy – ścieżka dźwiękowa Hansa Zimmera świetnie się z nimi komponuje. Dodaje nostalgicznego charakteru podróży bohaterów i sprawdza się w emocjonalnych momentach między dwójką aktorów – młodym wtedy Tomem Cruisem i zdobywcą Oscara Dustinem Hoffmanem.

Król Lew

Bez dwóch zdań magiczny soundtrack. To właśnie za niego Hans Zimmer został uhonorowany Oscarem. Wyzwala niesamowite emocje oraz podkreśla rozmach opowiadanej historii. Moim zdaniem najlepszym utworem jest początkowy, Circle Of Life. Już od tego wstępu można spodziewać się poruszającej i mądrej animacji, zdecydowanie jednej z najlepszych w kinematografii.

Gladiator

Do Gladiatora skomponowano epicką muzykę, która oddaje piękno historii Maximusa. Rodzina lojalnego generała cesarstwa rzymskiego zostaje zamordowana, ten więc na przekór wszystkiemu postanawia dokonać zemsty, stając się bohaterem ludu. Utwory mają w sobie sporo melancholii, przypominając, jak smutny jest los protagonisty.

Piraci z Karaibów

Muzyka Piratów z Karaibów ma w sobie prawdziwego ducha przygody – a o to przecież chodzi w morskich historiach z piratami w rolach głównych. Jest żwawa, energiczna i stanowi świetne tło dla zabawnych poczynań Jacka Sparrowa. Za pierwszą część odpowiadał Klaus Badelt, ale już przy kolejnych trzech komponował sam Hans Zimmer.

Ostatni samuraj

W Ostatnim Samuraju warto zwrócić uwagę na fragment, w którym słyszymy dźwięk fletu. Znamienne jest też, jak łatwo spokojne, przyjemne utwory nabierają cięższego brzmienia, zagęszczając atmosferę i wprowadzając napięcie.

Źródło: zdjęcie główne: Warner Bros. Entertainment
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
0 -

Jak się robi sceny erotyczne w…

Bogusław Linda uchylił rąbka tajemnicy i opowiedział, jak wygląda realizacja scen łóżkowych w polskim kinie.…

Magda Muszyńska
spoilery
0 -

The Walking Dead: sezon 8, odcinek…

Po dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce w poprzednich odcinkach The Walking Dead, przyszedł czas na…

Ocena recenzenta:
7
Piotr Piskozub
spoilery
0 -

Takiej opinii o Lidze Sprawiedliwości nie…

Kevin Smith podzielił się w sieci krótką opinią o filmie Liga Sprawiedliwości. Wygląda na to,…

Dawid Muszyński
0 -

Runaways: sezon 1, odcinek 1 –…

Podczas panelu na NY Comic Con poświęconego serialowi Runaways, który w listopadzie będzie miał swoją…

Ocena recenzenta:
7
Norbert Zaskórski
0 -

Kolejne złe wiadomości dla DCEU. Liga…

Według najnowszych prognoz widowisko DCEU o przygodach grupy największych herosów tego uniwersum może zanotować finansowe…

Michał Kujawiński
0 -

Filmy, które zdobyły popularność po latach

Nie wszystkie filmy, które dzisiaj uważamy za klasyki i przykłady świetnego kina, od razu osiągnęły…

Co o tym sądzisz?