Najlepsze duety policjantów w filmach i serialach

Filmowi i serialowi policjanci często działają w dwójkach, stanowiąc zespół bardzo charakterystyczny i na długo pozostający w pamięci widza. Którzy gliniarze należą do tych najpopularniejszych?

Filmowi i serialowi policjanci często działają w dwójkach, stanowiąc zespół bardzo charakterystyczny i na długo pozostający w pamięci widza. Którzy gliniarze należą do tych najpopularniejszych?

Produkcje kryminalne - zarówno kinowe, jak i te serialowe to gatunek ponadczasowy. Nie tylko lata 80. i 90. owocowały filmami o duecie policjantów zmagających się z coraz nowszymi sprawami do rozwiązania – ten schemat jest popularny także dzisiaj, czego dowodem są ekranowe propozycje z ostatnich lat. Przypomnijmy sobie zatem najbardziej charakterystyczne policyjne duety, które można oglądać na wielkim i małym ekranie. Jeśli macie swoje propozycje, dajcie znać w komentarzach.

Martin Riggs i Roger Murtaugh (Lethal Weapon)

Choć początkowo pałają do siebie szczerą niechęcią, Riggs i Murtaugh muszą pokonać swoje uprzedzenia na rzecz współpracy w ważnej kryminalnej sprawie. Nie zawsze jest ona lekka, łatwa i przyjemna, czego przyczyna często tkwi także między samymi panami. Świetne kreacje Mela Gibsona i Danny’ego Glovera są w pamięci wielu widzów niezależnie od wieku. Film okazał się na tyle inspirujący, że powstał serial na jego podstawie. Produkcja zadebiutowała w zeszłym roku, a w nowy duet policjantów wcielają się tym razem Clayne Crawford i Damon Wayans.

Ray Tango i Gabriel Cash (Tango & Cash)

Współpracujący policjanci czasem mają problemy nie tylko ze zniesieniem siebie nawzajem, ale także z poważniejszym zagrożeniem z zewnątrz. Doświadczyli tego między innymi elegancki i opanowany Ray Tango (Sylvestr Stallone) oraz szalony lekkoduch, Gabriel Cash (Kurt Russell). Za sprawą potyczek z mafią, obu panów wrobiono w morderstwo, w związku z czym trafiają za kratki. To właśnie tam rozpocznie się ich wspólna akcja – czas uciec z więzienia i podjąć próbę zemsty.

Jake Peralta i Ray Holt (Brooklyn Nine-Nine)

Brooklyn Nine-Nine to znana komedia kryminalna, która trwa od roku 2013 i doczekała się pięciu sezonów. Tym razem mamy do czynienia z duetem niestandardowym, który składa się z leniwego młodego detektywa Peralty i wiecznie poważnego kapitana Raya Holta. Przełożony postanawia doprowadzić młodego detektywa do porządku za sprawą wprowadzenia surowej dyscypliny. Duet, choć nie współpracuje bezpośrednio podczas akcji, jest niezwykle charyzmatyczny, co jest zasługą świetnych kreacji aktorskich Andy’ego Samberga i Andre Braughera.

Somerset i Mills (Se7en)

Choć postaci kumpli policjantów często wiążą się z komediami akcji, nie jest to jedyny gatunek, w którym da się na nich natknąć. Na płaszczyźnie thrillerów na uwagę zasługują kreacje Brada Pitta i Morgana Freemana, którzy w filmie Se7en polują na nieobliczalnego mordercę. Czasu mają coraz mniej – zabójca zapowiedział siedem ofiar, które ukaże za popełnianie siedmiu grzechów głównych. Żeby rozwikłać tę zagadkę, panowie będą musieli wykazać się niezwykłą intuicją.

Marcus Burnett i Mike Lowrey (Bad Boys)

Marcus Burnett (Martin Lawrence) i Mike Lowrey (Will Smith) współpracowali razem przy odbiciu wartej miliony heroiny. Niestety nie wszystko idzie zgodnie z planem, a pakunek niedługo później znika z komisariatu. Policjanci podejmują walkę z czasem – muszą odnaleźć heroinę, bo inaczej ich komisariat zostanie zamknięty. Martin Lawrence i Will Smith wykreowali bohaterów bardzo wyrazistych, a relacja między nimi jest pełna humoru i dynamiczna.

Dave Starsky i Ken Hutchinson (Starsky & Hutch)

Starsky & Hutch po raz pierwszy pojawili się na ekranie w serialu z lat 70., zaś kilka dekad później światło dzienne ujrzał film pełnometrażowy pod tym samym tytułem, jednak z nową obsadą (Owen Wilson i Ben Stiller). Główni bohaterowie są charakterystyczni, stanowiąc jeden z najbardziej rozpoznawalnych duetów ekranu (oczywiście wraz ze swoim czerwonym samochodem). Ich wspólne akcje obfitują w nieprzewidziane wydarzenia, jednak ten zespół potrafi sobie poradzić ze wszystkim.


Zabójcza broń tylko na TVN 7

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV