Repertuar kin Nowość Program TV

Brooklyn 9-9 (2013)

Brooklyn Nine-Nine

Śr. ocena 8.4

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

Brooklyn 9-9 - trailer 1. sezonu

Najnowsza recenzja redakcji

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Brooklyn 9-9 utrzymuje dobre tempo. Bawi, porusza emocje i zapowiada pożegnanie postaci.

Brooklyn 9-9 trochę rozczarowuje wątkiem Terry’ego i Holta. Panowie włączają się w głupkowatą zabawę w radiu z rozszyfrowaniem dźwięku. Trudno dostrzec w tym wątku mocny akcent humorystyczny. Trochę w reakcjach i dialogach samego Holta, a tak to jest raczej pusto. Trochę nijako z pozytywnymi oznakami w postaci wniosku, że powinni słuchać Hitchocka i Scully’ego, bo od początku wiedzieli, co i jak. Taki wątek okazuje się pozbawiony wydźwięku i przygotowane gagi jedynie rozczarowują.

Lepiej prezentuje się kwestia Boyle’a i Rosy, w którym potwierdza się zasada, że ten pierwszy sprawdza się tylko i wyłącznie w duecie z inną postacią. Gdy twórcy wymyślają historie tylko dla niego, przeważnie jest nieśmiesznie lub bez pomysłu. Wątek pomocy w podjęciu decyzji, z kim Rosa powinna być, jest przepełniony cudnymi absurdami, zabawnymi wstawkami i uroczymi interakcjami pomiędzy postaciami. To taki Brooklyn 9-9 w pełni. Z klimatem, jaki w tym serialu uwielbiam.

Brooklyn 9-9
fot. materiały prasowe

Najważniejszy okazuje się wątek Giny i Jake’a, którzy udają się na spotkanie z kolegami z liceum po latach. Z jednej strony serial trochę krytykuje hipokryzję ludzi, którzy jeżdżą na takie zloty, by kłamać i zbierać pochwały. Pokazywać, jacy są oni wspaniali. Z drugiej strony mamy zabawny wątek Jake’a i jego szkolnej przeszłości. Taka mieszanka sprawia, że całość potrafi bawić, ale też wywołać emocje przez kwestie Giny. Jej wątek dobrze koresponduje z ideą obrana przez twórców na zlot, ale szybko twórcy dają nam sygnały, o co tak naprawdę chodzi. W tym odcinku postawiono pierwszy krok w stronę pożegnania Giny i… nie jest to zły pomysł. Kolejny odcinek pokaże, jak dobrze go wyegzekwują.

Brooklyn 9-9 bawi dobrze i dzięki Ginie wywołuje jakieś emocje. Jest pomysł i pomimo jednego nieudanego wątku nadal jest to świetna rozrywka.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Kapitan Ray Holt
Charles Boyle
Terry Jeffords
Detektyw Rosa Diaz
Detektyw Scully
Detektyw Amy Santiago

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

Sezon 6:

Sezon 7:

 

 

Powiązane Artykuły

Norbert Zaskórski
-

Seriale na styczeń 2019 – nowe tytuły i kolejne sezony

Zaczął się Nowy Rok, a zatem na serialowym rozkładzie jazdy pojawia się wiele znanych już…

Norbert Zaskórski
-

Seriale 2019: wielkie powroty! Daty nowych sezonów styczeń-maj

Seriale 2019 to przede wszystkim wielkie powroty! Gra o tron, Luther, Odwróceni czy Detektyw. Midseason…

Wiktor Fisz
weekend
-

Ile powinny trwać odcinki seriali?

Homecoming to nowy serial platformy Amazon Prime Video i niewątpliwa artystyczna perełka. Jedną z istotnych…

Wiktor Fisz
weekend
-

Dlaczego dobre seriale są kasowane?

Jakiś czas temu miała miejsce prawdziwa rzeź niewiniątek. Miłośnicy seriali przecierali oczy ze zdziwienia, obserwując…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.