Najlepsze filmy o boksie

Filmy o boksie mają to do siebie, że potrafią wywoływać niezwykłe emocje poprzez opowiadanie mocnych, motywujących historii. Poznajcie najlepsze filmy o boksie.

Sportowe emocje to jedna z rzeczy, które na ekranie oglądamy bardzo chętnie, a emocje w boksie są szczególne. Krew, pot, łzy i ogromna determinacja – to cechy, które charakteryzują wszystkie z nich. Gdy do tego doda się niezły scenariusz i świetnie zrealizowane sceny walk na ringu, mamy gitowy przepis na sukces.

Boks może być naprawdę widowiskowy, rozbudza on pierwotne instynkty i od czasu do czasu chyba każdy ma ochotę obejrzeć dobrą walkę. W poniższych filmach na pewno jej nie zabraknie.

Wściekły byk (1980)

Obraz, który w kategorii filmów o boksie przez wielu uważany jest za ten najlepszy. Wściekły byk opowiada historię Jake’a La Motty, zawodowego mistrza wagi średniej. W rolę głównego bohatera wcielił się Robert De Niro, który bardzo zaangażował się w przygotowanie do roli. Przez rok ćwiczył boks, zdecydował się też przytyć 20 kilogramów, by ukazać tragiczny upadek swojego bohatera. To film przepełniony emocjami. Doskonale się go ogląda, co zawdzięczamy również reżyserii Martina Scorsese.

Rocky (1976)

W takim zestawieniu nie można oczywiście pominąć tego filmu. Pierwsza i najlepsza część historii Rocky’ego Balboa opowiada o początkach boksera, o tym, jak to się wszystko zaczęło. To piękna opowieść w stylu „od zera do bohatera”, ale mimo że oparta jest na znanym schemacie, to ani nie nudzi, ani nie irytuje. Spora w tym zasługa świetnego Sylvestra Stallone’a i szczerych emocji, które potrafił odegrać. Klasyka gatunku. Doczekał się on wielu kontynuacji, z których tak naprawdę Creed: Narodziny legendy jest tą najlepszą.

Za wszelką cenę (2004)

Reżyserski popis Clinta Eastwooda. Maggie jest trzydziestolatką, która marzy o tym, by osiągnąć sukces w boksie, prosi więc o pomoc emerytowanego trenera, który na początku wcale nie ma ochoty jej pomagać. W miarę rozwoju wydarzeń tworzy się między nimi więź na linii mentor-uczennica, która jest jedną z piękniejszych, jakie można zobaczyć w kinie. Do tego Eastwood zafundował nam niestandardowe, mocne zakończenie. Film został doceniony, bo w 2005 roku zgarnął cztery oscarowe statuetki. Zasłużenie.

Fighter (2010)

Fighter to jeden z tych filmów, w których chodzi o aktorstwo. Mark Wahlberg wciela się tu w rolę Micky’ego Warda, byłego boksera, który znalazł się w kiepskiej sytuacji. Za namową dziewczyny postanawia stanąć na nogi i powalczyć o tytuł. W roli brata Micky’ego zobaczymy tu genialnego Christiana Bale’a, który swoją grą aktorską przyćmił całą resztę obsady. To trudny, wymagający film o tym, jak łatwo można upaść na samo dno i jak trudno się potem podnieść.

Człowiek ringu (2005)

Człowiek ringu to opowieść o losach legendarnego Jima Braddocka, boksera, który po serii porażek kończy z boksem. Dostaje nieoczekiwaną szansę powrotu na szczyt, jednak na drodze staje mu śmiercionośny Max Baer. W rolę Jima Braddocka brawurowo wciela się Russell Crowe, dodając swojej postaci wiele ciepła i uroku. Jima nie da się nie lubić, nie da się mu nie kibicować. Piękne, wzruszające, bardzo dobre kino.


Kamienne pięści - plakat
fot. materiały prasowe

Nowy film o boksie pod tytułem Kamienne pięści już 9 września w polskich kinach.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
spoilery
0 -

Avengers: Wojna bez granic – czy…

W sieci pojawiły się zdjęcia nowej zabawki przedstawiającej Thora. Spekulujący fani dopatrzyli się w niej…

Michalina Reda
0 -

Avengers: Wojna bez granic – ruchomy…

Przy okazji debiutu drugiego zwiastuna filmu Avengers: Wojna bez granic, w sieci pojawiły się również…

Michalina Reda
0 -

Oto nowe zdjęcia z 2. sezonu…

W sieci pojawiły się nowe zdjęcia z nadchodzącej odsłony Westworld. Zobaczcie, jak prezentują się bohaterowie…

Adam Siennica
0 -

Serial Władca Pierścieni ma rekordowy budżet.…

Amazon traktuje bardzo poważnie stworzenie serialu osadzonego w świecie Władcy Pierścieni. Budżet będzie wyższy niż…

Paweł Krzystyniak
0 -

45 zwiastunów do obejrzenia w ten…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
0 -

Avengers: Wojna bez granic z rekordem…

Zaledwie kilka godzin po rozpoczęciu przedsprzedaży biletów, film Avengers: Wojna bez granic zanotował rekord w…

Co o tym sądzisz?