Repertuar kin Nowość Program TV

Najlepsze filmy o boksie

Filmy o boksie mają to do siebie, że potrafią wywoływać niezwykłe emocje poprzez opowiadanie mocnych, motywujących historii. Poznajcie najlepsze filmy o boksie.

Sportowe emocje to jedna z rzeczy, które na ekranie oglądamy bardzo chętnie, a emocje w boksie są szczególne. Krew, pot, łzy i ogromna determinacja – to cechy, które charakteryzują wszystkie z nich. Gdy do tego doda się niezły scenariusz i świetnie zrealizowane sceny walk na ringu, mamy gitowy przepis na sukces.

Boks może być naprawdę widowiskowy, rozbudza on pierwotne instynkty i od czasu do czasu chyba każdy ma ochotę obejrzeć dobrą walkę. W poniższych filmach na pewno jej nie zabraknie.

Wściekły byk (1980)

Obraz, który w kategorii filmów o boksie przez wielu uważany jest za ten najlepszy. Wściekły byk opowiada historię Jake’a La Motty, zawodowego mistrza wagi średniej. W rolę głównego bohatera wcielił się Robert De Niro, który bardzo zaangażował się w przygotowanie do roli. Przez rok ćwiczył boks, zdecydował się też przytyć 20 kilogramów, by ukazać tragiczny upadek swojego bohatera. To film przepełniony emocjami. Doskonale się go ogląda, co zawdzięczamy również reżyserii Martina Scorsese.

Rocky (1976)

W takim zestawieniu nie można oczywiście pominąć tego filmu. Pierwsza i najlepsza część historii Rocky’ego Balboa opowiada o początkach boksera, o tym, jak to się wszystko zaczęło. To piękna opowieść w stylu „od zera do bohatera”, ale mimo że oparta jest na znanym schemacie, to ani nie nudzi, ani nie irytuje. Spora w tym zasługa świetnego Sylvestra Stallone’a i szczerych emocji, które potrafił odegrać. Klasyka gatunku. Doczekał się on wielu kontynuacji, z których tak naprawdę Creed: Narodziny legendy jest tą najlepszą.

Za wszelką cenę (2004)

Reżyserski popis Clinta Eastwooda. Maggie jest trzydziestolatką, która marzy o tym, by osiągnąć sukces w boksie, prosi więc o pomoc emerytowanego trenera, który na początku wcale nie ma ochoty jej pomagać. W miarę rozwoju wydarzeń tworzy się między nimi więź na linii mentor-uczennica, która jest jedną z piękniejszych, jakie można zobaczyć w kinie. Do tego Eastwood zafundował nam niestandardowe, mocne zakończenie. Film został doceniony, bo w 2005 roku zgarnął cztery oscarowe statuetki. Zasłużenie.

Fighter (2010)

Fighter to jeden z tych filmów, w których chodzi o aktorstwo. Mark Wahlberg wciela się tu w rolę Micky’ego Warda, byłego boksera, który znalazł się w kiepskiej sytuacji. Za namową dziewczyny postanawia stanąć na nogi i powalczyć o tytuł. W roli brata Micky’ego zobaczymy tu genialnego Christiana Bale’a, który swoją grą aktorską przyćmił całą resztę obsady. To trudny, wymagający film o tym, jak łatwo można upaść na samo dno i jak trudno się potem podnieść.

Człowiek ringu (2005)

Człowiek ringu to opowieść o losach legendarnego Jima Braddocka, boksera, który po serii porażek kończy z boksem. Dostaje nieoczekiwaną szansę powrotu na szczyt, jednak na drodze staje mu śmiercionośny Max Baer. W rolę Jima Braddocka brawurowo wciela się Russell Crowe, dodając swojej postaci wiele ciepła i uroku. Jima nie da się nie lubić, nie da się mu nie kibicować. Piękne, wzruszające, bardzo dobre kino.


Kamienne pięści - plakat
fot. materiały prasowe

Nowy film o boksie pod tytułem Kamienne pięści już 9 września w polskich kinach.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 12

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Godzilla 2 – potworów jest znacznie…

W filmie Godzilla 2: Król potworów możemy zobaczyć znacznie więcej Tytanów, niż do tej pory…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Endgame – martwa postać zauważona…

W filmie Avengers: Wojna bez granic przez działanie Rękawicy Nieskończoności, połowa istnień we wszechświecie przestała…

Piotr Piskozub
-

Marvel? DC? Sprzedaż komiksów w USA…

Poznaliśmy już dane na temat sprzedaży komiksów w USA w listopadzie - pojedynek Marvel vs.…

Adam Siennica
-

Godzilla 2: Król potworów – analiza…

Godzilla 2: Król potworów doczekał się pełnego zwiastuna. Tak jak poprzedni mówi o filmie więcej,…

Adam Siennica
spoilery
-

Wikingowie: sezon 5, odcinek 12 –…

Wikingowie w kolejnym odcinku nie zachwycają. Znów dużo scen o niczym, nudne postacie i słabe…

Ocena recenzenta:
4
Michał Kujawiński
-

Filmy sf/fantasy 2019 – oczekiwane premiery

Niedługo rozpocznie się nowy rok kalendarzowy, który przyniesie kolejne premiery kinowe. W tym artykule chcielibyśmy…

Co o tym sądzisz?