Najlepsze seriale sezonu 2014/2015 – miejsce 5
Redakcja naEKRANIE.pl wybiera najlepsze seriale sezonu 2014/2015, który trwał od września 2014 roku do maja 2015 roku. Oto miejsce piąte, a znalazło się na nim "House of Cards".
Redakcja naEKRANIE.pl wybiera najlepsze seriale sezonu 2014/2015, który trwał od września 2014 roku do maja 2015 roku. Oto miejsce piąte, a znalazło się na nim "House of Cards".
Już jakiś czas temu Netflix zdążył wyrobić sobie niesamowitą markę. Teraz na hasło „Netflix” myślimy „jakość”, tak jak przez lata robiliśmy to z HBO. Platforma ta ma co najmniej kilka znakomitych i cenionych seriali, a jednym z nich jest ich najbardziej rozpoznawalne dzieło, czyli "House of Cards".
Czytaj także: Najlepsze seriale sezonu 2014/2015 - miejsce 7
Trzeci sezon serialu Beau Willimona to już nie thriller z zabójstwami, podchodami i gapiącym się w widzów Kevinem Spacey, lecz pełnokrwisty polityczny dramat. Frank Underwood jest wreszcie u władzy i mogło się wydawać, że nic nie stoi mu na przeszkodzie. Główny bohater dobrze jednak wiedział, że najtrudniejsza potyczka czeka go właśnie za prezydentury – szczególnie tak pośledniej, bo przecież Frank nie został wybrany, a przejął jedynie obowiązki ustępującego prezydenta. Bohater miał więc sporo do udowodnienia sobie, przeciwnikom i widzom. I gdy już doszliśmy do momentu, na który czekaliśmy przez cały sezon, otrzymaliśmy cliffhanger wstrzymujący nas na samym skraju foteli.
[video-browser playlist="713431" suggest=""]
W tej odsłonie "House of Cards" nie obserwujemy już łatwych, banalnych wręcz kroków Franka po politycznej drabinie, a poważne polityczne starcia, które prawie zawsze kończą się niepowodzeniem. Praca gwarantowana przez państwo w ramach „America Works”, walka o budżet, próba podreperowania wizerunku, własne ambicje i polityka zagraniczna często bazująca na przerośniętym lub urażonym ego (Lars Mikkelsen w roli prezydenta Petrova – czapki z głów!) to elementy składające się na niezwykle skomplikowany, a przez to momentami trudny w odbiorze sezon. Do tego dochodzą nowe postacie, rola mediów, kwestie ghost writingu i głębsze relacje między bohaterami, które wprowadziły świetną dynamikę i głębię w nowej serii. Willimon jednak zaufał scenarzystom i reżyserom, którzy stworzyli trzynaście rewelacyjnych odcinków – w każdym z nich odbite zostały małe autorskie piętna w postaci przewijających się lejtmotywów (choćby tego z mnichami), nie tracąc przy tym charakterystycznego, parasorkinowego stylu.
Czytaj także: Najlepsze seriale 2014/2015 - miejsce 6
Czwarta seria idealnie trafi w gorący okres przedwyborczy w Stanach Zjednoczonych, więc można się spodziewać jeszcze lepszego sezonu… jeśli jest to w ogóle możliwe.
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1972, kończy 53 lat
ur. 1955, kończy 70 lat
ur. 1962, kończy 63 lat
ur. 1953, kończy 72 lat
ur. 1970, kończy 55 lat