Netflix: najlepsze komedie [lista aktualizowana]

Netflix ma ogromną i ciągle rozrastającą się bibliotekę. W tym artykule, który będzie regularnie aktualizowany, będziemy Wam przybliżać komedie, które warto obejrzeć na tej platformie.

Netflix ma ogromną i ciągle rozrastającą się bibliotekę. W tym artykule, który będzie regularnie aktualizowany, będziemy Wam przybliżać komedie, które warto obejrzeć na tej platformie.

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński
Tagi:  netflix 

Netflix i komedie to bardzo częste połączenie. Zdecydowanie lepiej wypadają tutaj seriale takie jak Rick and Morty, The Good Place czy Big Mouth. Te zaś dostaną wkrótce swój własny tekst na łamach portalu. Jeśli zaś chodzi o filmy, to dominuje tutaj przede wszystkim klasyka i produkcje, które są nieśmiertelne, jeśli chodzi o  humor. W zestawieniu zobaczycie też nieco nowsze filmy, ale zdecydowanie dominuje tutaj klasyka. Za to jaka!

Jeśli macie własne ulubione komedie z Netflixa, dajcie znać w komentarzach. Im więcej propozycji, tym lepiej! Tekst będzie na bieżąco aktualizowany z uwagi na to, że nowe tytuły są dodawane do oferty Netflixa, a inne usuwane. Artykuły przeglądające inne gatunki oraz także inne platformy pojawią się wkrótce na łamach portalu.

Netflix – komedie warte obejrzenia dostępne w platformie:

Blues Brothers

Blues Brothers

O filmie

Po wyjściu z więzienia Jake Blues (John Belushi) odwiedza wraz z bratem Elwoodem (Dan Aykroyd) prowadzony przez zakonnice sierociniec, w którym się wychowali. Dowiadują się, że kościół wycofał swoje wsparcie... Czytaj więcej

Kto mógł wówczas zakładać, że komediowy duet z Saturday Night Live może stworzyć naprawdę zabawne widowisko w filmie pełnometrażowym? Sztuka ta jednak się udała i Blues Brothers do dziś uznawane jest za dzieło kultowe. Nic dziwnego, bo bracia łamiący wszelkie normy społeczne, bawią do dziś.

Terminal

Terminal

O filmie

Viktor Navorski, pochodzącego z Europy Wschodniej turysta chce odwiedzić Nowy Jork. W czasie, gdy Navorski leci do Ameryki, w jego ojczyźnie dochodzi do zamachu stanu. Uwięziony na lotnisku Kennedy`ego, z... Czytaj więcej

Tom Hanks wciela się w pasażera uziemionego na lotnisku. Powoduje to wiele zabawnych zdarzeń, a z biegiem upływających minut coraz większą sympatią darzymy głównego bohatera. Viktor Navroski znajduje się w sytuacji beznadziejnej, ale nie załamuje się i stara wyjść z tego z podniesioną głową. Całość dzięki temu dużo zyskuje i film zapada w pamięć.

Ted

Ted

O filmie

Mark Wahlberg wciela się w dorosłego mężczyznę, którego dziecięce marzenia się spełniają – jego pluszowy miś ożywa. Ted okazuje się przeklinającym, palącym trawkę pokręconym misiem, który rujnuje życie swojego przyjaciela. Czytaj więcej

Mark Wahlberg wciela się w dorosłego mężczyznę, którego dziecięce marzenia się spełnia – jego pluszowy miś ożywa. Ted okazuje się przeklinającym, palącym trawkę pokręconym misiem, który rujnuje życie swojego przyjaciela. Nie jest to z pewnością komedia, która przypadnie wszystkim do gustu, ale trzeba przyznać, że jest to dość interesująca alternatywa dla bawiącego nas w dzieciństwie Kubusia Puchatka.

Forrest Gump

Forrest Gump

O filmie

W ciągu trzech burzliwych dekad Forrest zmienia się z lekceważonego inwalidy w gwiazdę amerykańskiego futbolu; z bohatera wojny w Wietnamie staje się królem krewetek; od honorów Białego Domu przechodzi w... Czytaj więcej

Pozycja obowiązkowa. Kultowy film, który czasami trudno klasyfikować jako komedia ze względu na ładunek emocjonalny, ale takie właśnie produkcje znakomicie się ogląda. Szykujcie się zatem na łzy i wahania nastrojów. Postać Forresta Gumpa z pewnością niejedną osobę podniesie na duchu. W tej roli znakomity oczywiście Tom Hanks.

Monty Python

Monty Python

O filmie

Artur, król Brytyjczyków i pogromca Saksonów, zjeździł cały kraj w poszukiwaniu szlachetnych rycerzy, którzy zamieszkaliby wraz z nim w zamku Camelot. Na swej drodze spotkał sir Bedevere'a, Sir Lancelota zwanego... Czytaj więcej

Święty Graal i Żywot Briana od jakiegoś czasu dostępne są już na Netflixie. Mistrzowsko wykonana satyra bawi do dziś i jeśli naprawdę szukacie najlepszych komedii na streamingowym gigancie, to wiecie już jaką frazę wpisać w wyszukiwarce.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Źródło: Zdjęcie główne: Netflix

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Pedro Pascal

Pedro Pascal

ur. 1975, kończy 45 lat

Michael Fassbender

Michael Fassbender

ur. 1977, kończy 43 lat

Clark Gregg

Clark Gregg

ur. 1962, kończy 58 lat

Jaime Ray Newman

Jaime Ray Newman

ur. 1978, kończy 42 lat

Christopher Meloni

Christopher Meloni

ur. 1961, kończy 59 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV