Przeczytaj w weekend

Nowe książki polecane przez redakcję – premiery na grudzień 2019 r.

Prezentujemy nasz comiesięczny przegląd książkowych nowości. Oto najciekawsze premiery książkowe z grudnia 2019 r.

Prezentujemy nasz comiesięczny przegląd książkowych nowości. Oto najciekawsze premiery książkowe z grudnia 2019 r.

Tymoteusz Wronka
Tymoteusz Wronka

Ada Palmer - Siedem kapitulacji

science fiction / część cyklu / Uczta Wyobraźni

Jest rok 2454.
Nad osiągniętym po wielu trudach złotym wiekiem zachodzi słońce. Ludzkość przez trzy stulecia cieszyła się pokojem i dobrobytem, opartymi na ostrożnej cenzurze, analizie statystycznej o proroczych możliwościach, zapewniającej dobrobyt technologii… oraz odrobinie przelewu krwi.
Ale teraz równowaga została zachwiana i pojawiła się groźba wojny. Mycroft Canner wiedział, że wojna się zbliża, albowiem popełnił swe straszliwe zbrodnie po to, by jej zapobiec. Teraz jednak została mu tylko jedna, niespodziewania karta, której żaden statystyczny geniusz nie mógłby przewidzieć żaden statystyczny geniusz. Trzynastoletni chłopiec mający moc czynienia cudów. Dzięki swej władzy zmieniania myśli w materię, a martwej materii w żywą. Owo dziecko może ocalić świat albo go zgubić.
Drugi tom niewiarygodne śmiałego cyklu politycznej science fiction „Terra Ignota” autorstwa Ady Palmer, laureatki nagrody imienia Johna W. Campbella w roku 2017.

Siedem kapitulacji okładkaŹródło: Mag

Andrzej Sapkowski - Wiedźmin

pakiet / cały cykl / fantasy

Kultowy cykl fantasy Andrzeja Sapkowskiego „WIEDŹMIN” w nowym serialowym wydaniu. Tomy 1-8. Wydanie w nowej szacie graficznej z obwolutą filmową.

Wiedźmin filmowy pakietŹródło: SuperNOWA

Philip Reeve - Zielona Burza. Część 1

fantasy / młodzieżowe / część serii

Pierwsza część czwartego tomu „Zabójczych maszyn”, światowego bestsellera zekranizowanego przez twórców „Hobbita” i „Władcy Pierścieni”
Wyniszczający konflikt między ruchomymi miastami a fanatycznymi wojskami Zielonej Burzy dobiega końca, dzięki wysiłkom pokojowo nastawionych stronnictw. Wren wraz z ojcem mogą więc bezpiecznie wędrować Podniebnymi Szlakami, starając się zapomnieć o zdradzie Hester. W ruinach Londynu odkrywają coś niezwykłego, co zmieni oblicze świata. Nie wiedzą jednak, że w pobliskich górach ukrywa się ktoś, kto również pragnie odmienić świat – ale w zupełnie inny sposób, niż jowialni londyńczycy!

Zielona Burza Część 1 okładkaŹródło: Amber

Gene Wolfe - Cień i pazur

reedycja / fantastyka / początek serii

Severian przygotowywał się do fachu kata, lecz zakochał się w uwięzionej kobiecie i złamał dla niej obowiązujące katów zasady. Został za to wygnany z konfraterni i wysłany do odległej prowincji. Zabrał tylko katowski miecz, maskę i czarny płaszcz przynależny znienawidzonej profesji. Droga, która ma pokonać, okazuje się trudniejsza i bardziej zawikłana niż sobie to wyobrażał. Błądzi jak w labiryncie w ponurym, pełnym okrucieństwa świecie. Jego inicjacyjna podróż przypomina błądzenie w labiryncie, ale nieuchronnie prowadzi młodego czeladnika ku przeznaczeniu.

Cień i pazur okładkaŹródło: Mag

Bernard Cornwell - Miecz królów

część serii / historia / Anglia

Dwunasty tom bestsellerowej serii Bernarda Cornwella o losach bohaterskiego Uhtreda z Bebbanburga. Na jej podstawie BBC realizuje serial „Upadek królestwa”.
Uhtredowi nie jest dane długo cieszyć się spokojnym życiem w Bebbanburgu. Gdy znikają dwie bebbanburskie łodzie rybackie, a morze wyrzuca torturowane ciało sternika jednej z nich, przeczuwa, że to nie zwykły rabunek. I nie myli się…

Miecz królów okładkaŹródło: Otwarte
Strony:
  • 1
  • 2 (current)

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV