Nowe serie Marvela – tydzień trzeci

Jesień tego roku to nowe otwarcie dla niemal wszystkich superbohaterów Marvela. Śledzimy te zmiany i prezentujemy co tydzień kolejne porcje premier. Oto kolejna porcja.

Jesień tego roku to nowe otwarcie dla niemal wszystkich superbohaterów Marvela. Śledzimy te zmiany i prezentujemy co tydzień kolejne porcje premier. Oto kolejna porcja.

Oskar Rogowski

Oskar Rogowski

W tym tygodniu ukazały się jedynie 3 nowe serie spod szyldu "All New All Different Marvel". Oto one:

The Astonishing Ant-Man

Nick Spencer kontynuuje przygody Scotta Langa w Miami. Podobnie jak w przypadku innych tytułów, tutaj też dostajemy ośmiomiesięczną przerwę od ostatnich wydarzeń. Ochroniarskiej firmie, którą założył Scott, nie wiedzie się najlepiej. Jeszcze w cyklu "Marvel NOW!" przedsiębiorstwo Ant-Mana powstało dzięki pieniądzom emerytowanej superbohaterki, dawniej o pseudonimie Miss Patriot. Kiedy jednak po ośmiu miesiącach nie widać na horyzoncie zwrotu inwestycji, nawet ona zaczyna wątpić w Langa. Na domiar złego przez wydarzenia z poprzedniej serii Scott uznał, że dla bezpieczeństwa własnej córki powinien ograniczyć z nią kontakt do minimum. Tak więc Cassie Lang, która wcześniej miała swego ojca za największego bohatera na świecie, teraz uważa go za największego dupka. Na horyzoncie pojawia się też nowe zagrożenie, kiedy tajemniczy przedsiębiorca prezentuje dla niedawno przywróconego do życia Darena Crossa nową aplikację na urządzenia mobilne. Dzięki niej możliwe jest idealne dopasowanie najętego superzłoczyńcy do wyeliminowania odpowiedniego bohatera. Na koniec, żeby dodać tajemnicy całej historii, okazuje się, że Scott opowiadał nam przygody całego zeszytu, siedząc w więzieniu. Tak więc po latach działania w obronie ludzkości Scott Lang po raz kolejny, z niewyjaśnionych nam jeszcze przyczyn, wylądował za kratkami.

Spencer ponownie bawi się postacią Ant-Mana. Kolejny raz widzimy, dlaczego Scott nigdy nie stał się bohaterem pierwszego kalibru. W historii jak zwykle błyszczą dialogi i poczucie humoru, a oprawa graficzna Ramosa Rosanasa znów nadaje przygodom Ant-Mana odpowiednio humorystycznego tonu. Niestety nie jest to dobry moment na rozpoczęcie przygód Ant-Mana i bez pięciozeszytowej (plus zeszyt dodatkowy i Annual) historii z "Marvel NOW!" trudno się w tym odnaleźć.

The Astonishing Ant-Man - okładka komiksu
źródło: materiały prasowe

Uncanny Inhumans

Charles Soule powraca po rewelacyjnej serii z "Marvel NOW!" - "Inhuman". W niej król Inhumans, Black Bolt, z niewyjaśnionych powodów pozostawił swoją żonę, Medusę, aby samotnie rządziła szybko powiększającym się królestwem. Jako członek tajnego zrzeszenia Illuminati dowiedział się o nieuchronnym końcu świata. Chcąc za wszelką cenę uratować swego syna, zawarł pakt z potężnym złoczyńcą znanym jako Kang Zdobywca. Ten obiecał Black Boltowi zabrać jego syna do bezpiecznej przeszłości, jednak z małym warunkiem: jeśli w jakiś sposób świat zostałby ocalony, dziedzic króla i tak pozostałyby w rękach Kanga. Jak wiemy, świat Marvela uległ zniszczeniu, jednak nieznane nam jeszcze wydarzenia z Secret Wars niejako cofnęły ten kataklizm. Teraz władca Inhumans nie zamierza pozostawiać syna na pastwę Kanga pomimo danego wcześniej słowa. Pokonanie władcy czasu może jednak okazać się bardzo trudne, nawet dla tak potężnego herosa jak Black Bolt. Co gorsza, po powrocie do domu okazuje się, że jego żona nie najlepiej potraktowała bycie porzuconą, szczególnie od kiedy na jej dworze zaczął gościć Johny Storm, Ludzka Pochodnia. Ponadto Medusa przywodzi też oddziałowi Inhumans, aby zademonstrować światu chęć współistnienia i walki o lepszą przyszłość dla wszystkich jego mieszkańców. Nie jest to łatwe, kiedy wypuszczona wcześniej przez Black Bolta chmura Terrigenu pustoszy inną obdarzoną mocami rasę – mutantów. Co gorsza, zwolennicy zaginionego Cyclopsa podchwytują jego hasła o rewolucji mówiące, że Inhumans chcą odebrać im Ziemię. Dla złagodzenia sytuacji do królestwa Attilanu zaproszony zostaje Beast, który bada właściwości Terrigenu i ma za zadanie odnaleźć lek na chorobę mutantów.

"The Uncanny Inhumans" - okładka komiksu
źródło: materiały prasowe

Karnak

Przez wiele lat Karnak pełnił funkcję doradcy króla Inhumans, Black Bolta. Niestety na początku serii "Inhuman" z cyklu "Marvel NOW!" odkrywa coś, co doprowadza go do samobójstwa. Powroty do życia nie są czymś niezwykłym w świecie Marvela, jednak sposób, w jaki dokonał tego Karnak, zdecydowanie wyróżnia się na ich tle. Doświadczenie to nie przechodzi jednak bez echa. Opuszcza on dwór Inhumans i zaszywa się w Wieży Mądrości, przyjmując tytuł Magistra, czyli najwyższego mędrca swojej rasy. Przybywających tam w poszukiwaniu nauk uczy głównie nihilizmu egzystencjalnego – braku sensu i znaczenia jakiegokolwiek istnienia. Wbrew pozorom jednak utrzymanie takiego miejsca nie jest tanie i tu z pomocą wchodzi SHIELD, a dokładniej agent Phil Coulson. Karnak zawiera z nim podobną umowę, co wcześniej Hulk – za udzielanie agencji pomocy, w tym wypadku w sprawach Inhumans, sponsorują oni jego Wieżę Mądrości. Kiedy więc pewna rodzina zgłasza zaginięcie swego niedawno przemienionego syna, SHIELD prosi Karnaka o pomoc. Sprawa jest o tyle dziwna, że po wyjściu z kokonu młodzieniec nie przejawił absolutnie żadnych mocy. Za jedynie milion dolarów i obietnicę wysłania chłopaka pod jego nauki mędrzec zgadza się zająć ową sprawą. Nic nie stanie Karnakowi na drodze, skoro posiada moc widzenia słabości absolutnie w każdej rzeczy, stylu walki, konstrukcji czy nawet idei.

Warren Ellis po rewelacyjnej historii Moon Knighta z "Marvel NOW!" bierze się za przygody posępnego filozofa Inhumans. Pokazuje nam zupełnie inne, nieznane dotąd oblicze Karnaka. Trudno jest cieszyć się z życia istocie, która widzi wszystkie jego wady (a nawet życia pozagrobowego). Bardzo ciekawy wstęp do historii, któremu posępnego tonu dodaje niesamowita kreska Gerardo Zaffino.

"Karnak" - okładka komiksu
źródło: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV