Nowe serie Marvela – tygodnie ósmy i dziewiąty

Po tygodniu przerwy wracamy do naszego przeglądu nowych tytułów amerykańskiego wydawnictwa komiksowego Marvel. Kolejne serie wciąż startują - oto porcja, która uzbierała się przez ostatnie dwa tygodnie.

Po tygodniu przerwy wracamy do naszego przeglądu nowych tytułów amerykańskiego wydawnictwa komiksowego Marvel. Kolejne serie wciąż startują - oto porcja, która uzbierała się przez ostatnie dwa tygodnie.

Silk

Cindy Moon po ukąszeniu przez tego samego pająka, który dał moce Peterowi Parkerowi, spędziła 10 lat w specjalnym bunkrze w obawie przed złowieszczym Morlunem. Teraz jednak jest znowu wolna i może zacząć własne życie jako superbohaterka o pseudonimie Silk. Za pierwszy cel ustanowiła sobie odszukanie rodziny, z którą zmuszona była rozstać się wiele lat temu. Niestety wszyscy zniknęli bez śladu. Pod koniec serii z Marvel NOW! Cindy odnalazła wreszcie swego młodszego brata. Jak się jednak okazuje, dołączył on do okrutnego gangu Goblinów i został poddany działaniu nieznanych chemikaliów. Teraz nie tylko nie pamięta swojej przeszłości, ale też ledwo co rozpoznaje otaczający go świat. Szukając zemsty na Goblinach i sposobu, by wyleczyć brata, Silk podejmuje bardzo radykalną decyzję: dołącza do gangu Czarnej Kotki, która obecnie rządzi większością świata przestępczego w Nowym Jorku. Silk to jednak bohaterka, więc może nie wszystko jest takie, na jakie wygląda…

Silk
źródło: materiały prasowe

Agent Venom

Flash Thompson w najśmielszych marzeniach nie mógł przewidzieć, jak potoczy się jego życie. Od szkolnego osiłka, gnębiącego „słabeusza” Parkera, przez gwiazdę footballu amerykańskiego, okaleczonego na służbie żołnierza, tajnego agenta rządu, noszącego obcy symbiont Venoma, a dziś jest nie tylko członkiem Strażników Galaktyki, ale także Agentem Kosmosu. Problem w tym, że nie ma pojęcia, co taki Agent Kosmosu powinien robić i co w ogóle oznacza ta funkcja. Nie przeszkadza mu to jednak latać po galaktyce i na wzór swego bohatera z dzieciństwa, Spider-Mana, ratować tych, którzy potrzebują ratunku, oraz karać tych, którzy zasługują na karę. Jest to szczególnie ułatwione, od kiedy jego symbiont został oczyszczony z wszelkiego gniewu, a ich symbioza znacznie się wzmocniła. W pierwszej przygodzie Flashowi przyjdzie ratować nękaną rasę, z której krwi pozyskiwany jest wyjątkowy narkotyk, walczyć z kosmicznymi piratami, a także zaprzyjaźnić się z robotem o zapędach samobójczych.

Agent Venom
źródło: materiały prasowe

Moongirl and Devil Dinosaur

Lunella Lafayette to kilkunastoletnia dziewczynka, która intelektem znacznie przewyższa swoich rówieśników. Niestety nie jest na poziomie geniuszy tego świata i jej aplikacje do takich miejsc jak Future Fundation zostają odrzucane. Tak więc musi „użerać się” w przeciętnej szkole, gdzie nie zyskuje wielu przyjaciół. Ponieważ ciągle bada gwiazdy, ma wręcz obsesję na punkcie kosmosu, koledzy z klasy przezywają ją Moon Girl. Kiedy jednak jej własnoręcznie zbudowany wykrywacz Kree (a także zapewne ich technologii) odkrywa pradawny relikt, jej życie zmienia się na zawsze. Nie mogła przypuszczać, że przedmiot ten to tak naprawdę urządzenie teleportacyjne łączące się z tajemniczym miejscem zwanym Valley of Flame. Mieszkają tam plemiona małpoludów, które uznają jedynie prawo dżungli, a silniejsi dominują nad słabszymi. Na szczęście dla tych słabszych znalazł się obrońca o jakże podobnym pseudonimie - Moon Boy. Obrona uciśnionych idzie mu o tyle łatwo, że zaprzyjaźnił się z potężnym, czerwonym tyranozaurem zwanym Devil. Z połączenia dwóch tak różnych światów nie może wyniknąć nic dobrego.

Moon Girl
źródło: materiały prasowe

All-New Inhumans

W serii Marvel NOW! król Inhumans, Black Bolt, wypuścił na świat ogromną chmurę Terrigenu - gazu uwalniającego ukryty potencjał w ludziach posiadających gen Inhuman. Oczywiście znacznie zwiększyło to populację owej rasy na świcie, jednak stworzyło też całą masę problemów. Po pierwsze, wielka zielona chmura może wzbudzać panikę wszędzie, gdzie się pojawi. Po drugie, świeżo transformowani Inhumans mogą stać się ofiarą zarówno przerażonego motłochu, jak i szalonych naukowców pragnących zbadać tajemniczą rasę. Po trzecie, sami przemienieni mogą być zdezorientowani albo czasem wręcz agresywni i stanowić zagrożenie tak dla siebie, jak i innych. Po czwarte, w końcu rządy krajów, w których pojawia się owa chmura, mogą nie być tym zachwycone. Aby radzić sobie właśnie z tymi problemami, zostaje powołana specjalna drużyna Inhumans, na której czele staje siostra królowej Medusy, Crystal. Razem z wybranymi członkami swojej rasy lata po świecie w ślad za chmurą Terrigenu. Jej zadaniem jest łagodzić lokalne konflikty, ułatwiać nowym Inhumans akceptację swego nowego życia, a także, jeśli zajdzie potrzeba, chronić ich przed zagrożeniami. Pomaga jej w tym Gorgon, który po wydarzeniach z Marvel NOW! stracił władzę w nogach i teraz jest przykuty do wózka. Jak jednak zaznaczyła Crystal, Charlesowi Xavierowi nie przeszkadzało to w szkoleniu młodych mutantów.

Inhumans - okładka
źródło: materiały prasowe

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

D.J. Cotrona

D.J. Cotrona

ur. 1980, kończy 39 lat

Joan Collins

Joan Collins

ur. 1933, kończy 86 lat

Melissa McBride

Melissa McBride

ur. 1965, kończy 54 lat

Ryan Coogler

Ryan Coogler

ur. 1986, kończy 33 lat

Lea DeLaria

Lea DeLaria

ur. 1958, kończy 61 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV