Nudny wieczór? Podpowiadamy co obejrzeć w Wielkanoc

Filmy o Wielkanocy bądź rozgrywające się wokół tego święta to przede wszystkim historyczne obrazy religijne. Tym razem zaproponujemy jednak produkcje, które najzwyczajniej w świecie bawią i umilą Wam świąteczny czas.

Filmy o Wielkanocy bądź rozgrywające się wokół tego święta to przede wszystkim historyczne obrazy religijne. Tym razem zaproponujemy jednak produkcje, które najzwyczajniej w świecie bawią i umilą Wam świąteczny czas.

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Tagi:  najlepsze filmy 

Okres świąteczny to specyficzny czas, który widzowie lubią skonsumować seansem swojego ulubionego filmu, który nie zawsze jest historyczny albo religijny, bo jak wiemy, nie są to produkcje łatwe w odbiorze. Przed Wami lista filmów, które budują odpowiedni nastrój i mają w sobie coś, co sprawia, że w Wielkanoc ogląda się je po prostu lepiej.

Oto nasze propozycje tytułów, które polecamy obejrzeć na DVD lub w serwisach VOD.

Ben-Hur

Klasyka kina zrealizowana z niespotykanym rozmachem. Niesamowite widowisko, które idealnie z uwagi na tematykę pasuje na Wielkanoc. Ben Hur opowiada historię wygnanego z kraju, przez swojego przyjaciela, żydowskiego księcia Judę, który spotyka w pewnym momencie na pustyni Chrystusa. Jego nauka odmienia życie Ben Hura. Oscarowy rekordzista, zgarnął 11 statuetek. Lepiej ominąć słaby remake z 2016 roku.

The Passion of the Christ

Głośny film Mela Gibsona pokazujący ostatnie 12 godzin życia Jezusa Chrystusa. Słynny reżyser przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technicznych ukazał mękę Mesjasza z przerażającą precyzją, nie oszczędzając widzom widoku wielu wyjątkowo drastycznych scen. Bez znaczenia, czy jesteście wierzący, czy nie – trudno tej produkcji odmówić siły oddziaływania.

Hank i Mike

Hank i Mike to para najlepszych przyjaciół, którzy przebrani za Zające Wielkanocne przemierzają ulice wielkiego miasta, wręczając zaskoczonym rodzinom koszyki z świątecznymi przysmakami. Bohaterowie są pracownikami dużej firmy – Pan Enterprises, która zauważa, że Wielkanoc nie jest opłacalna i przynosi za mało zysków. Wszystkie zające zostają zwolnione... Fabuła nie jest może zachwycająca, ale całość to momentami jazda bez trzymanki, która ozdobiona jest w rewelacyjną muzykę.

Who Framed Roger Rabbit

Może nie ma to za dużego związku ze świętami Wielkanocnymi, bo brakuje motywów religijnych, a główny bohater nie jest zającem, tylko królikiem... ale to nie ma znaczenia. Kto wrobił Królika Rogera, to film jedyny w swoim rodzaju i za każdym razem robi tak samo dobre wrażenie. W sam raz na rodzinny seans po świątecznym obiedzie.

Jesus Christ Superstar

W Jesus Christ Superstar wszystkie znane z Pisma Świętego wydarzenia ukazane są w formie piosenek. Odgrywane są jednak nuty przypominające bardziej rockowe hity niż pieśni religijne. Choć akcja dzieje się na pustyni i w starożytnych ruinach, to rzymscy żołnierze noszą karabiny maszynowe i dzieje się jeszcze wiele dziwnych rzeczy. Taka wizja nie przeszkadza w odbiorze – dzięki takiej interpretacji widz może inaczej podejść do przedstawionej tematyki.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

D.J. Cotrona

D.J. Cotrona

ur. 1980, kończy 39 lat

Joan Collins

Joan Collins

ur. 1933, kończy 86 lat

Melissa McBride

Melissa McBride

ur. 1965, kończy 54 lat

Ryan Coogler

Ryan Coogler

ur. 1986, kończy 33 lat

Lea DeLaria

Lea DeLaria

ur. 1958, kończy 61 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV