Pixel Heaven 2017 – relacja z imprezy

W miniony weekend odbyła się kolejna, piąta już odsłona imprezy Pixel Heaven, przeznaczonej dla wszystkich fanów gier i sprzętów retro oraz produkcji niezależnych.

W miniony weekend odbyła się kolejna, piąta już odsłona imprezy Pixel Heaven, przeznaczonej dla wszystkich fanów gier i sprzętów retro oraz produkcji niezależnych.

Już w czwartek odbyła się pierwsza część imprezy – konferencja Pixel Connect przeznaczona dla deweloperów i innych pracowników branży gier oraz inwestorów. Poruszano na niej nie tylko tematy dotyczące technikaliów produkcji ale i także takie zagadnienia jak prawo autorskie, ciekawe historie z procesu developmentu czy też panel Q&A z legendą branży – Adrianem Chmielarzem. Część otwarta dla zwiedzających wystartowała dzień później – w piątek od godziny 16:00.

Na zwiedzających czekało sporo atrakcji, wśród których największą była masa urządzeń sprzed lat. Zainteresowani mogli zasiąść m.in. przed komputerami marki Amiga, a także przed klasycznymi konsolami Nintendo czy przy mniej popularnych w naszym kraju sprzętach, jak chociażby konsoli SEGA Dreamcast z 1998 roku. Miłym akcentem były także równie klasyczne telewizory i monitory, a granie na takiej konfiguracji rzeczywiście idealnie oddawało klimat retro. Przygotowanych dla graczy stanowisk było bardzo dużo, także znalezienie dla siebie miejsca i zorganizowanie sobie małego powrotu do przeszłości nie stanowiło problemu. Nie zabrakło też flipperów – tych było jednak zauważalnie mniej, co w konsekwencji sprawiało, że aby na nich zagrać, konieczne było odczekanie w kolejce. Wielkimi nieobecnymi były natomiast automaty, co było dla mnie drobnym rozczarowaniem.

W centrum drugiej z hal znajdowała się wystawa klocków LEGO. Można było tu znaleźć zarówno ogromną kolejkę, jak i mniejsze, ale równie ciekawe projekty – od bohaterów gier i komiksów począwszy, poprzez nieco bardziej nietypowe budowle, takie jak kamienica Batmana, a na bardzo ładnie odwzorowanym (a przy tym całkiem sporym) Pałacu Kultury i Nauki skończywszy.

Na Pixel Heaven pojawiły się również gry niezależne, które można było przetestować na stoiskach znajdujących się w obu halach. Oczywiście, na terenie imprezy znajdowały się też punkty, w których można było stracić nieco pieniędzy, wydając je m.in. na koszulki i gadżety. Bardzo dobre wrażenie robił też spory i nieźle zaopatrzony punkt z komiksami, w którym można było znaleźć zarówno nowe  wydania, jak i mnóstwo klasyki, w tym cieszące się niegdyś dużą popularnością komiksy TM Semic.

Całość dopełniły dwie sceny – główna i znajdujący się na górze secret stage, gdzie odbywały się prelekcje zaproszonych gości. Za secret stage ukryto jeszcze jedno pomieszczenie, w którym prezentowano grę Get Even – jeszcze przedpremierowo. Produkcja ta miała bowiem zadebiutować 26 maja, a więc w dzień startu Pixel Heaven, jednak ostatecznie przeniesiono ją na czerwiec. W sali można było przetestować ten tytuł zarówno na pecetach, jak i konsolach PlayStation 4 Pro, a także skorzystać z poczęstunku i zdobyć gadżety.

Pozytywnie wypadły również wszelkie kwestie organizacyjne. Na Pixel Heaven dotarłem w sobotę, a mimo tego nie musiałem stać w kolejce przed wejściem i odbiór akredytacji poszedł wyjątkowo szybko i sprawnie. Dla gości przygotowano też strefę gastronomiczną na zewnątrz, gdzie można było odpocząć po zwiedzaniu hal, a także zjeść i napić się przed dalszym sprawdzaniem przygotowanych atrakcji.

Źródło: fot. Paweł Krzystyniak

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Kevin Alejandro

Kevin Alejandro

ur. 1976, kończy 44 lat

Russell Crowe

Russell Crowe

ur. 1964, kończy 56 lat

Jackie Chan

Jackie Chan

ur. 1954, kończy 66 lat

Francis Ford Coppola

Francis Ford Coppola

ur. 1939, kończy 81 lat

Clarke Peters

Clarke Peters

ur. 1952, kończy 68 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV