Repertuar kin Nowość Program TV

Pizza w popkulturze. Kultowe momenty z najsłynniejszym plackiem na świecie

Pizza to jedno z najsmaczniejszych dań na świecie i ma swoje należne miejsce w popkulturze. Przeglądając różne sytuacje z filmów i seriali można dostrzec, że dla jednych bohaterów pizza to jedyne pożywienie, a dla innych problem lepiący się do dachu. W zestawieniu znajdziecie bardzo różnorodne sytuacje. Sceny zabawnie, ciekawe i zapadające w pamięć.

Pizza na Oscarach

Głośnym wydarzeniem z udziałem pizzy była gala rozdania Oscarów w 2014 roku, kiedy to Ellen DeGeneres zamówiła pizzę prosto do Dolby Theatre. Nie wszystkim pomysł ten przypadł do gustu, ale z pewnością uczestnicy ceremonii mieli większe szanse, że wytrzymają do bankietu bez małego głodu.

Pizza przyszłości

Pizza w filmach często jest produktem lokowanym, a tego zaszczytu w popkulturze wiele razy dostąpiła sieć Pizza Hut. W filmie Powrót do przyszłości II, bohaterowie zajadają się nowoczesną pizzą z torebki, która powiększa się do normalnych rozmiarów w kilka sekund. 2015 rok dawno za nami i wciąż jedzenie gotowych pizz z zamrażalnika nie jest tak wygodne, ale jest co odkrywać.

Pizza w kanałach

Nie ma co przeciągać ich pojawienia się w tym zestawieniu. Popkultura zna ich nie tylko z kopania tyłków i mieszkania w kanalizacji miejskiej, ale także z powodu właśnie pysznego włoskiego dania. Są to oczywiście Wojownicze Żółwie Ninja (1987). Prócz wielu naprawdę dziwacznych przygód, częstym ich zajęciem jest właśnie zajadanie pizzy. Prawdziwym amatorem smaków jest Michelangelo, dla którego atrybutem zaraz po nunczako jest właśnie okrągły placek. Czwórka oryginalnych bohaterów była znana z jedzenia pizzy do tego stopnia, że marketingowcy stworzyli kampanię wokół Pizzy Hut i własnie żółwich wojowników Ninja. Współpraca pomiędzy nimi trwała od 1990 roku i zakończyła się w 2014 w momencie wejścia do kin odświeżonej wersji Żółwi w wykonaniu Michaela Baya. Po co komu pizza, jak ma wybuchy, prawda panie Bay?

Pizza Nnija Turtles
źródło: Materiały prasowe

Pizza w Świecie Wayne’a

Mówi się, że w karierze Mike’a Myersa najbardziej charakterystycznym momentem jest ten, gdy wypowiada on słowa: kontrakt czy nie, nie ugnę się przed żadnym sponsorem. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że zaraz potem wyciąga pizzę z pudełka Pizzy Hut.

Źródło: Zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 123

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

W MCU i DCEU starali się…

W sieci pojawiła się lista aktorów, którzy starali się o zupełnie inne role w MCU,…

Piotr Piskozub
-

Teoria – w Avengers: Endgame Tony…

W sieci pojawiła się nowa teoria na temat Avengers: Endgame, według której Tony Stark w…

Karolina Szendera
spoilery
-

Powrót do przeszłości: Zobacz zdjęcia z…

Czas na kolejny artykuł z cyklu, w którym będziemy przybliżać Wam kulisy kultowych filmów. Oto…

Michalina Reda
-

Filmy 2019: premiery kinowe roku –…

Rok 2019 to czas zupełnie nowych premier kinowych. Sprawdźcie, co dobrego wejdzie na ekrany kin…

Adam Siennica
-

Zabójcze maszyny – film jest spektakularną…

Zabójcze maszyny były promowane jako wielki film science fiction. A wychodzi na to, że nikogo…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Titans – czy Batman na pewno…

W sieci znalazły się już zdjęcia i opis finałowego odcinka pierwszego sezonu serialu Titans.

Co o tym sądzisz?