Przeczytaj w weekend

Pizza w popkulturze. Kultowe momenty z najsłynniejszym plackiem na świecie

Pizza to jedno z najsmaczniejszych dań na świecie i ma swoje należne miejsce w popkulturze. Przeglądając różne sytuacje z filmów i seriali można dostrzec, że dla jednych bohaterów pizza to jedyne pożywienie, a dla innych problem lepiący się do dachu. W zestawieniu znajdziecie bardzo różnorodne sytuacje. Sceny zabawnie, ciekawe i zapadające w pamięć.

Pizza to jedno z najsmaczniejszych dań na świecie i ma swoje należne miejsce w popkulturze. Przeglądając różne sytuacje z filmów i seriali można dostrzec, że dla jednych bohaterów pizza to jedyne pożywienie, a dla innych problem lepiący się do dachu. W zestawieniu znajdziecie bardzo różnorodne sytuacje. Sceny zabawnie, ciekawe i zapadające w pamięć.

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Tagi:  pizza 

Pizza na Oscarach

Głośnym wydarzeniem z udziałem pizzy była gala rozdania Oscarów w 2014 roku, kiedy to Ellen DeGeneres zamówiła pizzę prosto do Dolby Theatre. Nie wszystkim pomysł ten przypadł do gustu, ale z pewnością uczestnicy ceremonii mieli większe szanse, że wytrzymają do bankietu bez małego głodu.

Pizza przyszłości

Pizza w filmach często jest produktem lokowanym, a tego zaszczytu w popkulturze wiele razy dostąpiła sieć Pizza Hut. W filmie Back to the Future Part II, bohaterowie zajadają się nowoczesną pizzą z torebki, która powiększa się do normalnych rozmiarów w kilka sekund. 2015 rok dawno za nami i wciąż jedzenie gotowych pizz z zamrażalnika nie jest tak wygodne, ale jest co odkrywać.

Pizza w kanałach

Nie ma co przeciągać ich pojawienia się w tym zestawieniu. Popkultura zna ich nie tylko z kopania tyłków i mieszkania w kanalizacji miejskiej, ale także z powodu właśnie pysznego włoskiego dania. Są to oczywiście Teenage Mutant Ninja Turtles. Prócz wielu naprawdę dziwacznych przygód, częstym ich zajęciem jest właśnie zajadanie pizzy. Prawdziwym amatorem smaków jest Michelangelo, dla którego atrybutem zaraz po nunczako jest właśnie okrągły placek. Czwórka oryginalnych bohaterów była znana z jedzenia pizzy do tego stopnia, że marketingowcy stworzyli kampanię wokół Pizzy Hut i własnie żółwich wojowników Ninja. Współpraca pomiędzy nimi trwała od 1990 roku i zakończyła się w 2014 w momencie wejścia do kin odświeżonej wersji Żółwi w wykonaniu Michaela Baya. Po co komu pizza, jak ma wybuchy, prawda panie Bay?

Pizza Nnija Turtles
źródło: Materiały prasowe

Pizza w Świecie Wayne’a

Mówi się, że w karierze Mike’a Myersa najbardziej charakterystycznym momentem jest ten, gdy wypowiada on słowa: kontrakt czy nie, nie ugnę się przed żadnym sponsorem. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że zaraz potem wyciąga pizzę z pudełka Pizzy Hut.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Źródło: Zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV