Przeczytaj w weekend

PlayLink – w co tu się gra?

Posiadacie PlayStation 4 i szukacie rozrywki na imprezę w gronie przyjaciół? W takim razie powinniście dać szansę imprezowym produkcjom dostępnym w ramach PlayLink.

Posiadacie PlayStation 4 i szukacie rozrywki na imprezę w gronie przyjaciół? W takim razie powinniście dać szansę imprezowym produkcjom dostępnym w ramach PlayLink.

Jeżeli posiadacie konsolę PlayStation 4 to istnieje duże prawdopodobieństwo, że nazwa PlayLink obiła Wam się o uszy. Mogliście usłyszeć ją w spotach reklamowych lub dzięki umieszczeniu gry To jesteś Ty! w ofercie PlayStation Plus w ostatnich miesiącach. Jeśli jednak dopiero przymierzacie się do zakupu konsoli Sony lub chcielibyście po prostu dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego nietypowego sposobu na doświadczanie gier wraz ze znajomymi, to zachęcamy do zapoznania się z poniższym tekstem.

PlayLink, w największym skrócie, pozwala na wykorzystywanie urządzeń mobilnych z systemami iOS i Android jako kontrolerów, wykorzystując przy tym ich wyjątkowe funkcje, których brakuje w DualShocku 4. Mowa tutaj m.in. o ekranach dotykowych, mikrofonach czy aparatach. Jak nietrudno się domyślić – otwiera to przed graczami zupełnie nowe możliwości, a także stwarza okazję do wielu zabawnych sytuacji w gronie znajomych. Z tego też powodu PlayLink został stworzony przede wszystkim z myślą o rozgrywce wieloosobowej i najlepiej sprawdza się jako rozrywka na wszelkiego rodzaju imprezach.

Dostępne na ten moment produkcje są jednak bardzo zróżnicowane i znajdują się tutaj zarówno typowe gry na rozluźnienie, jak i nieco bardziej angażujące tytuły. Nie przedłużając – oto gry, które wykorzystują PlayLink.

To jesteś Ty!

Liczba graczy: od 2 do 6

To prawdopodobnie najpopularniejsza gra obsługująca system PlayLink, która udostępniana jest jako dodatkowa produkcja dla abonentów PlayStation Plus. Jest to typowy tytuł na imprezy, w którym od dwóch do sześciu graczy odpowiada na pytania na swój temat, obrabia zdjęcia przy pomocy smartfonów i bierze udział w innych aktywnościach. Pomimo stosunkowo prostego pomysłu rozgrywka jest wciągająca, zabawna i momentami doprowadza do prawdziwych salw śmiechu.

Wiedza to Potęga

Liczba graczy: od 1 do 6

Dzięki tej produkcji będziecie mieli okazję poczuć się jak uczestnik teleturnieju. Wraz z maksymalnie pięcioma znajomymi weźmiecie udział w quizie z bardzo zróżnicowanymi pytaniami z wielu różnych kategorii. Nie brakuje tutaj również dodatkowych możliwości, takich jak stosowanie zagrywek mających na celu utrudnienie naszym oponentom życia i sprawienie, że udzielenie prawidłowej odpowiedzi będzie wymagało np. usunięcia z ekranu pewnych przeszkód.

Hidden Agenda

Liczba graczy: od 1 do 6

Hidden Agenda to produkcja o zdecydowanie innym klimacie niż dwie, które wymieniłem wcześniej. Tym razem mamy do czynienia z mrocznym, interaktywnym thrillerem, za który odpowiada ekipa Supermassive Games, a więc deweloperzy odpowiedzialni za świetne Until Dawn. Przedstawione na ekranie wydarzenia są uzależnione od decyzji podejmowanych przez graczy. Ci jednak nie muszą ze sobą współpracować, przez co rozgrywka wyjątkowo trzyma w napięciu. Uwagę przyciąga również wyjątkowo dopracowana oprawa audiowizualna.

Planet of the Apes: Last Frontier

Liczba graczy: od 1 do 4

Kolejny mariaż gry i filmu, tym razem osadzony w popularnym uniwersum Planety Małp. Akcję produkcji umieszczono pomiędzy dwoma filmami – Genezą Planety Małp a Ewolucją Planety Małp. Również tutaj gracze mają bezpośredni wpływ na przebieg historii, wybierając odpowiednie opcje w swoich urządzeniach mobilnych.

Singstar Celebration

Liczba graczy: od 1 do 8

Seria Singstar od lat cieszy się dużą popularnością na imprezach, zaś nowa odsłona tego cyklu tworzona jest z myślą właśnie o technologii PlayLink i smartfony posłużą tutaj w charakterze mikrofonów. Na graczy czeka 30 popowych przebojów do zaśpiewania, a wyjątkowo odważni mogą pokusić się o nagranie swoich wyczynów przy pomocy PlayStation Camera i udostępnienie ich w sieci.

Frantics

Liczba graczy: od 2 do 4

Gra zadebiutuje dopiero w przyszłym roku, ale wyróżnia się spośród pozostałych gier - i nie chodzi tutaj jedynie o barwną oprawę wizualną. Tym razem mamy do czynienia z dynamiczną grą, w której liczy się przede wszystkim zręczność i chęć rywalizacji.

Frantics
fot. SIE

Erica

Tę intrygującą produkcję zapowiedziano na tegorocznej edycji imprezy Paris Games Week. Będzie to kolejny thriller, jednak tym razem faktycznie mamy do czynienia z interaktywnym filmem - zamiast trójwymiarowej grafiki zdecydowano się tutaj na nagrane sceny z udziałem aktorów. Na temat fabuły nie wiemy niemal nic, poza tym, że to gracze będą mieli na nią wpływ.

Źródło: fot. SIE

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV