Przeczytaj w weekend

PlayStation ma już 25 lat. Oto najlepsze gry na konsole Sony

Pierwsze PlayStation zadebiutowalo 25 lat temu. To doskonała okazja do tego, by przyjrzeć się najlepszym grom, jakie dostępne są na konsolach Sony.

Pierwsze PlayStation zadebiutowalo 25 lat temu. To doskonała okazja do tego, by przyjrzeć się najlepszym grom, jakie dostępne są na konsolach Sony.

3 grudnia 1994 roku na japoński rynek trafiła konsola, która zrewolucjonizowała branżę wirtualnej rozgrywki. Mowa oczywiście o pierwszym PlayStation, które nie tylko spopularyzowało trójwymiarowe produkcje, ale też zapewniało graczom setki godzin wspaniałej zabawy w wielu świetnych produkcjach. Z okazji 25. urodzin marki, postanowiliśmy przyjrzeć się najlepszym tytułom, które na przestrzeni lat pojawiały się na sprzętach Sony - poczynając od kultowego "szaraka", a na PlayStation 4 kończąc. Przy wyborze kierowaliśmy się m.in. ocenami w sieci, a także popularnością w naszym kraju. W przypadku konsol PlayStation 3 i PlayStation 4 postanowiliśmy zaś skupić się przede wszystkim na grach na wyłączność tych platform. 

PlayStation 1 - najlepsze gry

Trójwymiarowa grafika z pierwszego PlayStation nie trzyma się tak dobrze, jak produkcje 2D i dziś potrafi odrzucić. Czasami jednak warto się przełamać, bo wiele produkcji znanych z "szaraka" nadal cechuje się sporą grywalnością. O kultowym statusie wielu z nich doskonale świadczy też ich popularność nawet dzisiaj - wystarczy wspomnieć chociażby o tegorocznym remaku Resident Evil 2, czy też nadchodzącym odświeżeniu Final Fantasy VII.  

PlayStation 2 - najlepsze gry

PlayStation 2, na przestrzeni lat, doczekało się naprawdę ogromnej biblioteki gier, która po brzegi wypełniona była wartymi uwagi produkcjami. To właśnie na tym urządzeniu mogliśmy zagrać m.in. w kapitalne Final Fantasy X czy Metal Gear Solid 3: Snake Eater, a także dwie odsłony serii God of War, która stała się jedną z najmocniejszych marek w portfolio Sony.

PlayStation 3 - najlepsze gry

Pod koniec 2006 roku na rynek trafiło PlayStation 3 i przez cały okres swojej żywotności doczekała się wielu uznanych produkcji. Sprzęt ten dał też początek takim seriom, jak np. Uncharted, InFamous czy Little Big Planet.

PlayStation 4 - najlepsze gry

Czas PlayStation 4 powoli dobiega końca i w okresie świątecznym 2020 roku czeka nas premiera kolejnego urządzenia Sony. To doskonała okazja do tego, by przez ten czas nadrobić zaległości i zapoznać się ze świetnie przyjętymi tytułami, takimi jak Bloodborne czy God of War. Nie można zapomnieć też o nadchodzących premierach, w które zagramy jeszcze przed debiutem PlayStation 5, np. The Last of Us: Part II czy Final Fantasy 7 Remake.

Źródło: fot. SIE

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV