Przeczytaj w weekend

Premiery kinowe weekendu – 24-26 kwietnia 2015 roku

"System", "Zabójcy bażantów", "Klub dla winowajców" i "Biały cień" - oto premiery kinowe weekendu. Na co warto się wybrać?

"System", "Zabójcy bażantów", "Klub dla winowajców" i "Biały cień" - oto premiery kinowe weekendu. Na co warto się wybrać?

Premiery kinowe weekendu tym razem bez fajerwerków. Największym tytułem jest thriller "Child 44" z Tomem Hardym i Garym Oldmanem. Poza tym mamy raczej tytuły niszowe dla wąskiego grona odbiorców - duński thriller "Fasandræberne" oraz brytyjski dramat "The Riot Club".

"Child 44"

Adaptacja bestsellera została zmiażdżona przez krytykę. Recenzenci zarzucają, że film zapowiada mocny i emocjonujący dramat, a efekt końcowy to przeciętny, nudny obraz o śledztwie pokroju odcinka "Kryminalnych zagadek". Nie udaje się wykorzystać potencjału. Fabuła przedstawiona jest w sposób banalny, nieabsorbujący widza i przewidywalny. Jedyny plus to kreacje Toma Hardy'ego i Gary'ego Oldmana, którzy dają z siebie wiele na ekranie. W pozytywnych recenzjach czytamy, że film ma dobre tempo i zapewnia przyzwoicie spędzony czas.

Opis: Stalinowska Rosja. Lew Stiepanowicz Demidow (Tom Hardy) to młody funkcjonariusz Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego sprawnie pnący się po szczeblach kariery. Jest posłusznym sługą systemu, jednak pewnego dnia jego wiara w ideały Partii zostaje zachwiana. Przełożeni każą mu zatuszować sprawę okrutnego morderstwa czteroletniego chłopca. Gdy zaczynają ginąć kolejne dzieci, Demidow rozpoczyna śledztwo na własną rękę, narażając się na gniew zwierzchników.

"The Riot Club"

Solidny dramat z Wielkiej Brytanii, który przez niektórych krytyków jest porównywany do słynnego hitu Martina Scorsese "The Wolf of Wall Street". Oto film pokazujący w bezpardonowy sposób życie uprzywilejowanych młodych mężczyzn z elit Wielkiej Brytanii. Niektórzy recenzenci mówią, że obraz jest wulgarny, szokujący, trudny w odbiorze, ale ciekawy. Inni sądzą, że wszystko jest mdłe i tak naprawdę tematyka nie potrafi zainteresować.

Opis: W filmie „Klub dla wybrańców” dwóch pierwszoroczniaków z Uniwersytetu Oksfordzkiego dołącza do niesławnego bractwa, w którym reputację można zdobyć lub całkowicie stracić w przeciągu jednego wieczoru.

 "Fasandræberne"

Świetnie oceniany thriller z Danii, który obecnie jest najbardziej kasowy filmem w historii tego kraju. Krytycy chwalą świetny, inteligentny scenariusz i wciągającą historię. Przestrzegają też, że nie jest to film dla wszystkich, bo ma on bardzo wysoki poziom niezwykle obrazowej przemocy. Ciekawa alternatywa dla hollywoodzkiego kina.

Opis: Ekranizacja bestsellerowego thrillera „Zabójcy bażantów” autorstwa mistrza skandynawskiego kryminału Jussiego Adler-Olsena.

Detektywi z Departamentu Q – zajmującego się nierozwiązanymi i przeterminowanymi sprawami – próbują rozwikłać makabryczną zbrodnię sprzed lat. Choć rzekomy zabójca od prawie dwóch dekad siedzi za kratkami, na policję zgłasza się świadek, który rzuca nowe światło na dawno zamkniętą sprawę. Podejrzani – byli uczniowie prestiżowej szkoły z internatem – aktualnie należą do elity duńskiego społeczeństwa. Detektyw Carl Mørck i jego asystent Assad muszą rozwikłać zagadkę i znaleźć sposób na pociągnięcie do odpowiedzialności prawdziwych morderców. Czy pomoże im w tym bezdomna Kimmie, niegdyś uczennica tej samej ekskluzywnej szkoły, która była zamieszana w tajemnicze wydarzenia sprzed lat? [opis dystrybutora]

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Hayley Atwell

Hayley Atwell

ur. 1982, kończy 38 lat

Lily James

Lily James

ur. 1989, kończy 31 lat

Barbara Mularczyk

Barbara Mularczyk

ur. 1984, kończy 36 lat

Wojciech Mecwaldowski

Wojciech Mecwaldowski

ur. 1980, kończy 40 lat

Marshall Allman

Marshall Allman

ur. 1984, kończy 36 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV