Premiery kinowe weekendu – 4-6 marca 2016 roku
Zoolander 2, Zmartwychwstały, Carol, Londyn w ogniu, Historia Roja, Robinson Crusoe oraz Tysiąc i jedna noc – cz. 2, opuszczony - oto premiery kinowe weekendu. Na co warto się wybrać?
Zoolander 2, Zmartwychwstały, Carol, Londyn w ogniu, Historia Roja, Robinson Crusoe oraz Tysiąc i jedna noc – cz. 2, opuszczony - oto premiery kinowe weekendu. Na co warto się wybrać?
Premiery kinowe weekendu początku marca to spora różnorodność. Ciekawie zapowiada się film akcji w starym stylu pt. London Has Fallen, czyli kontynuacja Olimpu w ogniu. Mamy też nominowany do Oscara dramat Carol, szaloną komedię Zoolander 2, thriller kostiumowy Risen i polski film historyczny o Żołnierzach Wyklętych pt. Historia Roja, W kinach znajdą coś dla siebie także dzieci (Robinson Crusoe) oraz wielbiciele kina artystycznego (As Mil e Uma Noites: Volume 2, O Desolado).
London Has Fallen
Olimp w ogniu zbierał słabe recenzje, ale widzowie chwalili dobrą rozrywkę w starym stylu kina klasy B. Sequel dostaje jeszcze niższe oceny, a krytycy zarzucają mu sztampę, oparcie na kliszach, brak wprowadzenia czegoś nowego do gatunku i oparcie fabuły na białych mężczyznach zabijających brązowych terrorystów w nieludzki sposób. Cała historia jest przerysowana, złoczyńcy są niczym z kreskówki, ale w pozytywnych opiniach wszyscy podkreślają, że to dobre kino klasy B - tak jak poprzednia część. Jest efektownie i bardzo brutalnie. Dla fanów takiego kina, którym podobała się część pierwsza.
Carol
Film nominowany do Oscara w sześciu kategoriach, ale bez żadnej statuetki. Krytycy są zachwyceni tym, co prezentuje ten dramat, a widzowie także nie szczędzą pochlebnych opinii. Historia o romansie dwóch kobiet (Rooney Mara i Cate Blanchett) jest chwalona za podejście, formę, jakość, kreacje i piękne, subtelnie ukazane emocje, które pozwalają widzom identyfikować się z bohaterkami bez względu na płeć. Może poruszyć. W niewielu krytycznych opiniach czytamy, że to jest historia, jakich wiele, i pomimo niezłej formy nie oferuje niczego nowego.
Zoolander 2
Kontynuacja hitu sprzed lat została zmiażdżona przez krytykę. Wszyscy są zgodni, że jest to nieudany i niepotrzebny sequel. Krytykują brak odtworzenia tej iskry Zoolandera, która powodowała, że był to tak dobry film. Brak jest pomysłowego wyśmiewania branży mody, a zamiast tego widzowie dostają nieprawdopodobnie wtórne i nieśmieszne gagi, które częściej rażą głupotą i obraźliwym tonem, niż śmieszą. Jest to bardzo głupi film, pod każdym względem gorszy od pierwszej części. W nielicznych pozytywnych opiniach czytamy, że jeśli lubicie wulgarny i obraźliwy typ humoru, może to być dla Was niezła zabawa. Szczególnie sprawdzają się epizodyczne występy znanych gwiazd na czele z Justinem Bieberem.
Risen
Każdy chwali świetny pomysł, czyli pokazanie zmartwychwstania Jezusa z perspektywy rzymskiego żołnierza prowadzącego śledztwo związane ze zniknięciem ciała. Kłopot w tym, że potencjał nie zostaje wykorzystany przez reżysera, Kevina Reynoldsa, którego film szybko wchodzi w rejony klisz gatunku produkcji o tematyce religijnej. Gdzieś w tym znika uczucie tajemnicy, niepewności i ciągłego angażowania widza w historię żołnierza prowadzącego śledztwo. Na plus kreacja Josepha Fiennesa w głównej roli. Krytycy zaznaczają, że nie jest to zły film - po prostu dostajemy poziom kina do emisji w środku dnia w Wielkanoc, a potencjał był na coś lepszego i bardziej wyjątkowego.
NASZA RECENZJA
Historia Roja
Pierwszy polski film fabularnych o Żołnierzach Wyklętych. Był on długo realizowany z uwagi na problemy z budżetem. Nie wszyscy są zachwyceni efektem końcowym, gdyż można znaleźć krytykę rozwiązań scenariuszowych. Dla ciekawych, jak wyszło to podejście do historii.
NASZA RECENZJA
Robinson Crusoe
Film animowany produkcji belgijsko-francuskiej, który opowiada historię Robinsona Crusoe z perspektywy zwierząt. Przeciętne kino tylko dla najmłodszych. Sztampowy scenariusz, słaba animacja, banalne dialogi i średni humor.
As Mil e Uma Noites: Volume 2, O Desolado
Film przeznaczony dla wielbiciela kina artystycznego. Druga część dramatu Miguela Gomesa to nierówny, ale ciekawy i intrygujący obraz poruszający się w ramach różnych gatunków.
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat