Seriale animowane pokolenia Polonii 1
Kiedy ponad 20 lat temu kanał Polonia 1 zaczął emitować japońskie seriale animowane, czyli anime, nikt nie przypuszczał, jaką popularność zdobędą one w naszym kraju. Przygody Tsubasy, Gigiego i innych oglądało tak wiele ludzi, że do dziś utarła się nazwa dla tej grupy - pokolenie Polonii 1.
Kiedy ponad 20 lat temu kanał Polonia 1 zaczął emitować japońskie seriale animowane, czyli anime, nikt nie przypuszczał, jaką popularność zdobędą one w naszym kraju. Przygody Tsubasy, Gigiego i innych oglądało tak wiele ludzi, że do dziś utarła się nazwa dla tej grupy - pokolenie Polonii 1.
Mniej popularna propozycja dla wielbicieli dużych robotów, którzy wciągnęli się w Generała Daimosa. Choć także oglądałem z zamiłowaniem, brakowało w tym serialu tego czegoś, co tak intrygowało w przygodach Daimosa. Sama historia nie miała tej szczypty magii i emocji, by zagwarantować równie niezapomniane przeżycie. Nie oznacza to, że było źle! Nadal fajnie się oglądało i dlatego też tytuł ten znalazł się w niniejszym zestawieniu.
A to jedna z najpopularniejszych produkcji anime oglądanych przez pokolenie Polonii 1. Sam serial wykazywał się dość specyficznym humorem, który do mnie nie trafiał, ale - jak prawdopodobnie każdy - podśpiewywałem sobie piosenkę z intra. Serial doczekał się w XXI wieku aktorskiej wersji zrealizowanej przez Takashiego Miike.
Przyznaję, że obok Kapitana Jastrzębia i Generała Daimosa był to mój ulubiony serial z Polonii 1. Jaki on miał klimat! Jakie te walki Tygrysiej Maski wzbudzały emocje! Tak naprawdę nie da się słowami opowiedzieć, na czym polegał fenomen tego czy jakiegokolwiek innego serialu z Polonii 1 - to po prostu było przeżycie, którego chyba nigdy się nie da powtórzyć.
Baseballista
Japońskie anime często poruszają temat sportowy. Wszyscy kochali piłkę nożną przez Tsubasę, ale była też alternatywa w postaci baseballa. Fabuła skupia się na sportowcu zwanym Kanta Tobase, który wraz z mamą i rodzeństwem zakłada drużynę baseballową. Bohater dąży do zdobycia tytułu mistrza, tak jak kiedyś jego ojciec.
Sally Czarodziejka
Ale to był sympatyczny serial. Kompletnie coś innego od wspomnianych już w tym artykule. Rzecz inspirowana była amerykańskim sitcomem Bewitched i opowiada o czarodziejce Sally żyjącej na Ziemi pośród ludzi. Nie brak było dobrego humoru. Naprawdę to bawiło świetnie.
Czarodziejskie zwierciadełko
Jedno z najstarszych anime, które były emitowane na Poloni 1. Rzecz pochodzi z lat 60. XX wieku. Bohaterką jest Akko, która posiada czarodziejskie lusterko, dzięki któremu może zamienić się w co tylko zechce po wypowiedzeniu zaklęcia. Sympatyczne, wciągało, ale wydaje się, że bardziej przekonywało dziewczyny, niż chłopaków zakochanych w piłce nożnej.
Magiczne igraszki
Kolejna produkcja przeznaczona z góry dla dziewcząt, co oczywiście nie oznacza, że nie było w tym humoru, który wciągnąłby chłopaków. Bohaterką jest czarodziejka Tickle, która wraz z róieśnicą Tiko chodzą do szkoły i przeżywają różne przygody. Miała to swój urok.
- 1
- 2 (current)
Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1984, kończy 40 lat
ur. 1978, kończy 46 lat
ur. 1965, kończy 59 lat
ur. 1975, kończy 49 lat
ur. 1945, kończy 79 lat