TOP 10: Najlepsze filmy Dustina Hoffmana. Zobacz, co wybraliśmy

Dustin Hoffman jest już w gronie 80-latków. Z tej okazji warto przypomnieć sobie najlepsze role tego wybitnego aktora. Co z jego udziałem warto obejrzeć?

Rain Man

To za rolę w tym filmie Dustin Hoffman otrzymał Oscara. Kultowa już produkcja opowiada o młodym biznesmenie Charliem (Tom Cruise), który swoje życie całkowicie poświęca zarabianiu pieniędzy. Kiedy umiera jego ojciec, okazuje się, że cały majątek został przepisany na rzecz szpitala psychiatrycznego, w którym przebywa brat Charliego, chorujący na autyzm Raymond (Hoffman), o którego istnieniu Charlie nie miał pojęcia. Raymond jest geniuszem potrafiącym błyskawicznie liczyć w pamięci. Charlie porywa go ze szpitala i stopniowo coraz bardziej rozumie… Przepełniony emocjami film, który zapada w pamięć na długo.

Absolwent

Oscarowy komediodramat, w którym Dustin Hoffman wciela się w Benjamina Braddocka, świeżo upieczonego absolwenta szkoły wyższej. Nadszedł czas na zdecydowanie o swojej przyszłości, a chłopak zawsze grzecznie słuchał swoich rodziców. Jednak nadszedł koniec posłuszeństwa, Benjamin wdaje się w romans ze starszą od niego sąsiadką, panią Robinson (Anne Bancroft), zamożną kobietą, której cała sytuacja  bardzo odpowiada. Kłopoty zaczynają się jednak, kiedy jej młody kochanek zakochuje się w jej córce, Elaine (Katherine Ross). Benjamin z niepozornego chłopca przeradza się w mężczyznę, zaczynającego decydować o swoim życiu. Klasyk, który zdecydowanie warto obejrzeć.

Tootsie

Absolutna komediowa klasyka. Tym razem Dustin Hoffman wciela się w Michaela Dorsey’a, aktora niewątpliwie dobrego, lecz obdarzonego trudnym charakterem. Dorsey, nie mogąc znaleźć pracy, postanawia… przebrać się za kobietę. Bierze udział w castingu i jako Dorothy Michaels i zdobywa upragnione pieniądze oraz sławę. Zdobywa także coś jeszcze,  przyjaźń koleżanki po fachu, Julie Nichols (Jessica Lange), w której ostatecznie się zakochuje. To więc dopiero początek kłopotów Michaela, Dorothy – albo po prostu tytułowej Tootsie. Widzowie cenią ten film za świetną grę aktorską Hoffmana, poza tym to po prostu bardzo sympatyczna komedia.

Motylek

Henri „Papillon” Charriere (Steve McQueen) –  albo po prostu Motylek – zostaje niesłusznie skazany na dożywocie za morderstwo, którego nie popełnił. Zostaje on przeniesiony do kolonii karnej w Gujanie Francuskiej. Diabelska Wyspa słynie z tego, że nie da się z niej uciec, jednak Motylek robi wszystko, co może, aby wyrwać się na wolność. Poznaje on innego osadzonego –  fałszerza Louisa Dega (Dustin Hoffman). Mężczyźni postanawiają dobić targu; Louis pomoże Motylkowi w ucieczce… Ta porażająca historia oparta jest na faktach, co czyni z filmu jeszcze bardziej warte obejrzenia dzieło.

Wszyscy ludzie prezydenta

Obsypany Ocarami (czterema) film Alana J. Pakuli przedstawiający prawdziwą historię dwójki reporterów Washington Post, którzy trafiają na trop słynnej afery Watergate. Odkrywają oni, że ktoś włamał się do siedziby partii Demokratów. Carl Bernstein (Dustin Hoffman) i Bob Woodward (Robert Redford) rozpoczynają śledztwo i dowiadują się, że polityczne kulisy walki o władzę są pełne nieuczciwych metod, a koniec końców cała afera doprowadzi do rezygnacji z urzędu prezydenta USA Richarda Nixona. Film o potędze dziennikarstwa, aktualny zresztą do dzisiaj.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
0 -

Wonder Woman pozdrawia. Oto niepublikowane zdjęcia…

W sieci pojawiła się cała galeria niepublikowanych do tej pory zdjęć pochodzących z planu filmu…

Piotr Piskozub
weekend
0 -

Jedyny taki kosmiczny rzeźnik. Kim jest…

Thanos to postać, której przypisuje się pozbawienie życia grubo ponad 100 milionom istnień. Już sam…

Piotr Piskozub
0 -

Bucky i broń z gumy. Błąd…

Jeden z internautów dostrzegł osobliwe zachowanie broni Zimowego Żołnierza w pierwszym zwiastunie filmu Avengers: Wojna…

Dawid Muszyński
0 -

Player One – recenzja filmu

Steven Spielberg przenosi nas do świata, w którym ludzie wolą żyć w wirtualnym świecie pełnym…

Ocena recenzenta:
7
Adam Siennica
0 -

Oto kontynuacja filmu Jumper. Pierwszy zwiastun…

Doug liman, reżyser filmu science fiction Jumper stworzył serial osadzony w tym samym świecie. Za…

Adam Siennica
0 -

Krypton: sezon 1, odcinek 1 –…

Krypton to nowy serial science fiction amerykańskiej stacji Syfy, który inspirowany jest komiksami ze świata…

Ocena recenzenta:
6

Co o tym sądzisz?