TOP 10: Najlepsze filmy Dustina Hoffmana. Zobacz, co wybraliśmy

Dustin Hoffman jest już w gronie 80-latków. Z tej okazji warto przypomnieć sobie najlepsze role tego wybitnego aktora. Co z jego udziałem warto obejrzeć?

Rain Man

To za rolę w tym filmie Dustin Hoffman otrzymał Oscara. Kultowa już produkcja opowiada o młodym biznesmenie Charliem (Tom Cruise), który swoje życie całkowicie poświęca zarabianiu pieniędzy. Kiedy umiera jego ojciec, okazuje się, że cały majątek został przepisany na rzecz szpitala psychiatrycznego, w którym przebywa brat Charliego, chorujący na autyzm Raymond (Hoffman), o którego istnieniu Charlie nie miał pojęcia. Raymond jest geniuszem potrafiącym błyskawicznie liczyć w pamięci. Charlie porywa go ze szpitala i stopniowo coraz bardziej rozumie… Przepełniony emocjami film, który zapada w pamięć na długo.

Absolwent

Oscarowy komediodramat, w którym Dustin Hoffman wciela się w Benjamina Braddocka, świeżo upieczonego absolwenta szkoły wyższej. Nadszedł czas na zdecydowanie o swojej przyszłości, a chłopak zawsze grzecznie słuchał swoich rodziców. Jednak nadszedł koniec posłuszeństwa, Benjamin wdaje się w romans ze starszą od niego sąsiadką, panią Robinson (Anne Bancroft), zamożną kobietą, której cała sytuacja  bardzo odpowiada. Kłopoty zaczynają się jednak, kiedy jej młody kochanek zakochuje się w jej córce, Elaine (Katherine Ross). Benjamin z niepozornego chłopca przeradza się w mężczyznę, zaczynającego decydować o swoim życiu. Klasyk, który zdecydowanie warto obejrzeć.

Tootsie

Absolutna komediowa klasyka. Tym razem Dustin Hoffman wciela się w Michaela Dorsey’a, aktora niewątpliwie dobrego, lecz obdarzonego trudnym charakterem. Dorsey, nie mogąc znaleźć pracy, postanawia… przebrać się za kobietę. Bierze udział w castingu i jako Dorothy Michaels i zdobywa upragnione pieniądze oraz sławę. Zdobywa także coś jeszcze,  przyjaźń koleżanki po fachu, Julie Nichols (Jessica Lange), w której ostatecznie się zakochuje. To więc dopiero początek kłopotów Michaela, Dorothy – albo po prostu tytułowej Tootsie. Widzowie cenią ten film za świetną grę aktorską Hoffmana, poza tym to po prostu bardzo sympatyczna komedia.

Motylek

Henri „Papillon” Charriere (Steve McQueen) –  albo po prostu Motylek – zostaje niesłusznie skazany na dożywocie za morderstwo, którego nie popełnił. Zostaje on przeniesiony do kolonii karnej w Gujanie Francuskiej. Diabelska Wyspa słynie z tego, że nie da się z niej uciec, jednak Motylek robi wszystko, co może, aby wyrwać się na wolność. Poznaje on innego osadzonego –  fałszerza Louisa Dega (Dustin Hoffman). Mężczyźni postanawiają dobić targu; Louis pomoże Motylkowi w ucieczce… Ta porażająca historia oparta jest na faktach, co czyni z filmu jeszcze bardziej warte obejrzenia dzieło.

Wszyscy ludzie prezydenta

Obsypany Ocarami (czterema) film Alana J. Pakuli przedstawiający prawdziwą historię dwójki reporterów Washington Post, którzy trafiają na trop słynnej afery Watergate. Odkrywają oni, że ktoś włamał się do siedziby partii Demokratów. Carl Bernstein (Dustin Hoffman) i Bob Woodward (Robert Redford) rozpoczynają śledztwo i dowiadują się, że polityczne kulisy walki o władzę są pełne nieuczciwych metod, a koniec końców cała afera doprowadzi do rezygnacji z urzędu prezydenta USA Richarda Nixona. Film o potędze dziennikarstwa, aktualny zresztą do dzisiaj.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
0 -

Film a rzeczywistość. Tak wyglądają prawdziwe…

Wielu aktorów przechodzi prawdziwe metamorfozy, by lepiej oddać wizerunek autentycznej postaci. Zobaczcie, jak wyglądają odtwórcy…

Piotr Piskozub
0 -

Chris Hemsworth wypełni kontrakt i żegna…

Chris Hemsworth w jednym z ostatnich wywiadów zabrał głos na temat swojej przyszłości w roli…

Piotr Piskozub
spoilery
0 -

Co wyjawiają zabawki z filmu Avengers:…

Portal Comic Book Movie pokusił się o analizę tropów fabularnych, które mogą zdradzać zabawki promocyjne…

Piotr Piskozub
0 -

Kevin Spacey znów oskarżony. Tym razem…

Kevin Spacey został oskarżony o rasizm przez szefa ochrony na planie serialu House of Cards.

Norbert Zaskórski
0 -

PLOTKA: Spider-Man pojawi się w filmie…

Według najnowszych informacji postać Spider-Mana może pojawić się w solowej produkcji o losach jednego z…

Norbert Zaskórski
0 -

Han Solo: Gwiezdne wojny – historie…

W sieci pojawił się nowy opis fabuły spin-offu Gwiezdnej Sagi o przygodach młodego Hana Solo.…

Co o tym sądzisz?