Reklama

TOP 10: Najlepsze filmy Dustina Hoffmana. Zobacz, co wybraliśmy

Dustin Hoffman jest już w gronie 80-latków. Z tej okazji warto przypomnieć sobie najlepsze role tego wybitnego aktora. Co z jego udziałem warto obejrzeć?

Rain Man

To za rolę w tym filmie Dustin Hoffman otrzymał Oscara. Kultowa już produkcja opowiada o młodym biznesmenie Charliem (Tom Cruise), który swoje życie całkowicie poświęca zarabianiu pieniędzy. Kiedy umiera jego ojciec, okazuje się, że cały majątek został przepisany na rzecz szpitala psychiatrycznego, w którym przebywa brat Charliego, chorujący na autyzm Raymond (Hoffman), o którego istnieniu Charlie nie miał pojęcia. Raymond jest geniuszem potrafiącym błyskawicznie liczyć w pamięci. Charlie porywa go ze szpitala i stopniowo coraz bardziej rozumie… Przepełniony emocjami film, który zapada w pamięć na długo.

Absolwent

Oscarowy komediodramat, w którym Dustin Hoffman wciela się w Benjamina Braddocka, świeżo upieczonego absolwenta szkoły wyższej. Nadszedł czas na zdecydowanie o swojej przyszłości, a chłopak zawsze grzecznie słuchał swoich rodziców. Jednak nadszedł koniec posłuszeństwa, Benjamin wdaje się w romans ze starszą od niego sąsiadką, panią Robinson (Anne Bancroft), zamożną kobietą, której cała sytuacja  bardzo odpowiada. Kłopoty zaczynają się jednak, kiedy jej młody kochanek zakochuje się w jej córce, Elaine (Katherine Ross). Benjamin z niepozornego chłopca przeradza się w mężczyznę, zaczynającego decydować o swoim życiu. Klasyk, który zdecydowanie warto obejrzeć.

Tootsie

Absolutna komediowa klasyka. Tym razem Dustin Hoffman wciela się w Michaela Dorsey’a, aktora niewątpliwie dobrego, lecz obdarzonego trudnym charakterem. Dorsey, nie mogąc znaleźć pracy, postanawia… przebrać się za kobietę. Bierze udział w castingu i jako Dorothy Michaels i zdobywa upragnione pieniądze oraz sławę. Zdobywa także coś jeszcze,  przyjaźń koleżanki po fachu, Julie Nichols (Jessica Lange), w której ostatecznie się zakochuje. To więc dopiero początek kłopotów Michaela, Dorothy – albo po prostu tytułowej Tootsie. Widzowie cenią ten film za świetną grę aktorską Hoffmana, poza tym to po prostu bardzo sympatyczna komedia.

Motylek

Henri „Papillon” Charriere (Steve McQueen) –  albo po prostu Motylek – zostaje niesłusznie skazany na dożywocie za morderstwo, którego nie popełnił. Zostaje on przeniesiony do kolonii karnej w Gujanie Francuskiej. Diabelska Wyspa słynie z tego, że nie da się z niej uciec, jednak Motylek robi wszystko, co może, aby wyrwać się na wolność. Poznaje on innego osadzonego –  fałszerza Louisa Dega (Dustin Hoffman). Mężczyźni postanawiają dobić targu; Louis pomoże Motylkowi w ucieczce… Ta porażająca historia oparta jest na faktach, co czyni z filmu jeszcze bardziej warte obejrzenia dzieło.

Wszyscy ludzie prezydenta

Obsypany Ocarami (czterema) film Alana J. Pakuli przedstawiający prawdziwą historię dwójki reporterów Washington Post, którzy trafiają na trop słynnej afery Watergate. Odkrywają oni, że ktoś włamał się do siedziby partii Demokratów. Carl Bernstein (Dustin Hoffman) i Bob Woodward (Robert Redford) rozpoczynają śledztwo i dowiadują się, że polityczne kulisy walki o władzę są pełne nieuczciwych metod, a koniec końców cała afera doprowadzi do rezygnacji z urzędu prezydenta USA Richarda Nixona. Film o potędze dziennikarstwa, aktualny zresztą do dzisiaj.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
0 -

Nowości na październik 2017 w Netflix.…

Październik to sporo bardzo ciekawych i oczekiwanych nowości w platformie Netflix. Poznajcie tytuły.

0 -

Star Trek: Discovery: sezon 1, odcinek…

Star Trek powraca do telewizji i czyni to w bardzo dobrym stylu. Czy nowy serial…

Ocena recenzenta:
8
Michalina Reda
0 -

Zobacz pierwszy zwiastun filmu Więzień labiryntu:…

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun filmu Więzień labiryntu: Lek na śmierć. Premiera na początku przyszłego…

Michalina Reda
0 -

Obejrzyj czołówkę serialu Star Trek: Discovery.…

Star Trek: Discovery jest już po oficjalnej amerykańskiej premierze, w związku z czym w sieci…

Michalina Reda
0 -

W Warszawie skradziono 100 mieczy świetlnych.…

Na warszawskich Bielanach doszło do niecodziennej kradzieży. Włamywacze ograbili piwnicę, w której składowano miecze świetlne.

Adam Siennica
0 -

Box Office: Kingsman: Złoty krąg wygrywa…

Horror To po dwóch tygodniach dominacji w amerykańskim box office został zdetronizowany. Kingsman: Złoty krąg…

Co o tym sądzisz?