Repertuar kin Nowość Program TV

TOP 10: Najlepsze gry na Nintendo Switch

Przyglądamy się najlepszym grom dostępnym na nowej platformie Nintendo, która może być wykorzystywana zarówno jako konsola stacjonarna, jak i mobilne urządzenie do gier.

Konsola Nintendo Switch zadebiutowała w marcu ubiegłego roku i szybko zdobyła zainteresowanie zarówno wśród graczy, jak i deweloperów oraz wydawców. Chociaż pierwsze miesiące wydawały się niezbyt obfite w premiery, to biblioteka regularnie uzupełniana była o kolejne produkcje – zarówno duże tytuły na wyłączność, jak i porty z innych platform i ciekawe produkcje niezależne. Tym razem postanowiliśmy przyjrzeć się 10 najlepszym grom, które dostępne są na tej interesującej platformie.

Stardew Valley

Gra stworzona przez Erica Barone to jedna z najbardziej wciągających produkcji niezależnych, dostępna również na innych platformach. Nie da się jednak ukryć, że to właśnie na nowej konsoli Nintendo sprawdza się najlepiej, oferując możliwość zarządzania naszą wirtualną farmą nie tylko w domu, ale również poza nim, wykorzystując mobilność tego urządzenia. Na dodatek prosta, ale estetyczna pixelartowa oprawa graficzna sprawia, że mniejsza (w porównaniu z konkurencyjnymi konsolami Sony i Microsoftu) moc Switcha nie stanowi tutaj problemu.

Enter the Gungeon

Kolejna niezależna perełka, która jakiś czas temu trafiła na sprzęt Nintendo. Tym razem mamy tutaj do czynienia z połączeniem gatunku roguelike i dwuwymiarowej strzelanki z kamera umieszczoną nad postacią. Wysoki poziom trudności połączono tutaj ze zróżnicowanymi bohaterami, uzbrojeniem i specjalnymi przedmiotami. Nie zabrakło tutaj również możliwości wspólnej zabawy w lokalnym trybie kooperacji.

Golf Story

Jeszcze jeden ciekawy „indyk” w ofercie Nintendo eShop. Tym razem mamy do czynienia z miksem gry RPG oraz tytułowego sportu. Wcielamy się tutaj w rolę młodego golfisty, który marzy o wielkiej karierze. Rozgrywka łączy w sobie rywalizowanie na polach golfowych, ulepszanie naszych umiejętności i kupowanie kolejnych elementów wyposażenia, zaś całość doprawiono sporą dawką humoru.

Arms

Pierwsze zwiastuny Arms zapowiadały nietypową bijatykę i taki też produkt trafił w dniu premiery na sklepowe półki. W produkcji tej przejmujemy kontrolę nad wojownikami o długich, sprężystych ramionach i stajemy do walki na zróżnicowanych, niewielkich arenach. Deweloperzy przygotowali również kilka zróżnicowanych trybów gry, przeznaczonych zarówno do zabawy solo, jak i z innymi graczami.

Xenoblade Chronicles 2

Produkcja studia Monolith Soft to zdecydowanie jedna z najbardziej obszernych gier, które dostępne są na platformie Nintendo. Historia młodego Rexa, który przypadkiem wplątuję się w sprawę mogącą zaważyć na losach całego świata, to rozgrywka na przynajmniej kilkadziesiąt godzin, a gracze, którzy lubią poszukiwać sekretów i zajmować się pobocznymi aktywnościami będą mogli przebić tutaj nawet barierę setki godzin. Całość dopełnia świetna warstwa audiowizualna (nie licząc grafiki w trybie mobilnym) oraz skomplikowany, ale jednocześnie satysfakcjonujący system walki.

Źródło: fot. Nintendo
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Michalina Reda
-

Gra o tron – buty Adidasa…

Adidas wypuścił na amerykański rynek serię butów inspirowanych serialem Gra o tron. Zobaczcie oficjalne zdjęcia.

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Adam Siennica
-

The Walking Dead – będzie zaskoczenie…

Oficjalny Twitter The Walking Dead wrzucił zapowiedź odcinka, nawiązując do kultowego wydarzenia z serialu Gra…

Michalina Reda
-

Hellboy – dlaczego powstał reboot? Nowe…

Hellboy to nadchodzący film z Davidem Harbourem w roli głównej. Dziennikarze portalu Comicbook byli na…

Michalina Reda
-

Fan Gwiezdnych Wojen ma protezę inspirowaną…

Mark Hamill osobiście pogratulował na Twitterze nastolatkowi, który pochwalił się sztuczną bioniczną ręką inspirowaną BB-8.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.