Repertuar kin Nowość Program TV

TOP 10: Najlepsze gry na Nintendo Switch

Przyglądamy się najlepszym grom dostępnym na nowej platformie Nintendo, która może być wykorzystywana zarówno jako konsola stacjonarna, jak i mobilne urządzenie do gier.

Konsola Nintendo Switch zadebiutowała w marcu ubiegłego roku i szybko zdobyła zainteresowanie zarówno wśród graczy, jak i deweloperów oraz wydawców. Chociaż pierwsze miesiące wydawały się niezbyt obfite w premiery, to biblioteka regularnie uzupełniana była o kolejne produkcje – zarówno duże tytuły na wyłączność, jak i porty z innych platform i ciekawe produkcje niezależne. Tym razem postanowiliśmy przyjrzeć się 10 najlepszym grom, które dostępne są na tej interesującej platformie.

Stardew Valley

Gra stworzona przez Erica Barone to jedna z najbardziej wciągających produkcji niezależnych, dostępna również na innych platformach. Nie da się jednak ukryć, że to właśnie na nowej konsoli Nintendo sprawdza się najlepiej, oferując możliwość zarządzania naszą wirtualną farmą nie tylko w domu, ale również poza nim, wykorzystując mobilność tego urządzenia. Na dodatek prosta, ale estetyczna pixelartowa oprawa graficzna sprawia, że mniejsza (w porównaniu z konkurencyjnymi konsolami Sony i Microsoftu) moc Switcha nie stanowi tutaj problemu.

Enter the Gungeon

Kolejna niezależna perełka, która jakiś czas temu trafiła na sprzęt Nintendo. Tym razem mamy tutaj do czynienia z połączeniem gatunku roguelike i dwuwymiarowej strzelanki z kamera umieszczoną nad postacią. Wysoki poziom trudności połączono tutaj ze zróżnicowanymi bohaterami, uzbrojeniem i specjalnymi przedmiotami. Nie zabrakło tutaj również możliwości wspólnej zabawy w lokalnym trybie kooperacji.

Golf Story

Jeszcze jeden ciekawy „indyk” w ofercie Nintendo eShop. Tym razem mamy do czynienia z miksem gry RPG oraz tytułowego sportu. Wcielamy się tutaj w rolę młodego golfisty, który marzy o wielkiej karierze. Rozgrywka łączy w sobie rywalizowanie na polach golfowych, ulepszanie naszych umiejętności i kupowanie kolejnych elementów wyposażenia, zaś całość doprawiono sporą dawką humoru.

Arms

Pierwsze zwiastuny Arms zapowiadały nietypową bijatykę i taki też produkt trafił w dniu premiery na sklepowe półki. W produkcji tej przejmujemy kontrolę nad wojownikami o długich, sprężystych ramionach i stajemy do walki na zróżnicowanych, niewielkich arenach. Deweloperzy przygotowali również kilka zróżnicowanych trybów gry, przeznaczonych zarówno do zabawy solo, jak i z innymi graczami.

Xenoblade Chronicles 2

Produkcja studia Monolith Soft to zdecydowanie jedna z najbardziej obszernych gier, które dostępne są na platformie Nintendo. Historia młodego Rexa, który przypadkiem wplątuję się w sprawę mogącą zaważyć na losach całego świata, to rozgrywka na przynajmniej kilkadziesiąt godzin, a gracze, którzy lubią poszukiwać sekretów i zajmować się pobocznymi aktywnościami będą mogli przebić tutaj nawet barierę setki godzin. Całość dopełnia świetna warstwa audiowizualna (nie licząc grafiki w trybie mobilnym) oraz skomplikowany, ale jednocześnie satysfakcjonujący system walki.

Źródło: fot. Nintendo
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
-

Powrót do przeszłości: Zobacz zdjęcia z…

Dziś mija dokładnie 10 lat od powstania znakomitego filmu Christophera Nolana, Mroczny Rycerz. Fantastyczny klimat,…

Piotr Piskozub
-

[SDCC 2018] Aquaman – poznajcie kolejnego…

Na Comic-Conie w San Diego pojawiło się kilka przedmiotów promujących film Aquaman - między innymi…

Emil Borzechowski
-

Skynetu nie będzie, Terminator się nie…

Jeśli wśród czytelników naEKRANIE jest jakiś czarny charakter, który liczył na to, że sztuczna inteligencja…

Adam Siennica
-

Nadchodzi Król Ghidorah! Zapowiedź zwiastuna filmu…

Godzilla: Król Potworów to kontynuacja filmu z 2014 roku. W nim też Król Potworów będzie…

Norbert Zaskórski
-

Shazam! – zadowolony ze swoich mocy…

W sieci zadebiutowało nowe zdjęcie promujące przyszłoroczne widowisko DCEU o herosie z mocą starożytnych bogów.

Piotr Piskozub
-

Lubicie czy nie, ale te figurki…

Do sieci trafiły już zdjęcia figurek kolekcjonerskich z najnowszej serii od DC Collectibles.

Co o tym sądzisz?