Repertuar kin Nowość Program TV

TOP 10: Najlepsze gry na Nintendo Switch

Przyglądamy się najlepszym grom dostępnym na nowej platformie Nintendo, która może być wykorzystywana zarówno jako konsola stacjonarna, jak i mobilne urządzenie do gier.

Konsola Nintendo Switch zadebiutowała w marcu ubiegłego roku i szybko zdobyła zainteresowanie zarówno wśród graczy, jak i deweloperów oraz wydawców. Chociaż pierwsze miesiące wydawały się niezbyt obfite w premiery, to biblioteka regularnie uzupełniana była o kolejne produkcje – zarówno duże tytuły na wyłączność, jak i porty z innych platform i ciekawe produkcje niezależne. Tym razem postanowiliśmy przyjrzeć się 10 najlepszym grom, które dostępne są na tej interesującej platformie.

Stardew Valley

Gra stworzona przez Erica Barone to jedna z najbardziej wciągających produkcji niezależnych, dostępna również na innych platformach. Nie da się jednak ukryć, że to właśnie na nowej konsoli Nintendo sprawdza się najlepiej, oferując możliwość zarządzania naszą wirtualną farmą nie tylko w domu, ale również poza nim, wykorzystując mobilność tego urządzenia. Na dodatek prosta, ale estetyczna pixelartowa oprawa graficzna sprawia, że mniejsza (w porównaniu z konkurencyjnymi konsolami Sony i Microsoftu) moc Switcha nie stanowi tutaj problemu.

Enter the Gungeon

Kolejna niezależna perełka, która jakiś czas temu trafiła na sprzęt Nintendo. Tym razem mamy tutaj do czynienia z połączeniem gatunku roguelike i dwuwymiarowej strzelanki z kamera umieszczoną nad postacią. Wysoki poziom trudności połączono tutaj ze zróżnicowanymi bohaterami, uzbrojeniem i specjalnymi przedmiotami. Nie zabrakło tutaj również możliwości wspólnej zabawy w lokalnym trybie kooperacji.

Golf Story

Jeszcze jeden ciekawy „indyk” w ofercie Nintendo eShop. Tym razem mamy do czynienia z miksem gry RPG oraz tytułowego sportu. Wcielamy się tutaj w rolę młodego golfisty, który marzy o wielkiej karierze. Rozgrywka łączy w sobie rywalizowanie na polach golfowych, ulepszanie naszych umiejętności i kupowanie kolejnych elementów wyposażenia, zaś całość doprawiono sporą dawką humoru.

Arms

Pierwsze zwiastuny Arms zapowiadały nietypową bijatykę i taki też produkt trafił w dniu premiery na sklepowe półki. W produkcji tej przejmujemy kontrolę nad wojownikami o długich, sprężystych ramionach i stajemy do walki na zróżnicowanych, niewielkich arenach. Deweloperzy przygotowali również kilka zróżnicowanych trybów gry, przeznaczonych zarówno do zabawy solo, jak i z innymi graczami.

Xenoblade Chronicles 2

Produkcja studia Monolith Soft to zdecydowanie jedna z najbardziej obszernych gier, które dostępne są na platformie Nintendo. Historia młodego Rexa, który przypadkiem wplątuję się w sprawę mogącą zaważyć na losach całego świata, to rozgrywka na przynajmniej kilkadziesiąt godzin, a gracze, którzy lubią poszukiwać sekretów i zajmować się pobocznymi aktywnościami będą mogli przebić tutaj nawet barierę setki godzin. Całość dopełnia świetna warstwa audiowizualna (nie licząc grafiki w trybie mobilnym) oraz skomplikowany, ale jednocześnie satysfakcjonujący system walki.

Źródło: fot. Nintendo
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
0 -

Nie zgadniecie, kto śmiał się z…

Emilia Clarke udzieliła wywiadu, w którym wspomina m.in. okres prac na planie filmu Terminator: Genisys.…

Piotr Piskozub
spoilery
0 -

Avengers: Wojna bez granic – bohaterowie…

W sieci pojawiły się kolejne spoilerowe zdjęcia z filmu Avengers: Wojna bez granic, przedstawiające sekwencję…

Michalina Reda
0 -

Powrót do przeszłości: Zobacz zdjęcia z…

Willow to znany film przygodowy, który w tym roku kończy okrągłe 30 lat. Przypomnijmy sobie…

Adam Siennica
breaking
0 -

Morgan Freeman oskarżony o molestowanie seksualne

Żywa legenda Hollywood w ogniu krytyki. Media donoszą, że aż osiem ofiar Morgana Freemana oskarżyło…

Piotr Piskozub
spoilery
0 -

Avengers: Wojna bez granic – czy…

W sieci pojawiło się kilka nowych informacji na temat filmu Avengers: Wojna bez granic. Dotyczą…

Piotr Piskozub
0 -

Regina King, Don Johnson i inni.…

Poznaliśmy nazwiska sześciorga aktorów, którzy wystąpią w serialowej wersji Watchmen. Są wśród nich Regina King,…

Co o tym sądzisz?