TOP 10: Najzabawniejsze momenty pierwszego odcinka SNL Polska

Za nami pierwszy odcinek SNL Polska. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych i najzabawniejszych momentów premierowej odsłony serii.
Najlepsze seriale

Możemy się sprzeczać o poziom pierwszego odcinka programu SNL Polska, ale jedna rzecz nie ulega wątpliwości: w polskim pejzażu medialno-rozrywkowym pojawiła się pozycja bez precedensu, która może zapisać się złotymi zgłoskami w historii rodzimej telewizji. Naturalnie z taką oceną należy jeszcze poczekać, ale już w czasie premiery całej serii mogliśmy oglądać skecze i występy, które całkiem dobrze rokują w kontekście przyszłości. Wszystko zależy od perspektywy, jaką przyjmiemy w trakcie próby oceniania programu; jestem jednak niemal pewien, że miłośnicy absurdu i bezkompromisowych żartów znajdą tu coś dla siebie. Zapraszamy Was do dyskusji – z chęcią dowiemy się, które fragmenty pierwszego odcinka  przypadły Wam do gustu najbardziej.

10. Prezes pali marihuanę

Dyżurni satyrycy kraju biorą na warsztat postać prezesa partii rządzącej coraz częściej. Michał Zieliński w tej roli, jeśli weźmiemy pod uwagę czystą parodię, wydaje się bezkonkurencyjny. Pal już licho to, co mówi ta postać na ekranie – zwróćmy uwagę, że skecz dobrze kontrastuje z wszystkimi gorączkami polskiej sfery publicznej, w której toczy się przecież debata nad zaletami i wadami leczniczej marihuany. Jeśli więc głos w niej postanowił zabrać „Zjarek”, to wiedźcie, że coś się dzieje.

foto. Showmax
foto. Showmax

9. W domu u Lewandowskich

W domu u bodajże najsłynniejszego małżeństwa w naszym kraju mnóstwo jest pozornie restrykcyjnych zasad, a jeszcze więcej wypadającego z każdej szafy glutenu. Są ćwiczenia, są procenty – skoro już te ostatnie, to w mieszkaniu musiał pojawić się najszybszy człowiek w Polsce, Grzegorz „Trzy sekundy na setkę” Lato. Jest także pizza; Piotr Adamczyk w roli jej dostarczyciela zaskakuje mentalnością stałego bywalca usytuowanych między blokami trzepaków.

foto. Showmax
foto. Showmax

8. Monolog otwierający Piotra Adamczyka

Na barkach Adamczyka spoczywał ciężar znacznie większy, niż widzieliśmy to na ekranie – to w końcu on wygłaszał pierwszy w rodzimej edycji programu monolog otwierający. Choć nerwów było sporo, aktor poradził sobie z zadaniem naprawdę dobrze. Pomogła mu w tym stała relacja z własną garderobą, ze szczególnym uwzględnieniem spodni, a także nieco gawędziarskie zaproszenie widowni i odbiorców przed telewizorami za kulisy aktorskiego świata.

SNL Polska - Piotr Adamczyk
Źródło: Showmax

7. Petruś Pan i Grzegorz z Chetyna

Jeśli coś powinniśmy w programie pochwalić, to z pewnością umiejętność szybkiego reagowania na otaczającą nas rzeczywistość, nawet jeśli pozostaje ona zaklęta w okrytym złą sławą polskim piekiełku. Dlatego były lider jednej z partii opozycyjnych na ekranie odnosi się do wybranej przecież przed kilkoma dniami następczyni, w dodatku racząc nas całą serią popularnych już lapsusów językowych. Te ostatnie i w rzeczywistości, i w jej ekranowym odzwierciedleniu ocierają się o absurd. Widać to najlepiej, gdy na telefonie Ryśka widnieje kontakt do Grześka, najwidoczniej pochodzącego z Chetyny.

6. Braveran

Niedoścignionym wzorem piętnowania wszystkich bolączek związanych z medialnym natężeniem reklam pozostaje Marek Koterski, który w kultowym Dniu świra jak czołg wdarł się w każdy mały zakamarek niedorzeczności tego zjawiska. Twórcy SNL Polska odważnie próbują równać do tego poziomu, co samo w sobie jest zaletą. Parodia reklamy w wydaniu, w którym puenta jest równie absurdalna, jak sam przekaz, to z całą pewnością krok w dobrym kierunku.

SNL Polska
fot. Showmax

Źródło: Zdjęcie główne: Showmax
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
spoilery
0 -

Avengers: Wojna bez granic – ta…

Wygląda na to, że właśnie doczekaliśmy się największej plotki dotyczącej filmu Avengers: Wojna bez granic.…

Adam Siennica
0 -

Avengers: Wojna bez granic – prawie…

Magazyn Empire włącza się w promocję superprodukcji Avengers: Wojna bez granic. Mamy nowe spojrzenie na…

Piotr Piskozub
0 -

Avengers: Wojna bez granic – specyficzna…

W sieci pojawiło się kilka nowych informacji na temat filmu Avengers: Wojna bez granic. Wiemy…

Piotr Piskozub
0 -

Avengers: Wojna bez granic – Ostatnia…

Boss Logic stworzył nowy fanart do filmu Avengers: Wojna bez granic. Jego głośno komentowana praca…

Oskar Dobrowolski
0 -

Czy SNL Polska zasługuje na 2.…

Pierwszy sezon SNL Polska dobiegł końca. Czy był on, tak jak szumnie zapowiadano, unikatem i…

Adam Siennica
0 -

Ant-Man i Osa jednak nie jest…

Kilka miesięcy temu pojawiły się nieoficjalne informacje mówiące o tym, że Ant-Man i Osa będzie…

Co o tym sądzisz?