Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

http://bs.serving-sys.com/serving/adServer.bs?cn=display&c=19&mc=imp&pli=26632444&PluID=0&ord=1542195969.9212&rtu=-1

 

Westworld – najważniejsze postacie 2. sezonu – Maeve

W kolejnej części cyklu o najważniejszych postaciach 2. sezonu Westworld skupimy się na jednym z najbardziej wpływowych hostów w parku, Maeve.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Maeve to jeden z najpopularniejszych gospodarzy w Westworld. W swojej narracji jest kierowniczką burdelu. Jedną ze swoich pracownic, Clementine, kobieta traktuje jak własną córkę i zawsze służy jej radą. W pewnym momencie Maeve ukazuje się pewna wizja, mianowicie sytuacja, w której zostaje zaatakowana siekierą przez Indiankę. Przy niej znajduje się mała dziewczynka, prawdopodobnie córka Maeve. Host nie jest pewien po tym zdarzeniu czego był świadkiem.

Westworld - zdjęcie z 8. odcinka
fot. HBO

Jednak w niedługim czasie od tej sytuacji do Maeve wraca błyskawicznie wspomnienie córki. Analitycy z parku postanawiają zbadać hosta i decydują się podwyższyć wskaźnik jej agresji. Tego zabiegu nie toleruje Elsie Hughes, ich szefowa i postanawia dokonać szeregu poprawek, po czym przywraca Maeve do użycia. Host doznaje kolejnych wizji z córką oraz Mężczyzną w czerni, po czym budzi się nieoczekiwanie na stole operacyjnym. Tam widzi innych poranionych gospodarzy i analityków, którzy ich badają. Maeve grozi im skalpelem. Naukowcy opanowują sytuację i postanawiają ukryć ten atak przed pracodawcami.

W barze Maeve po rozmowie z Clementine przypomina sobie, że jej pracownica została postrzelona w głowę, widzi osoby z personelu parku w strojach ochronnych i orientuje się, że sama została zraniona w brzuch. Od tej pory Maeve zaczyna kwestionować swoją rzeczywistość i szkicuje strój analityków na kartce papieru. Hector opowiada jej w barze, że te postacie to istoty z wierzeń Indian, które przybywają z piekła, aby kontrolować nasz świat. Maeve namawia Hectora, aby ją zabił. Podczas kolejnej wizyty na sali operacyjnej host znowu budzi się i postanawia przekonać analityków, aby wytłumaczyli jej sytuację. Po tej rozmowie doprowadza do zmiany jej ustawień.

Westworld: sezon 1, odcinek 7 - zdjęcie
Źródło: HBO

Maeve błąka się po Westworld testując swoje nowe umiejętności do improwizacji. Po kolejnej interwencji analityków, w której zabierają Clementine, Maeve dostaje się do pomieszczeń technicznych i terroryzuje pracowników, aby pomogli jej uciec z parku. Wykorzystuje Hectora i jego bandę, żeby wydostać się do realnego świat, jednak widząc matkę i córkę postanawia wrócić i odnaleźć swoje dziecko.

Źródło: zdjęcie główne: HBO

 

 

Najlepsze z 24h

Wiktor Fisz
-

Cameo Stana Lee: filmy, gry i…

Stan Lee to ikona popkultury – chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Twórca…

Piotr Piskozub
-

Tajne Wojny jako fundament 4. fazy…

Na polskim rynku właśnie debiutuje komiksowy event Tajne Wojny. Składa się tak, że może on…

Adam Siennica
-

Gra o tron – wiemy, kiedy…

Gra o tron powróci w 2019 roku. Teraz HBO oficjalnie ogłosiło w jakim miesiącu odbędzie…

Michalina Reda
-

Armie Hammer skrytykował zachowanie gwiazd po…

Armie Hammer podpadł fanom Stana Lee. Aktor skrytykował zachowanie gwiazd po śmierci legendarnego twórcy Marvela,…

Adam Siennica
-

Alita: Battle Angel – nowy zwiastun.…

Alita: Battle Angel to hollywoodzka superprodukcja Roberta Rodrigueza i Jamesa Camerona. Oparta jest ona na…

Michalina Reda
-

The Mandalorian – Pedro Pascal z…

The Mandalorian to nowy serial ze świata Gwiezdnych Wojen. Właśnie poinformowano, że główną rolę w…

Co o tym sądzisz?