Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

Westworld – najważniejsze postacie 2. sezonu – Maeve

W kolejnej części cyklu o najważniejszych postaciach 2. sezonu Westworld skupimy się na jednym z najbardziej wpływowych hostów w parku, Maeve.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Maeve to jeden z najpopularniejszych gospodarzy w Westworld. W swojej narracji jest kierowniczką burdelu. Jedną ze swoich pracownic, Clementine, kobieta traktuje jak własną córkę i zawsze służy jej radą. W pewnym momencie Maeve ukazuje się pewna wizja, mianowicie sytuacja, w której zostaje zaatakowana siekierą przez Indiankę. Przy niej znajduje się mała dziewczynka, prawdopodobnie córka Maeve. Host nie jest pewien po tym zdarzeniu czego był świadkiem.

Westworld - zdjęcie z 8. odcinka
fot. HBO

Jednak w niedługim czasie od tej sytuacji do Maeve wraca błyskawicznie wspomnienie córki. Analitycy z parku postanawiają zbadać hosta i decydują się podwyższyć wskaźnik jej agresji. Tego zabiegu nie toleruje Elsie Hughes, ich szefowa i postanawia dokonać szeregu poprawek, po czym przywraca Maeve do użycia. Host doznaje kolejnych wizji z córką oraz Mężczyzną w czerni, po czym budzi się nieoczekiwanie na stole operacyjnym. Tam widzi innych poranionych gospodarzy i analityków, którzy ich badają. Maeve grozi im skalpelem. Naukowcy opanowują sytuację i postanawiają ukryć ten atak przed pracodawcami.

W barze Maeve po rozmowie z Clementine przypomina sobie, że jej pracownica została postrzelona w głowę, widzi osoby z personelu parku w strojach ochronnych i orientuje się, że sama została zraniona w brzuch. Od tej pory Maeve zaczyna kwestionować swoją rzeczywistość i szkicuje strój analityków na kartce papieru. Hector opowiada jej w barze, że te postacie to istoty z wierzeń Indian, które przybywają z piekła, aby kontrolować nasz świat. Maeve namawia Hectora, aby ją zabił. Podczas kolejnej wizyty na sali operacyjnej host znowu budzi się i postanawia przekonać analityków, aby wytłumaczyli jej sytuację. Po tej rozmowie doprowadza do zmiany jej ustawień.

Westworld: sezon 1, odcinek 7 - zdjęcie
Źródło: HBO

Maeve błąka się po Westworld testując swoje nowe umiejętności do improwizacji. Po kolejnej interwencji analityków, w której zabierają Clementine, Maeve dostaje się do pomieszczeń technicznych i terroryzuje pracowników, aby pomogli jej uciec z parku. Wykorzystuje Hectora i jego bandę, żeby wydostać się do realnego świat, jednak widząc matkę i córkę postanawia wrócić i odnaleźć swoje dziecko.

Źródło: zdjęcie główne: HBO
 

 

Najlepsze z 24h

Norbert Zaskórski
-

Captain Marvel – jest zwiastun! Superbohaterka…

Zwiastun Captain Marvel trafił już do sieci. Premiera kolejnej odsłony MCU odbędzie się w marcu…

Piotr Piskozub
-

Avengers 4 – poobijany Hawkeye, Lilly…

Dokrętki do Avengers 4 dobiegają końca. Teraz mamy okazję zobaczyć nowe zdjęcia z planu -…

Piotr Piskozub
-

Captain Marvel – wyciekły zdjęcia zabawek.…

Do sieci wyciekły zdjęcia zabawek promujących Captain Marvel. Poza główną bohaterką na fotografiach pojawiają się…

Adam Siennica
-

Kler – recenzja filmu [43. Festiwal…

Kler - film o grzechach kościoła w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego miał swój pierwszy pokaz prasowy…

Ocena recenzenta:
9
Piotr Piskozub
-

Netflix wyraźnie sugeruje, że 2. sezon…

Netflix dał fanom wyraźny sygnał, że 2. sezon serialu Marvel's The Defenders najprawdopodobniej nie powstanie.

Michalina Reda
-

George R.R. Martin chciałby dłuższej Gry…

George R.R. Martin długo nie mógł się pogodzić z tym, że Gra o tron skończy…

Co o tym sądzisz?