Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement

 

Westworld – najważniejsze postacie 2. sezonu – Maeve

W kolejnej części cyklu o najważniejszych postaciach 2. sezonu Westworld skupimy się na jednym z najbardziej wpływowych hostów w parku, Maeve.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Maeve to jeden z najpopularniejszych gospodarzy w Westworld. W swojej narracji jest kierowniczką burdelu. Jedną ze swoich pracownic, Clementine, kobieta traktuje jak własną córkę i zawsze służy jej radą. W pewnym momencie Maeve ukazuje się pewna wizja, mianowicie sytuacja, w której zostaje zaatakowana siekierą przez Indiankę. Przy niej znajduje się mała dziewczynka, prawdopodobnie córka Maeve. Host nie jest pewien po tym zdarzeniu czego był świadkiem.

Westworld - zdjęcie z 8. odcinka
fot. HBO

Jednak w niedługim czasie od tej sytuacji do Maeve wraca błyskawicznie wspomnienie córki. Analitycy z parku postanawiają zbadać hosta i decydują się podwyższyć wskaźnik jej agresji. Tego zabiegu nie toleruje Elsie Hughes, ich szefowa i postanawia dokonać szeregu poprawek, po czym przywraca Maeve do użycia. Host doznaje kolejnych wizji z córką oraz Mężczyzną w czerni, po czym budzi się nieoczekiwanie na stole operacyjnym. Tam widzi innych poranionych gospodarzy i analityków, którzy ich badają. Maeve grozi im skalpelem. Naukowcy opanowują sytuację i postanawiają ukryć ten atak przed pracodawcami.

W barze Maeve po rozmowie z Clementine przypomina sobie, że jej pracownica została postrzelona w głowę, widzi osoby z personelu parku w strojach ochronnych i orientuje się, że sama została zraniona w brzuch. Od tej pory Maeve zaczyna kwestionować swoją rzeczywistość i szkicuje strój analityków na kartce papieru. Hector opowiada jej w barze, że te postacie to istoty z wierzeń Indian, które przybywają z piekła, aby kontrolować nasz świat. Maeve namawia Hectora, aby ją zabił. Podczas kolejnej wizyty na sali operacyjnej host znowu budzi się i postanawia przekonać analityków, aby wytłumaczyli jej sytuację. Po tej rozmowie doprowadza do zmiany jej ustawień.

Westworld: sezon 1, odcinek 7 - zdjęcie
Źródło: HBO

Maeve błąka się po Westworld testując swoje nowe umiejętności do improwizacji. Po kolejnej interwencji analityków, w której zabierają Clementine, Maeve dostaje się do pomieszczeń technicznych i terroryzuje pracowników, aby pomogli jej uciec z parku. Wykorzystuje Hectora i jego bandę, żeby wydostać się do realnego świat, jednak widząc matkę i córkę postanawia wrócić i odnaleźć swoje dziecko.

Źródło: zdjęcie główne: HBO
 

 

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
-

Władca Pierścieni – kiedy będzie toczyć…

Na Twitterze w momencie ogłoszenia powstania serialu Władca Pierścieni, Amazon uruchomił profil The Lord of…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Harley Quinn pojawi się jednak w…

Wcześniejsze plotki mówiły, że postać Harley Quinn opuści Legion samobójców i skupi się na nowej…

Michał Kujawiński
-

Aktor znany z roli Adolfa Hitlera…

W piątek zmarł Bruno Ganz, znakomity szwajcarski aktor. Nie podano przyczyny śmierci aktora.

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Królestwo zwierząt – teaser zapowiada 4.…

Królestwo zwierząt to serial stacji TNT o rodzinie przestępców. Teaser pokazuje pierwsze sceny z 4.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]