Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

Westworld – najważniejsze postacie 2. sezonu – Mężczyzna w czerni

Kolejna postać, którą omawiamy w cyklu o najważniejszych bohaterach 2. sezonu Westworld to tajemniczy Mężczyzna w czerni.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Mężczyzna w czerni a tak naprawdę William, weteran parku Westworld przybywający do niego od 30 lat. Od tamtej pory zdążył już spróbować wszystkich narracji, poznać na wylot hosty i stać się swoistym przewodnikiem po tym świecie, tak naprawdę żyjąc w nim. Sądzi, że współtwórca parku, Arnold ukrył w tym miejscu pewną zagadkę i za wszelką cenę stara się ją odkryć. W tym celu dopuszcza się wielu, okrutnych czynów takich jak morderstwa, gwałty, porwania i bestialskie tortury.

Westworld - 2. sezon
Źródło: Entertainment Weekly/HBO

William tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy, że zagadką ukrytą przez Arnolda jest szereg testów, które mają doprowadzić do uzyskania samoświadomości przez hosty. Od początku domyślamy się, że to człowiek, który cieszy się w parku specjalnymi przywilejami. Mężczyzna w czerni dosłownie wczuwa się w rolę i nigdy z niej nie wychodzi, całkowicie scalając się psychologicznie z konwencją atrakcji i jej zasadami. W finale sezonu odkrywamy, że tak naprawdę jest on większościowym udziałowcem i właścicielem Westworld. W czasie rebelii hostów zostaje ranny.

Westworld - zdjęcie z 8. odcinka
fot. HBO

Mężczyznę w czerni poznajemy w serialu także w jego młodszej wersji, gdy William przybywa świeżo po otrzymaniu awansu w firmie Delos ze swoim przyszłym szwagrem, Loganem, aby przeżyć niezapomniane chwile. Dowiadujemy się, że William ma niedługo poślubić córkę właściciela Delos, jednak w parku poznaje Dolores i jego życie wywraca się do góry nogami. Zakochuje się w hoście i stara się za wszelką cenę ją chronić, nawet w tym celu wchodząc w konflikt z Loganem. Po latach jako Mężczyzna w czerni po raz kolejny spotyka Dolores, jednak ta go nie pamięta. William wówczas dopuszcza się gwałtu na niej.

Źródło: zdjęcie główne: HBO

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Epickie widowisko Netflixa. Zwiastun filmu Król…

Król wyjęty spod prawa to nowa oryginalna superprodukcja Netflixa opowiadająca o królu Szkocji walczącym z…

Piotr Piskozub
-

Seksistowskie okładki komiksów? Artystka je przerobiła,…

Hinduska artystka postanowiła sparodiować okładki komiksów, przedstawiając w swoich pracach mężczyzn w pozach zazwyczaj przypisywanych…

Paweł Krzystyniak
-

Polska konkurencja dla serii Battlefield? Zobacz…

Materiał, który trafił do sieci z okazji targów Gamescom 2018 pozwala zapoznać się z tym,…

Norbert Zaskórski
-

Nowości na wrzesień w HBO. Pełna…

We wrześniu na antenach HBO, HBO 2 i HBO 3 wyemitowanych zostanie wiele ciekawych tytułów…

Michalina Reda
-

Insatiable: sezon 1 – recenzja

Insatiable to nowy serial Netflixa, który jeszcze przed premierą wywoływał duże kontrowersje. Czy warto obejrzeć?…

Ocena recenzenta:
5
Piotr Piskozub
-

Thanos zabity przez Kapitan Marvel. Avengers…

W sieci pojawił się fanowski plakat do filmu Avengers 4, na którym Thanos zostaje zabity…

Co o tym sądzisz?