Przeczytaj w weekend

Hawaii 5.0 (sezon 4, epizod 22)

O ka Pili ‚Ohana ka ‚Oi (Family Comes First) (2014)

O ka Pili 'Ohana ka 'Oi (Family Comes First)

Hawaii 5.0

Najnowsza recenzja redakcji

Cały czwarty sezon to popis braku kreatywności, oparcia na banale i ckliwości, gdzie zatracono największe zalety serialu. Liczba odcinków powyżej przeciętnej jest bardzo niewielka, a tych poniżej średniego poziomu Hawaii Five-0 - zbyt duża. Do tego minuty, w których pojawił się w tej serii główny wątek, można policzyć na palcach jednej ręki - z czego najwięcej znajdziemy w finale. Trochę to rozczarowujące i nie świadczy najlepiej o twórcach Hawaii Five-0, którzy nie potrafią utrzymać solidnego poziomu historii jednoodcinkowych.

Na finał ponownie sięgają oni w tym sezonie po schemat z Uprowadzonej, wrzucając w jego centrum Lou. Postać grana przez Chi McBride'a jest jednym z jaśniejszych punktów sezonu, bo wzbudza sympatię, ma zabawne sceny z innymi bohaterami (szczególnie relację z McGarrettem) i świetnie wpasowała się w konwencję. Wykorzystanie ogranego motywu nie przynosi wielu wrażeń, gdyż wszystko jest realizowane po linii najmniejszego oporu. Nie ma w tym emocji, a zamiast tego jest sporo banału związanego z solidarnością grupy bohaterów. Mimo wszystko jest to jedna z lepszych historii w tym sezonie - nie razi głupotami i absurdami, trzymając przeciętny, ale równy poziom. Szkoda, że postać graną przez Nicka Jonasa zdecydowano się wykorzystać w tak przeciętnej jakości zabiegu, bo jego pierwsze pojawienie się zwiastowało ciekawsze rozwiązanie.

Ostatni odcinek tak naprawdę uratowany jest przez zwrot akcji wiążący pojedynczą historię z przewodnim motywem sezonu. Trudno powiedzieć, skąd Wo Fat wiedział, że w ogóle coś się dzieje i że porywacz ukrywa się właśnie w tym miejscu. Nie mogę kupić jakiekolwiek racjonalnego wyjaśnienia, dla którego Dwie Twarze miałby znać tę informację. Pomimo tego jest to niezła niespodzianka, która buduje jakąś delikatną podstawę pod kolejną serię. Plus też za zabawną początkową scenę pościgu, choć jęczenie Danno robi się już nudne.

Wszystko kończy się w typowym dla tego sezonu tonie infantylności i pretensjonalności. Twórcy muszą poważnie przeanalizować tę serię i wyciągnąć wnioski z masy błędów. Lou w 5.0 i obecność Garcii w stałej obsadzie ma potencjał polepszyć wiele aspektów serialu, ale tym razem trzeba przemyśleć pojedyncze historie i wprowadzić większą równowagę między nimi a głównym wątkiem -  wtedy wrażenia będą lepsze. 

Sezony

Sezon 1

Sezon 2

Sezon 3

Sezon 4

Sezon 5

Sezon 6

Sezon 7

Sezon 8

Sezon 9

Sezon 10

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

James Earl Jones

James Earl Jones

ur. 1931, kończy 89 lat

Jim Carrey

Jim Carrey

ur. 1962, kończy 58 lat

Zooey Deschanel

Zooey Deschanel

ur. 1980, kończy 40 lat

Naveen Andrews

Naveen Andrews

ur. 1969, kończy 51 lat

Genndy Tartakovsky

Genndy Tartakovsky

ur. 1970, kończy 50 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV