Przeczytaj w weekend

Hawaii 5.0 (sezon 5, epizod 8)

Ka Hana Malu (Inside Job) (2014)

Hawaii 5.0

Najnowsza recenzja redakcji

Hawaii 5.0 ("Hawaii Five-0") przez pierwsze 7 odcinków było świetne w tym sezonie. Twórcy imponowali kreatywnością, ciągłością fabuły i fajnymi pomysłami. Nic z tego nie ma w 8. odcinku, który bardziej przypomina przeciętny 4. sezon niż to, do czego teraz nas przyzwyczajono. 

Problemem jest tutaj powrót ciotki Steve'a (Alex O'Loughlin), z którą wraca skrajny banał i okropna sztampa. Lubię w Hawaii 5.0 różne podniosłe sceny i dialogi o miłości, braterstwie i patriotyzmie, tylko że podobnie jak w poprzednim odcinku z wspomnianą ciotką dostajemy coś, co popada w okropną skrajność, a to, co miało być fajne, staje się męczące i po prostu przesadzone. Mowa o całym wątku romantycznym, którego ckliwość i atakowanie widza tak infantylnymi hasłami o miłości aż trudno znieść. Trochę niweluje to wątek humorystyczny, bo reakcje Steve'a na narzeczonego ciotki naprawdę są zabawne. Gdyby nie ten pierwszy element, byłoby naprawdę fajnie. Przekroczono granicę dobrego smaku.

Sprawa kryminalna to już zupełnie inna bajka - przypomina, dlaczego ten sezon jest tak dobry. Można by rzec, że wątek jest oparty na typowym dobrym schemacie kryminału: intrygująca sprawa, przynajmniej dwa zaskakujące zwroty akcji i satysfakcjonująca konkluzja. Zawsze cenię sobie w takich wątkach brak przewidywalności  i tutaj to ładnie odgrywa swoją rolę. Twórcy poprawnie zbijają widza z tropu, kierując jego podejrzenia na kolejne postacie. Tak to właśnie powinno wyglądać.

Czytaj również: "Mentalista" - 8. sezon możliwy, ale w innej stacji

Tym razem Hawaii 5.0 oferuje odcinek bardzo nierówny: z jednej strony jest niezwykle słaby wątek ciotki Steve'a, z drugiej - niezła sprawa odcinka. Mam nadzieję, że to jednak tylko wypadek przy pracy i twórcy szybko wrócą do tego, co prezentowali przez pierwsze 6 odcinków, czyli ciągłości fabularnej, ciekawszych wątków kryminalnych i równowagi pomiędzy humorem a banałem oraz patosem.

Sezony

Sezon 1

Sezon 2

Sezon 3

Sezon 4

Sezon 5

Sezon 6

Sezon 7

Sezon 8

Sezon 9

Sezon 10

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV