Hawaii 5.0 (sezon 4, epizod 2)

A’ ale Ma’a Wau (Fish Out of Water) (2013)

A' ale Ma'a Wau (Fish Out of Water)

Hawaii 5.0

Najnowsza recenzja redakcji

Cała sprawa ekipy związana jest ze strażnikiem teksasu, który przybywa do miasta z prywatną misją. Twórcy stosują banalny zabieg: najpierw pokazują go ze złej strony, by jakiś czas później, po ujawnieniu nowych informacji, stał się on sojusznikiem bohaterów. Same działania postaci, jej bezkompromisowości i nietypowe podejście oferują odpowiednią dawkę wrażeń. Problem mam z samym aktorem - Timem Dalym. Kompletnie nie pasuje mi on do roli twardziela i w żadnym momencie tego odcinka nie przekonuje mnie do siebie. Do tego dochodzi dość kwestia oklepanych powodów jego przybycia. Ileż wariacji Uprowadzonej (w o wiele gorszej jakości) można jeszcze oglądać?

W temacie wątku, który wydaje się, że będzie jedną z przewodnich historii sezonu, nie dzieje się zbyt wiele. Steve ma podejrzenia co do matki i Wo Fata, ale na razie na domysłach się kończy. Dobrze jednak, że nie pokuszono się o zrobienie z nich przyrodniego rodzeństwa, bo byłby to zabieg niewyobrażalnie banalny. Boję się jednak, że scenariusz może pójść w tamtą stronę, co nie będzie korzystne dla serialu.

Ważnym aspektem jest też związek Steve'a. Pojawia się jego przyjaciel i były jego dziewczyny. Rozmyślania na temat tego, czy powinna rozpocząć u niego pracę, zajmują im wszystkie wolne chwile w odcinku (nawet te podczas meczu baseballa). Udaje się odpowiednio ukształtować ich relacje, w których pojawia się jeszcze więcej zaufania.

Nieźle jest u Kono, która musi zmagać się z atakiem żołnierzy Yakuzy - krótka scena akcji i obietnica atrakcyjnego rozwoju. Koniec z podchodami i chęć przejścia do ofensywy może w kolejnych odcinkach zaowocować czymś, co porządnie rozrusza serial. 

Hawaii Five-0 w "Fish Out of Water" oferuje nam przeciętną, banalną historię, która nie gwarantuje zbyt wielu wrażeń.

Sezony

Sezon 1

Sezon 2

Sezon 3

Sezon 4

Sezon 5

Sezon 6

Sezon 7

Sezon 8

Sezon 9

Sezon 10

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV