Hawaii 5.0 (sezon 5, epizod 11)

Ua ‚aihue (Stolen) (2015)

Ua 'aihue (Stolen)

Hawaii 5.0

Najnowsza recenzja redakcji

"Hawaii 5.0" ("Hawaii Five-0") 11. odcinkiem pokazuje solidną pomysłowość twórców, którzy udowadniają, że jeszcze nie stracili swojej kreatywność (o czym byłem przekonany w poprzednim sezonie...). Tak oto oferują nam samodzielną historię zawierającą najważniejsze elementy wątku, który przyciąga do ekranu, dostarcza sporej frajdy, a nawet potrafi zaciekawić. Nie jest on przewidywalny, a zaplanowane zwroty akcji cieszą, zaskakują i dobrze zbijają z tropu.

Historia złodzieja sztuki, który wykorzystał niewinnego człowieka do przemytu, jest nawet pomysłowa z uwagi na postać Rebeki Mader. Z jednej strony czuję się trochę rozczarowany, bo jej postać po prostu sobie jest i nie wywiera specjalnie wielkiego wrażenia. Szkoda, że twórcy nie dali się aktorce wykazać. Z drugiej końcówka może sugerować, że występ Mader nie był jednorazowy. Wyraźnie zbudowano tutaj ciekawą relację pomiędzy nią a Steve'em, więc nie zdziwiłbym się, gdyby jakaś ważna sprawa sprowadziła łowczynię z powrotem na Hawaje.

Serial ten nie byłby sobą bez luźnego wątku. Takim jest turniej smażenia najlepszych krewetek, w którym udział bierze sympatyczny Kamekona. Humorystycznie, z tym razem umiejętnymi popkulturowymi nawiązaniami do oryginalnego "Karate Kida" i z niezłą puentą, która trochę wyciągnęła cały wątek z banalnego schematu. Dobrze pozwalało to złapać oddech pomiędzy poważniejszymi i dramatyczniejszymi wydarzeniami.

Na razie przewodnie wątki sezonu nie są obecne, ale to nie przeszkadza. Odcinek 11 pokazał fajne pomysły, niezłą realizację, zwroty akcji i humor, za który ten serial tak bardzo się lubi. Chociaż preferuję tego typu pojedyncze historie w "Hawaii 5.0", to mimo wszystko mam nadzieję, że scenarzyści szybko wrócą do ciągłości fabularnej z początku sezonu, co zapewni wzrost jakości.

Sezony

Sezon 1

Sezon 2

Sezon 3

Sezon 4

Sezon 5

Sezon 6

Sezon 7

Sezon 8

Sezon 9

Sezon 10

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV