Hawaii 5.0 (sezon 7, epizod 1)

Makaukau ‚oe e Pa’ani? (Ready to Play?) (2016)

Makaukau 'oe e Pa'ani? (Ready to Play?)

Hawaii 5.0

Najnowsza recenzja redakcji

Twórcy w premierze siódmego sezonu Hawaii Five-0 prezentują nową historię, która będzie nam towarzyszyć przez kilka odcinków. Wprowadzanie ciągłości w tym serialu zawsze odbywało się z korzyścią dla fabuły. Dostajemy coś wyraźnie przemyślanego, z pomysłem i solidnym wykonaniem. Motyw seryjnego zabójcy seryjnych morderców to naprawdę interesująca rzecz, która w konwencji serialu sprawdza się wyśmienicie. Jest w tym potencjał na ciekawy rozwój w dalszych odcinkach.

W Ready to Play? twórcy zrobili coś nieprawdopodobnego: na jedną sekwencję wprowadzili bohatera... oryginalnego Hawaii Five-O, który od lat nie żyje. Dzięki efektom komputerowym Steve McGarrett rozmawia z poprzednim Steve'em McGarrettem o sprawach ważnych dla niego jako człowieka. Dobrze to gra na ekranie i pasuje idealnie do stanu emocjonalnego bohatera. Wykonanie też jest zaskakująco solidne i mogę nawet rzec, że jak na warunki telewizyjne wyszło to naprawdę dobrze.

Zaoferowano nam pomysłowy pościg mocno oparty na parkourze, który może się podobać. Jest dynamiczny, efektowny, długi i z mocnym finałem. W tym wszystkim jednak razi absurd wprowadzony przez scenarzystów, który przekracza granice smaku. Każdy zdaje sobie sprawę, że ten serial zawiera różne głupoty i niedorzeczne sytuacje, a konwencja familijna jest typowa. Wszyscy to akceptują, ale istnieją pewne granice - trudno mi przymknąć oko i zaakceptować Steve'a McGarretta w dynamicznym pościgu niedługo po przeszczepie wątroby. Miesiące rehabilitacji mogłyby doprowadzić go do stanu używalności, a ten biega lepiej niż przed całą sytuacją. Takie przegięcia nie są wskazane.

Premierowy odcinek sezonu delikatnie robi głupca z McGarretta, którego zachowanie jest absurdalne, dlatego też cały konflikt z Danno, który się o niego martwi, jest po prostu naciągany i wymuszony. Wszystko po to, by ostatecznie Steve zdał sobie sprawę, że przegina i powinien odpocząć. Szkoda, że nie pomyślał o tym przed pościgiem przez pół miasta.

Hawaii 5.0 dobrze rozpoczyna nowy sezon i wciąż posiada zalety, za które ten serial lubimy. Niestety przegięcie w wątku McGarretta psuje trochę to pozytywne wrażenie.

Sezony

Sezon 1

Sezon 2

Sezon 3

Sezon 4

Sezon 5

Sezon 6

Sezon 7

Sezon 8

Sezon 9

Sezon 10

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Kate Mara

Kate Mara

ur. 1983, kończy 37 lat

Daniel Olbrychski

Daniel Olbrychski

ur. 1945, kończy 75 lat

Grant Show

Grant Show

ur. 1962, kończy 58 lat

Tracy Morgan

Tracy Morgan

ur. 1943, kończy 77 lat

Donal Logue

Donal Logue

ur. 1966, kończy 54 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV