Hawaii 5.0 (sezon 8, epizod 16)

O na hoku o ka lani ka i ‚ike ia Pae’ (Only the Stars of Heaven Know Where Pae Is) (2018)

O na hoku o ka lani ka i 'ike ia Pae' (Only the Stars of Heaven Know Where Pae Is)

Hawaii 5.0

Najnowsza recenzja redakcji

Sprawa kryminalna Hawaii Five-0 jest związana ze zniknięciem dyrektora prestiżowej szkoły dla bogaczy. Sama w sobie jest raczej oklepana, bo szybko można przewidzieć, kto stoi za morderstwem. Twórcy jednak wykorzystują to, by Junior i Tani mieli swoje pole do popisu. Ich wspólna wyprawa pod przykrywką pozwala pokazać ich jako duet w oderwaniu od reszty 5.0. To pozwala lepiej poznać bohaterów, z którymi widzowie zaprzyjaźniają się od początku sezonu. A takie wątki z elementami humorystycznymi są potrzebne, aby te postacie nabrały większego znaczenia dla widza.

Nie przekonuje mnie wątek restauracji Steve'a i Danno. Wyraźnie widać, że zatrudnienie wujka Vito miało być w tym serialu wątkiem humorystycznym. Jest to jednak próba kompletnie nieudana. Dano nam do zrozumienia, że Vito zna się na robocie, ale kolejne odcinek udowadnia, że to kombinator i nic nie wie, o tym, do czego go zatrudniono. A przez to wszystko traci sens, a wymiar humorystyczny niknie pod absurdem sytuacji.

Najciekawiej wygląda sytuacja Adama, który został porwany przez japońskiego gangstera. To jest naprawdę przemyślany zwrot akcji, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że przecież Adam i jego sojuszniczka prowadzili inwigilacje jego osoby. Twórcom udaje się poprowadzić to emocjonująco, z napięciem i poczuciem beznadziejności sytuacji Adama. I chociaż podświadomie wiemy, że go nie zabiją, to ten wątek jest poprowadzony tak, że możemy się niepokoić o jego los. A to jest najważniejsze. Jest to też ciekawa komplikacja na przyszłość, gdzie Adam będzie na celowniku gangstera z uwagi na problem, który wywołał. To zmieni kompletnie misję bohatera i jego działania.Wątek z potencjałem.

Hawaii Five-0 to nadal dobra rozrywka. Zabawnie, lekko i przyjemnie. Z dobrym rozwojem głównego wątku, w którym dowiadujemy się, że ktoś kontroluje gangsterów. Oby odpowiedź na pytanie - "kto?" - była satysfakcjonująca.

Sezony

Sezon 1

Sezon 2

Sezon 3

Sezon 4

Sezon 5

Sezon 6

Sezon 7

Sezon 8

Sezon 9

Sezon 10

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Kate Mara

Kate Mara

ur. 1983, kończy 37 lat

Daniel Olbrychski

Daniel Olbrychski

ur. 1945, kończy 75 lat

Grant Show

Grant Show

ur. 1962, kończy 58 lat

Tracy Morgan

Tracy Morgan

ur. 1943, kończy 77 lat

Donal Logue

Donal Logue

ur. 1966, kończy 54 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV