Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Hawaii 5.0 (2010)

Hawaii Five-0

Śr. ocena 7.4

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

Hawaii Five-0 Season 4 - Extended Promo

Najnowsza recenzja redakcji

Hawaii 5.0 oferuje słaby odcinek, który przez uwielbienie twórców do tworzenia historii ku pokrzepieniu amerykańskich serc staje się szybko dość niestrawny.

Hawaii 5.0 ma największy problem w tym odcinku w wątku Juniora, który razem z Jerrym udaje się na honorową eskortę poległego żołnierza, by oddać jego zwłoki rodzinie. Scenarzyści wykorzystują to w swoim stylu: ku pokrzepieniu amerykańskich serc z flagą trzepoczącą w tle. Chciano pokazać, jak to bohaterska śmierć za kraj jest ważna i jak to dobrze jest służyć. Gdzieś tam w tle przewijają się wątki osobiste Juniora i Jerry’ego związane z ich motywacją związaną ze sprawą, ale koniec końców nic z tego nie wynika. Wątek staje się nudny i niestrawny.

Sprawa kryminalna początkowo wydawało się niezła i interesująca. Zabito dwie osoby o tym samym imieniu i nazwisku. W czym jedna osoba była transpłciowa, ale twórcy w dość interesujący sposób nawiązali tutaj do kultury hawajskiej i za to duży plus. Problem wątku polega na tym, że jego rozwój jest mało ciekawy i śledztwo wręcz nie istnieje. Raz, dwa i znikąd bohaterowie mają winnego. Koniec. To taki wątek opowiadany po łebkach bez rozrywkowego charakteru czy choćby próby zaangażowania widza w opowieść.

Ważniejsze dla twórców była kłótnia Danno ze Steve’em o ich przyjaciela z hawajskiej policji. Pozytywny na pewno jest fakt powiązania tego wątku z poprzednimi wydarzeniami, gdzie Duke był szantażowany poprzez porwanie wnuczki. I znowu wątek w sumie o niczym, zapychający czas odcinka czymś, do czego wystarczy jedna lub dwie sceny. Ostatecznie Steve wygrywa i przekonuje przyjaciela, by walczył o swoje dobre imię. Znowu rozczarowujące i powierzchowne, bo przedstawione motywacje były fragmentaryczne.

Hawaii 5.0 po kilku dobrych odcinkach notuje spadek formy. Scenariusz wygląda jakby był pisany na kolanie bez przemyślenia i dopracowania. Zbyt dużo rzeczy pokazano powierzchownie i bez ikry. Na szybko i nieciekawie.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Steve McGarrett
Danny Williams
Chin Ho Kelly
Kona Kalakaua
Dr Max Bergman
Sang Min

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

Sezon 6:

Sezon 7:

Sezon 8:

Sezon 9:

Powiązane Artykuły

Adam Siennica
-

Seriale lekkie, pozytywne i przyjemne. Telewizja ich też potrzebuje

Seriale lekkie i niewymagające często są bagatelizowane jako rozrywka niewarta czasu. Tylko czy na pewno?…

Norbert Zaskórski
-

Seriale 2019: wielkie powroty! Daty nowych sezonów styczeń-maj

Seriale 2019 to przede wszystkim wielkie powroty! Gra o tron, Luther, Odwróceni czy Detektyw. Midseason…

Norbert Zaskórski
-

Nowe sezony seriali 2018 – jesień w Polsce i w USA

Wszyscy czekamy na nowe sezony seriali, które uwielbiam oglądać. Jesień w Polsce i w USA…

Michał Kujawiński
-

Nowe seriale i kolejne sezony na wrzesień 2018

Po spokojniejszym - jeśli chodzi o serialowe produkcje - miesiącu czas na wrzesień, w którym…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.