Menu

Hawaii 5.0 (2010)

Hawaii Five-0


Trailery i materiały video

Hawaii Five-0 Season 4 - Extended Promo

Serial jednym zdaniem

brak jeszcze opinii, jako pierwszy dodaj swoją!
Pokaż wszystkie opinie (0)

Najnowsza recenzja redakcji

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Z okazji 53. rocznicy zabójstwa prezydenta Johna F. Kennedy’ego, serial Hawaii 5.0 przygotował tematyczny odcinek, który mimo uproszczeń oglądało się z przyjemnością. Głównym atutem była obrana konwencja kina sensacyjnego.

Archiwalne materiały otwierające odcinek to haczyk, jaki zarzucił serial Hawaii 5.0, aby z miejsca przykuć uwagę widzę. Pomysł sprawdził się, ponieważ wstawki te potrafiły zaintrygować i wprowadzić w klimat snutej tym razem opowieści. Wsparciem nietypowego nastroju były także zgrabnie zrealizowane i stylowe retrospekcje, które przewijały się w przeciągu całego odcinka i umiejętnie uzupełniały jego treść.

Fabuła oparta została na teorii spiskowej, która choć szyta grubymi nićmi, to potrafiła wzniecić wyobraźnię widza. To ryzykowna konwencja, którą łatwo było pokpić, ale serialowi udało się ją ciekawie zaimplementować i poprowadzić – nawet pomimo skrótów i uproszczeń takich jak np. znalezienie magnetofonu. Logika zdarzeń choć wątpliwa, była jednak atrakcyjna i pozwalała się zaangażować oraz skłonić do samodzielnego rozszyfrowywania kolejnych tropów (zamachu na Fidela Castro można było się wcześniej domyślić). Podążanie za śledztwem Jerry’ego i China było więc największą wartością odcinka.

Równocześnie prowadzone było dochodzenie Danny’ego i Steve’a, które przekonująco pokazywało ich autorytarność i bezkompromisowość w obliczu osobistej natury badanej sprawy. Wprowadzenie FBI z powodzeniem skomplikowało także intrygę, ale brak ekranowego czasu znów wymusił okropną kliszę, jaką było niezrozumiale szybkie wymięknięcie – hardego jeszcze chwilę wcześniej – agenta federalnego. Bazowanie na zabójstwie sympatycznej przyjaciółki Jerry’ego to zaś miecz obosieczny, bo choć była ona przykra i zrozumiale motywowała do działania, to niewątpliwie było to również rozwiązanie nieco przesadzone, o którym już zaraz serial zapomni. Raczej nie wpłynie ono znacząco – o ile w ogóle – na rys psychologiczny bohatera, póki co jednak zmierzono się z nim z wyczuciem.

W kolejnych odcinkach z pewnością poruszony zostanie za to wątek związku Grace i Willa. Podrzucona tym razem krótka interakcja między Dannym a Lou stanowiła zapowiedź konfliktu, a co za tym idzie gagów, jakie wkrótce się pomiędzy nimi rozegrają. Jest to trochę sztuczna dynamika, bo Grover zachowuje się tu wyjątkowo nieczule i nietaktownie, ale z drugiej strony argumenty o dbaniu o przyszłość syna nie są całkiem puste i bezzasadne.

Podsumowując, hołd złożony przez Hawaii 5.0 osobie JFK oglądało się z zainteresowaniem i przyjemnością. Serial ani na chwilę nie zgubił rozrywkowej i lekkiej tonacji, powiódł się także eksperyment z oswojeniem motywu sensacyjnego, który udanie urozmaicił schemat standardowego odcinka.

Pokaż całą recenzję Pokaż wszystkie recenzje redakcji (71)

Obsada

Steve McGarrett
Danny Williams
Chin Ho Kelly
Kona Kalakaua
Dr Max Bergman
Sang Min
pokaż pełną obsadę (9)

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

Sezon 6:

Sezon 7:

Powiązane Artykuły

Tymoteusz Wronka
221 -

Dziś wieczorem w telewizji – 22.11.2016

Underworld: Bunt Lykanów oraz animowany Zwierzogród, a także mecz Legii Warszawa w Dortmundzie w ramach Ligi Mistrzów. Co poza tym można obejrzeć dziś wieczorem w…

Piotr "Venom" Wosik
226 -

Twórcy LOST: Zagubieni – czym zajmują się dzisiaj?

Czasem on przynosi jej kwiaty i mówi, że to bez okazji. Czasem coś ukrywa, a czasem po prostu robi to z miłości, uwielbienia tudzież innego…

Adam Siennica
716 -

Policjanci działający ponad prawem w filmach i serialach

Często podstawą historii kryminalnych są gliniarze, którzy osiągają cel bez względu na przepisy i zasady. W niniejszym artykule przybliżę słynne postacie z kina i telewizji,…

Pokaż kolejne (58)

Komentarze