Hawaii 5.0 (2010)

Hawaii Five-0

Śr. ocena 7.2

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Trailery i materiały video

Hawaii Five-0 Season 4 - Extended Promo

Najnowsza recenzja redakcji

Hawaii 5.0 daje odcinek ,który sprawia wrażenie, jakby stacja CBS powoli szykowała spin-off. I nie jest to głupi pomysł.

Nowy odcinek Hawaii 5.0 ma prostą, szybką i przede wszystkim skuteczną ekspozycję. Agent FBI i jego rodzina (w tym małe dziecko) zostają zabici przez zorganizowaną przestępczość. Wiemy, jak ten serial traktuje tematykę rodziny i jaki kodeks moralny mają bohaterowie na czele ze Steve’em. Dlatego taka fabuła jest niezwykle mocną motywacją dla McGarretta i to własnie ona buduje odcinek dynamiczny, z szybkim tempem, gdzie nie ma czasu na zapychacze i nudę. Nie pamiętam, kiedy ostatnio ten serial dał odcinek o tak wyrazistej konstrukcji.

Twórcy serialu lubią pokazywać patriotyzm i świetne działanie służb mundurowych. W tym przypadku policji oraz gwardii narodowej, którzy zbierają gangsterów z całego miasta. Ciekawy pomysł z wyjątkowym potencjałem, który jest kształtowana wraz z rozwojem odcinka. Szczególnie, że też nie było to łatwe dla bohaterów. Wiadomo, że w takich sytuacjach muszą się pojawić problemy. I dobrze, że przytrafiają się je nowym członkom 5.0. W przypadku Tani dostajemy jedynie podkreślenie jaka jest twarda, niezłomna i zaradna. To wszystko wiedzieliśmy, ale dobrze, że twórcy stawiają przed nią trudne wyzwania. Ciekawszym przypadkiem jest Junior, który obwinia się o śmierć policjanta, bo zlekceważył zadanie. Jestem ciekaw, czy twórcy pociągną kwestię dojrzewania tego bohatera, bo drzemie w tym potencjał.

Największym zaskoczeniem jest wykręcenie kwestii zbierania gangsterów w jednym miejscu w zupełnie innym kierunku. Fakt, że siepacze jakiejś nowej organizacji wykorzystali to, by zabić najważniejszą konkurencję, jest ciekawy i niespodziewany. To daje nam nowego wroga dla 5.0, którego dawno ta grupa nie miała. Tajemniczego, silnego i potężnego. Stąd też wychodzą sceny, które sugerują prawdopodobny spin-off. Nowy oddział pracujący z 5.0, który ma prowadzić Adam? Wszystkie znaki mówią, że to dobry temat na nowy serial. Być może na razie jest to badanie gruntu, ale póki co, jestem zaintrygowany pomysłem, bo może to rozwinąć serial w ciekawym kierunku.

Hawaii 5.0 pomimo 8. sezonów nadal zapewnia dobrą, przyjemną i luźną rozrywkę. A pojawienie się potencjału na ciekawy rozwój to taka wisienka na torcie.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Steve McGarrett
Danny Williams
Chin Ho Kelly
Kona Kalakaua
Dr Max Bergman
Sang Min

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

Sezon 6:

Sezon 7:

Powiązane Artykuły

Norbert Zaskórski
0 -

Premiery seriali 2018 (styczeń-czerwiec). Daty w USA i w Polsce

Zaczynamy 2018 rok, co w telewizji oznacza nowe seriale oraz powracające sezony popularnych tytułów. W…

Tymoteusz Wronka
0 -

Dziś wieczorem w telewizji – 26.10.2017

Sensacyjny Non-Stop z Liamem Neesonem, western Prawdziwe męstwo czy początek 8. sezonu serialu Hawaii 5.0.…

Adam Siennica
66 -

Premiery seriali – jesień 2017. Daty premiery w USA i w Polsce

Jesień 2017 to okres, na który czekają wszyscy fani seriali. Na ekranach pojawią się dziesiątki…

Adam Siennica
51 -

Seriale na wrzesień 2017 – nowe tytuły i kolejne sezony

Wrzesień to początek sezonu 2017/2018 w świecie seriali. W artykule przeczytacie opisy nowości oraz tytułów,…


Co o tym sądzisz?