Menu

Hawaii 5.0 (2010)

Hawaii Five-0


Trailery i materiały video

Hawaii Five-0 Season 4 - Extended Promo

Serial jednym zdaniem

brak jeszcze opinii, jako pierwszy dodaj swoją!
Pokaż wszystkie opinie (0)

Najnowsza recenzja redakcji

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Twórcy Hawaii 5.0 nie umieją robić finałów w taki sam sposób, jak robią to w innych dobrych serialach. Nie czuć tutaj zamknięcia, ani zwiększenia stawki, a raczej tworzone jest wrażenie wstępu do kolejnej serii.

Finał w zasadzie nie nawiązuje do żadnego ważnego wątku z historii serialu. Jak ktoś miał nadzieję na powrót kwestii rodzinnych Steve’a czy jakiegoś nowego wroga, to się rozczaruje. To też stanowi dla mnie problem, bo wygląda na to, że twórcy Hawaii 5.0 ostatecznie porzucili tworzenie jakichś większych historii na rzecz jednoodcinkowych wątków. A szkoda, bo ten serial ma potencjał na bycie czymś więcej.

Historia odcinka może się podobać, bo ma w sobie wszystko to, za co Hawaii 5.0 można lubić. Czuć inspirację filmem Speed: Niebezpieczna prędkość w osadzeniu akcji w pędzącym tirze przewożącym nastoletnie prostytutki. W zasadzie to jest punkt wyjścia do nakręcenia dobrych scen akcji z ratowaniem kobiet i popisami kaskaderskimi McGarretta. Może to szczególnie nie emocjonuje, ale stanowi dobrą, lekką rozrywkę, jakiej po tym serialu oczekuję. Pozwala wciągnąć się i oglądać z zainteresowaniem. Pod względem technicznym kwestia pościgu, przechodzenia na tira na pełnej prędkości jest zrealizowana wręcz idealnie. Efektownie.

Hawaii 5.0 - zdjęcie
fot. CBS

Źle się dzieje, gdy twórcy skupiają się na relacjach postaci. A to jest kłopotliwe, bo przez wiele lat to była największa zaleta tego serialu. Duet Steve i Danno kompletnie się wypalił. Ich kolejne utarczki słowne są wymuszone i nudne. Wręcz zaczynają irytować, bo nie mają po tylu latach żadnych podstaw fabularnych i sensu. Twórcy wyraźnie nie mają pomysłu na rozwój tej relacji i odgrzewają schemat, który dawno powinien pójść w odstawkę. Do tego kwestia napromieniowania Steve’a „superbohatera” McGarretta. Jest po przeszczepie wątroby i teraz do tego napromieniowany radioaktywnymi materiałami? To jest idealny dowód na to, jak twórcy przeginają, idąc w absurd. Są granice nawet w tym serialu, których nie powinno się przekraczać. Ani to ciekawe, ani potrzebne, ani zabawne.

Tak naprawdę najciekawszym wątkiem jest Kono i jej krucjata przeciwko handlarzom kobiet. Jej emocjonalne podejście i reakcje mogą się podobać, bo to wzbudza sympatię i zainteresowanie. W tym miejscu własnie nieźle wygląda cliffhanger ze zdeterminowaną Kono lecącą do Stanów Zjednoczonych z krucjatą. Wygląda jak wstęp do spin-offa, a nie kolejnego sezonu. Nie powiem, jestem zaintrygowany.

Pomimo wyraźnych niedociągnięci i błędów popełnianych przez twórców na poziomie relacji postaci i emocjonalnym, to naprawdę niezły finał sezonu. Dobrze zrealizowany i dający solidny poziom rozrywki. Nie mogę jednak pozbyć się wrażenia, że twórcy wpadli w pewien monotonny ciąg, z którego nie mogą wyjść. Powtarzalność niektórych motywów zaczyna się przejadać.

Pokaż całą recenzję Pokaż wszystkie recenzje redakcji (76)

Obsada

Steve McGarrett
Danny Williams
Chin Ho Kelly
Kona Kalakaua
Dr Max Bergman
Sang Min
pokaż pełną obsadę (9)

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

Sezon 6:

Sezon 7:

Sezon 8:

Powiązane Artykuły

Adam Siennica
731 -

Te seriale powrócą na antenę. Powstaną kolejne sezony

W ostatnim okresie zamówiono kolejne sezony wielu popularnych seriali. Poznajcie tytuły, które będą mieć kolejne sezony.

Adam Siennica
751 -

Co obejrzeć w majówkę? Najlepsze seriale na długi weekend

Majówka to piękny okres, w którym przy zarówno dobrej, jak i złej pogodzie można pooglądać i nadrobić seriale. W artykule polecę Wam tytuły, które mają…

Karolina Szendera
902 -

Dziś wieczorem w telewizji – 06.04.2017

X-Men: Ostatni bastion, kolejne odcinki Piratów czy Doktora Who - zobacz, co można obejrzeć dziś w telewizji.

Pokaż kolejne (64)

Komentarze