Przeczytaj w weekend

Auta 3 (2017)

Cars 3

Auta 3

Zyzgak McQueen postanawia udowodnić nowej generacji samochodów, że jest najlepszym wyścigowcem na świecie.

Trailery i materiały wideo

Auta 3 - polski zwastun

Najnowsza recenzja redakcji

Legenda torów wyścigowych, niedościgniony niegdyś Zygzak McQueen zostaje zepchnięty na boczny tor przez ultraszybkie auta nowej generacji. Zresztą nie tylko on. Większość starszych aut nie wytrzymuje presji i przechodzi na wcześniejsze emerytury. McQueen postanawia jednak nawiązać walkę z dużo młodszymi przeciwnikami. Wrócić do gry pomoże mu młoda, pełna zapału mechaniczka, Cruz Ramirez, która obmyśla autorski plan mający doprowadzić Zygzaka do zwycięstwa. Czy jednak nowoczesne metody trenowania na różnych symulatorach są lepsze od jazdy po starych tradycyjnych torach? Rozpoczyna się walka tradycji z technologią. Ten, kto okaże się lepszy, zdobędzie najwyższe trofeum – Złoty Tłok. Dla Zygzaka ta walka będzie jeszcze cięższa, bo oprócz pucharu walczy także o swoją godność i miejsce w historii wyścigów.

Pixar to fabryka bajek na wysokim poziomie. Jednak gdy przychodzi do tworzenia kontynuacji to nie ma szczęścia. Zarówno Cars 2 czy nawet Toy Story 2 nie zachwycały tak jak ich pierwowzory. Brakowało im głębi i tej szczypty magii, która chwyta widza za serce i trzyma jeszcze na długo po zakończeniu seansu. Udało się ten błąd naprawić w przypadku Toy Story 3, a teraz przy okazji Cars 3. Reżyser Brian Fee postanowił wrócić do korzeni i po kuriozalnej opowieści o superszpiegu znów dostajemy film o wyścigach. Tyle, że tym razem to już nie jest historia o zadufanej w sobie gwieździe, a o przemijaniu. O tym, że czy tego chcemy czy nie czas mija, a na horyzoncie czai się młodsza generacja czekająca na swoją kolej. I jakbyśmy się nie starali przed tym bronić, to i tak nas w pewnym momencie pokona. Auta 3 pokazują właśnie walkę głównego bohatera, który nie chce się pogodzić z myślą, że jego czas chwały na torze już minął. Jest w stanie trenować dziesięć razy mocniej niż dotychczas, tylko po to, by pokazać młodym, gdzie ich miejsce. Pytanie tylko czy nie jest to walka z wiatrakami.

Disney stanął na wysokości zadania, jeśli chodzi o dubbing. I to zarówno w kwestii wyboru głosów, jak i tłumaczenia dialogów, które rozbawią niekiedy i dorosłą część widowni swoją dwuznacznością. Oprócz głosu Piotr Adamczyk jako Zygzaka czy Artura Barcisia jako Luigiego usłyszymy również Wojciech Malajkat, Piotra Gąsowskiego, Włodzimierza Zientarskiego, Rafała Sonika, Jarosława Kuźniara czy Jerzego Kryszaka. Zmarłego niedawno Witolda Pyrkosza jako Złomka postarał się zastąpić Marian Opania.

Auta 3 to rewelacyjny film i choć daleko mu do chociażby W głowie się nie mieści, to wciąż jest wybitną animacją poruszającą ważne tematy w niegłupi sposób. Jest świetną lekcją tolerancji z niebanalnym morałem. Można się na nim czasami wzruszyć, a innym razem popłakać ze śmiechu. Czego można więcej chcieć od filmu dla najmłodszych.

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Zobacz w kinach

Brak emisji w mieście

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Helena Bonham Carter

Helena Bonham Carter

ur. 1966, kończy 53 lat

Bartłomiej Topa

Bartłomiej Topa

ur. 1967, kończy 52 lat

Nicki Aycox

Nicki Aycox

ur. 1975, kończy 44 lat

Maciej Bochniak

Maciej Bochniak

ur. 1984, kończy 35 lat

Elisabeth Harnois

Elisabeth Harnois

ur. 1979, kończy 40 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV