Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Auta 3 (2017)

Cars 3

Śr. ocena 6.8

Znasz ten film? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

Auta 3 - polski zwastun

Najnowsza recenzja redakcji

Jakoś tak się przyjęło, że Pixar łapie zadyszkę przy pierwszych kontynuacjach swoich hitów i dopiero przy trzeciej części odzyskuje mistrzowską formę. Tak było przy Toy Story i tak jest przy Autach.

Legenda torów wyścigowych, niedościgniony niegdyś Zygzak McQueen zostaje zepchnięty na boczny tor przez ultraszybkie auta nowej generacji. Zresztą nie tylko on. Większość starszych aut nie wytrzymuje presji i przechodzi na wcześniejsze emerytury. McQueen postanawia jednak nawiązać walkę z dużo młodszymi przeciwnikami. Wrócić do gry pomoże mu młoda, pełna zapału mechaniczka, Cruz Ramirez, która obmyśla autorski plan mający doprowadzić Zygzaka do zwycięstwa. Czy jednak nowoczesne metody trenowania na różnych symulatorach są lepsze od jazdy po starych tradycyjnych torach? Rozpoczyna się walka tradycji z technologią. Ten, kto okaże się lepszy, zdobędzie najwyższe trofeum – Złoty Tłok. Dla Zygzaka ta walka będzie jeszcze cięższa, bo oprócz pucharu walczy także o swoją godność i miejsce w historii wyścigów.

Pixar to fabryka bajek na wysokim poziomie. Jednak gdy przychodzi do tworzenia kontynuacji to nie ma szczęścia. Zarówno Auta 2 czy nawet Toy Story 2 nie zachwycały tak jak ich pierwowzory. Brakowało im głębi i tej szczypty magii, która chwyta widza za serce i trzyma jeszcze na długo po zakończeniu seansu. Udało się ten błąd naprawić w przypadku Toy Story 3, a teraz przy okazji Auta 3. Reżyser Brian Fee postanowił wrócić do korzeni i po kuriozalnej opowieści o superszpiegu znów dostajemy film o wyścigach. Tyle, że tym razem to już nie jest historia o zadufanej w sobie gwieździe, a o przemijaniu. O tym, że czy tego chcemy czy nie czas mija, a na horyzoncie czai się młodsza generacja czekająca na swoją kolej. I jakbyśmy się nie starali przed tym bronić, to i tak nas w pewnym momencie pokona. Auta 3 pokazują właśnie walkę głównego bohatera, który nie chce się pogodzić z myślą, że jego czas chwały na torze już minął. Jest w stanie trenować dziesięć razy mocniej niż dotychczas, tylko po to, by pokazać młodym, gdzie ich miejsce. Pytanie tylko czy nie jest to walka z wiatrakami.

Disney stanął na wysokości zadania, jeśli chodzi o dubbing. I to zarówno w kwestii wyboru głosów, jak i tłumaczenia dialogów, które rozbawią niekiedy i dorosłą część widowni swoją dwuznacznością. Oprócz głosu Piotra Adamczyka jako Zygzaka czy Artura Barcisia jako Luigiego usłyszymy również Wojciecha Malajkata, Piotra Gąsowskiego, Włodzimierza Zientarskiego, Rafała Sonika, Jarosława Kuźniara czy Jerzego Kryszaka. Zmarłego niedawno Witolda Pyrkosza jako Złomka postarał się zastąpić Marian Opania.

Auta 3 to rewelacyjny film i choć daleko mu do chociażby W głowie się nie mieści, to wciąż jest wybitną animacją poruszającą ważne tematy w niegłupi sposób. Jest świetną lekcją tolerancji z niebanalnym morałem. Można się na nim czasami wzruszyć, a innym razem popłakać ze śmiechu. Czego można więcej chcieć od filmu dla najmłodszych.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Zygzak McQueen (głos)
Jackson Storm (głos)
Sterling (głos)
Natalie Certain (głos)
Sally Carrera (głos)
Luigi (głos)

Powiązane Artykuły

Norbert Zaskórski
-

Tom Petty – piosenki artysty w filmach i serialach

Tom Petty był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli sceny folkrockowej. Jego piosenki pojawiały się również w…

naEKRANIE
1-

Najlepsze bajki i filmy animowane 2017 roku (lista aktualizowana)

Wybieramy najlepsze bajki i filmy animowane 2017 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, widzieliśmy…

naEKRANIE
1-

Najlepsze filmy 2017 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze filmy 2017 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

Karolina Szendera
1-

Na co do kina w czerwcu 2017. Co warto obejrzeć?

Sezon letnich premier rozkręca się coraz prężniej – w czerwcu widzowie będą mogli obejrzeć kilka…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 140 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]