Przeczytaj w weekend

Boże Ciało (2019)

Corpus Christi

Boże Ciało

Boże ciało to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Bohaterem jest 20-letni Daniel, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem.Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie nawiązuje przyjaźń z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność księdza, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu duchownego zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Jego metody od początku budzą kontrowersję, ale z czasem charyzma fałszywego księdza zaczyna poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Gdy pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta zaczyna kwestionować duchowość księdza, to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami.

Trailery i materiały wideo

Boże Ciało - zwiastun

Najnowsza recenzja redakcji

Jan Komasa nie kręci filmów zbyt często, jednak każda premiera jego dzieła staje się ważnym wydarzeniem. Trudno się dziwić, polski reżyser kręci filmy "na temat", choć unika przy tym taniej sensacji w stylu Vegi czy Smarzowskiego, która przyciągnęła by rzesze widzów do sal kinowych. Nie inaczej jest w przypadku Bożego Ciała - filmu ważnego, choć jednocześnie pokornego i wbrew pozorom niezaostrzającego konfliktu między różnymi stronami. Boże Ciało otwiera na dialog i jest opowieścią uniwersalną, co z pewnością dostrzegli członkowie komisji selekcyjnej, którzy zgłosili film Komasy do walki o Oscary. Więcej o filmie zobaczycie w wideorecenzji poniżej:

Widzieliście już Boże Ciało? Dajcie znać jak Wasze wrażenia!

Jeśli chcecie obejrzeć więcej naszych materiałów, zajrzyjcie na nasz kanał na YouTubie. Znajdziecie tam relacje, wywiady i recenzje. Do usłyszenia wkrótce!

Co o tym sądzisz?

Zobacz w kinach

Znajdź najbliższe

U–jazdowski

Warszawa

29 lutego 2020 o 13:00

Kinoteka

Warszawa

29 lutego 2020 o 16:10

Kinoteka

Warszawa

29 lutego 2020 o 18:50

Zobacz pełen repertuar >

Zobacz w VOD

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Olga Bołądź

Olga Bołądź

ur. 1984, kończy 36 lat

Krzysztof Łukaszewicz

Krzysztof Łukaszewicz

ur. 1976, kończy 44 lat

Daisy Bevan

Daisy Bevan

ur. 1992, kończy 28 lat

Joss Ackland

Joss Ackland

ur. 1928, kończy 92 lat

Antonio Sabato Jr.

Antonio Sabato Jr.

ur. 1972, kończy 48 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV