Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
7/10

A Million Little Things: sezon 1, odcinek 2 – recenzja

Nowy odcinek to kolejne poszlaki w sprawie tajemniczej śmierci jednego z bohaterów oraz nowe problemy, których w tym świecie wydaje się być za dużo.

Nowy odcinek serialu A Million Little Things to przede wszystkim chwila wytchnienia. Twórcy nie raczą nas już tyloma twistami fabularnymi i pozwalają na nieco więcej w kwestii zaangażowania się i zrozumienia bohaterów. Tydzień temu działo się za wiele, przez co ważne sprawy mogły umknąć. Tutaj narracja jest o wiele bardziej wyważona i choć dzieje się niemało, to udaje się nieco subtelniej prowadzić historię i podejść do problemu samobójstwa bez łopatologicznego wykładania jak w odcinku pilotażowym.

Nie zmienia to jednak obrazu świata wykreowanego, który jawi się jako miejsce absurdalne. Może nie tyle sam świat, co główni bohaterowie, których nagle dotykają wszystkie możliwe problemy współczesnego świata. Samobójstwo, utrata rodzica, zdrada, toksyczna miłość, rak piersi, skrywany homoseksualizm i tak można tylko mnożyć i mnożyć. Nie można przez to odmówić serialowi dynamizmu, ale momentami staje się to zbyt absurdalne i sztucznie tworzy wątki, które nie zostaną uczciwie dotknięte przez twórców. Chyba, że się mylę, wtedy odwołam swoje słowa i ukłonię się przed twórcami w kolejnych recenzjach.

Dynamizm to jeden z elementów, ale A Million Little Things w drugim odcinku bawi się trochę formą i w stosownych momentach prezentuje nie bez znaczenia retrospekcje i kolejne poszlaki wyjaśniające samobójczy czyn. Całość to także znakomite dialogi i jeszcze lepiej wyważony humor, czego zabrakło mi w pierwszym epizodzie.

Płyniemy zatem przez seans drugiego epizodu i prócz kilku wspomnianych wyżej mankamentów, to całość jest przyjemna w odbiorze i intrygująca. Bohaterowie mają wszystkie problemy świata, ale są na tyle ciekawi i na swój sposób różni od siebie, że po prostu jesteśmy ciekawi, co będzie dalej.

A Million Little Things ma także ogromny potencjał, aby dopowiedzieć coś ważnego w kontekście samobójstwa i tego, jak sobie z tym problemem radzić. Liczę na to bardzo mocno, bo nie może się to okazać tylko pretekstem do ciekawych dialogów i wzruszających scen.

Źródło: Zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

A Million Little Things

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Avengers 4 to koniec Kapitana Ameryki…

Chris Evans poruszył kilka wątków związanych z filmem Avengers 4, w tym ten, czy produkcja…

Michał Czubak
-

Bronie z przeszłością, czyli arsenał w…

Gra zaoferuje ponad 50 różnych rodzajów broni z epoki. Od podręcznych rewolwerów, po strzelby czy…

Piotr Piskozub
-

Tom Hiddleston na plakacie dorysował Lokiego.…

Ekranowy Loki z MCU, Tom Hiddleston, w humorystyczny sposób dorysował Lokiego na plakacie jednego z…

Piotr Piskozub
-

Ant-Man – wielka frajda na planie…

W sieci pojawiła się galeria zakulisowych zdjęć z filmów Ant-Man i Ant-Man i Osa.

Adam Siennica
-

Zimna wojna – Lars Ulrich z…

Zimna wojna nadal porywa serca różnych widzów na zachodzie. Kolejnym jest Lars Urlich, którego doskonale…

Adam Siennica
-

The Mandalorian – zdjęcie pokazuje broń…

The Mandalorian to pierwszy aktorski serial osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen. Jon Favreau, twórca tej…

Co o tym sądzisz?