Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
7/10

A Million Little Things: sezon 1, odcinek 2 – recenzja

Nowy odcinek to kolejne poszlaki w sprawie tajemniczej śmierci jednego z bohaterów oraz nowe problemy, których w tym świecie wydaje się być za dużo.

Nowy odcinek serialu A Million Little Things to przede wszystkim chwila wytchnienia. Twórcy nie raczą nas już tyloma twistami fabularnymi i pozwalają na nieco więcej w kwestii zaangażowania się i zrozumienia bohaterów. Tydzień temu działo się za wiele, przez co ważne sprawy mogły umknąć. Tutaj narracja jest o wiele bardziej wyważona i choć dzieje się niemało, to udaje się nieco subtelniej prowadzić historię i podejść do problemu samobójstwa bez łopatologicznego wykładania jak w odcinku pilotażowym.

Nie zmienia to jednak obrazu świata wykreowanego, który jawi się jako miejsce absurdalne. Może nie tyle sam świat, co główni bohaterowie, których nagle dotykają wszystkie możliwe problemy współczesnego świata. Samobójstwo, utrata rodzica, zdrada, toksyczna miłość, rak piersi, skrywany homoseksualizm i tak można tylko mnożyć i mnożyć. Nie można przez to odmówić serialowi dynamizmu, ale momentami staje się to zbyt absurdalne i sztucznie tworzy wątki, które nie zostaną uczciwie dotknięte przez twórców. Chyba, że się mylę, wtedy odwołam swoje słowa i ukłonię się przed twórcami w kolejnych recenzjach.

Dynamizm to jeden z elementów, ale A Million Little Things w drugim odcinku bawi się trochę formą i w stosownych momentach prezentuje nie bez znaczenia retrospekcje i kolejne poszlaki wyjaśniające samobójczy czyn. Całość to także znakomite dialogi i jeszcze lepiej wyważony humor, czego zabrakło mi w pierwszym epizodzie.

Płyniemy zatem przez seans drugiego epizodu i prócz kilku wspomnianych wyżej mankamentów, to całość jest przyjemna w odbiorze i intrygująca. Bohaterowie mają wszystkie problemy świata, ale są na tyle ciekawi i na swój sposób różni od siebie, że po prostu jesteśmy ciekawi, co będzie dalej.

A Million Little Things ma także ogromny potencjał, aby dopowiedzieć coś ważnego w kontekście samobójstwa i tego, jak sobie z tym problemem radzić. Liczę na to bardzo mocno, bo nie może się to okazać tylko pretekstem do ciekawych dialogów i wzruszających scen.

Źródło: Zdjęcie główne: materiały prasowe
A Million Little Things

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

Michał Kujawiński
-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.