Przeczytaj w weekend

American Princess: sezon 1, odcinek 3 - recenzja

American Princess: utrzymuje dobry poziom, zaskakując, bawiąc i zapewniając dobrze spędzony czas.

American Princess: utrzymuje dobry poziom, zaskakując, bawiąc i zapewniając dobrze spędzony czas.

Adam Siennica

Adam Siennica

American Princess nadal kapitalnie opowiada historię z perspektywy Amandy, która poznaje rzeczywistość festiwalu renesansu. Oparte jest to na prostym schemacie zderzenia kompletnie innego podejścia do rzeczywistości. Dzięki temu mamy zabawny i zaskakująco udany wątek konfliktu bohaterki z królową, który wyniknął z nieoczekiwanego spotkania pod prysznicem. Nieporadne próby bohaterki pogłębiają popadanie w niełaskę, a wiele sceny jest w stanie szczerze rozbawić, nadając całej produkcji pozytywnego luzu.

To wszystko też pozwala coraz lepiej poznawać Amandę i ją zrozumieć. Ten odcinek doskonale nakręcił problemy wynikające z jej pochodzenia: dziewczyna z elit i świata Instagrama zderza się z czymś całkowicie innym. Próby zmiany tego i owego doprowadzają do niechęci wobec jej osoby, a wręcz wrogości. Dobrze to pokazuje scena w sklepie czy rozmowa z królową przy branchu. Takim sposobem twórcy w dość oczywisty i sprawnie prowadzony sposób pozwalają Amandzie dojrzewać do bycia człowiekiem z krwi i kości. Odcinanie się od fałszywych przyjaciół i równie nieprawdziwego życia pozwala jej dostrzec szczęście. Takim sposobem można zauważyć w American Princess pozytywne przesłanie, które jest sprzedawane w bardzo atrakcyjnej formie.

Dziwność to domena American Princess. Czuć to w interakcjach pomiędzy postaciami, w rozwoju wątków, w scenach, które w jakiś sposób zaskakują (choćby końcowe golenie "dżungli" królowej), czy w sposób absurdalny wręcz bawią. To właśnie pokaz, jak wszystkie elementy serialu odpowiadają za spójną całość mającą rozrywkowy wyraz. Nie ma tu klocków niepasujących czy na siłę wciśniętych. Tak samo może rozbawić scena ze zmieszaniem Szekspira do przaśnych żartów, doprowadzająca do czegoś spektakularnie obrzydliwego, jak i scena z powrotem nemezis Amandy, której działania miały wpływ na zmianę jej życia. Tego typu motywy pokazują, jaki ten serial ma potencjał i jak potrafi wywoływać śmiech w oparciu o rzeczy nieoczekiwane, ale wprowadzane z dobrym wyczuciem czasu.

American Princess to przede wszystkim komedia, która w atrakcyjnej, pełnej humoru formie stara się przemycić coś mądrego o współczesnym świecie. Wielka niespodzianka i bardzo przyjemna rozrywka.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV