Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
5/10

Brooklyn 9-9: sezon 5, odcinek 18 – recenzja

Dobry pomysł wyjściowy na odcinek nie wystarczył, by dać rozrywkę, na jaką Brooklyn 9-9 zasługuje. Trochę rozczarowujące.

Boyle jako szef mobilnej budki z jedzeniem był dziwny. Jego przegięte szalone zachowanie tworzyło wrażenie, że Boyle wdepnął w coś, co nie jest mu pisane. Pamiętamy te sceny, jak wydzierał się na Amy i Ginę, bo źle kroiły bułki. Tutaj mamy kontynuację tego motywu w dość zabawnym nawiązaniu do filmu Mad Max: Na drodze gniewu oraz w konflikcie z innymi właścicielami mobilnych budek. Daje to dość ciekawy wątek, który traci swój impet w momencie spalenie samochodu Boyle’a. A szkoda.

Powrót Pimento w roli agenta ubezpieczeniowego to najsłabszy element odcinka. Jeśli ktoś był fanem tej postaci, to może przełknie jego głupie zachowanie. W innym wypadku będziecie zniesmaczeni, podobnie jak ja. Pimento jest strasznie rozpisanym i zagranym bohaterem, a maniera aktora jest po prostu irytująca. Nie ma w jego wypadku nic zabawnego, a jego szaleństwo jest przekombinowane i absurdalne. Brak w tym czegoś, co mogłoby mieć znaczenie i lepszy humorystyczny wydźwięk. Sam pomysł na satyrę agentów ubezpieczeniowych jest super, ale obsadzenie w tej roli Pimento to błąd. Niepotrzebnie.

Amy i Rosa tworzą w tym odcinku fajny duet. Poszukiwania sukienki na ślub pozwala wprowadzić ważny rozwój tej relacji. Motywująca Rosa jest czyms, co jednak było rzadkie w tym serialu. Zwłaszcza wobec Amy. A do tego sama Santiago, która biegnie za bandytą w sukience niczym Wonder Woman. Jest w tym wiele dobrego, pomysłowego i zabawnego.

Chyba najlepiej wypadają próby stworzenia Holtowi konta na Twitterze. Jest tu wszystko to, czego chcieliśmy i więcej. Holt i jego dziwaczne podejście do takich nowinek (ban bo gadał jak robot to sprawny gag!) i generalnie rozsądny śmianie z tego, co decyduje o popularności w social media daje coś, co dobrze rozwija opowieść i wprowadza sporo humorystycznych sytuacji.

Przeciętny odcinek z powrotem postaci, która jest najgorszym pomysłem, jaki pojawił się w Brooklyn 9-9. Niepotrzebny wypadek przy pracy.

Poznaj recenzenta

Adam Siennica
Zastępca redaktora naczelnego naEKRANIE,pl. Dziennikarz z zamiłowania. Fan Gwiezdnych Wojen od ponad 20 lat, wychowywał się na chińskim kung fu, kreskówkach i filmach z dużymi potworami. Nie stroni od żadnego gatunku w kinie i telewizji. Choć boi się oglądać horrory. Uwielbia efekciarskie superprodukcje, komedie z mądrym, uniwersalnym humorem i inteligentne kino. Najważniejsze w filmach i serialach są emocje. Prywatnie lubi fotografować i kolekcjonować gadżety ze Star Wars.

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
-

Bohaterowie seriali animowanych wybierają się na…

Wielu studia ma już dawno za sobą, jedni są w ich trakcie, a jeszcze inni…

Piotr Piskozub
-

Takiej tonacji w DCEU jeszcze nie…

W sieci pojawiło się kolejne oficjalne zdjęcie z filmu Shazam!, dzięki któremu możemy jeszcze lepiej…

Piotr Piskozub
-

Zapewne znamy już skład filmowych Birds…

W sieci pojawiły się nowe szczegóły na temat filmu Birds of Prey - wygląda na…

Norbert Zaskórski
-

Król Atlantydy na pierwszym plakacie filmu…

Warner Bros zaprezentowało pierwszy, oficjalny plakat promujący tegoroczne widowisku DCEU o morskim herosie. Premiera w…

Piotr Piskozub
-

Raven, Starfire i Beast Boy –…

W sieci pojawiło się zdjęcie, na którym możemy zobaczyć postacie Raven, Starfire i Beast Boya…

Adam Siennica
-

Orange Is the New Black: sezon…

5. sezon Orange Is the New Black pozostawiał wiele do życzenia, ale 6. sezon to…

Ocena recenzenta:
4

Co o tym sądzisz?