Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
5/10

Brooklyn 9-9: sezon 5, odcinek 18 – recenzja

Dobry pomysł wyjściowy na odcinek nie wystarczył, by dać rozrywkę, na jaką Brooklyn 9-9 zasługuje. Trochę rozczarowujące.

Boyle jako szef mobilnej budki z jedzeniem był dziwny. Jego przegięte szalone zachowanie tworzyło wrażenie, że Boyle wdepnął w coś, co nie jest mu pisane. Pamiętamy te sceny, jak wydzierał się na Amy i Ginę, bo źle kroiły bułki. Tutaj mamy kontynuację tego motywu w dość zabawnym nawiązaniu do filmu Mad Max: Na drodze gniewu oraz w konflikcie z innymi właścicielami mobilnych budek. Daje to dość ciekawy wątek, który traci swój impet w momencie spalenie samochodu Boyle’a. A szkoda.

Powrót Pimento w roli agenta ubezpieczeniowego to najsłabszy element odcinka. Jeśli ktoś był fanem tej postaci, to może przełknie jego głupie zachowanie. W innym wypadku będziecie zniesmaczeni, podobnie jak ja. Pimento jest strasznie rozpisanym i zagranym bohaterem, a maniera aktora jest po prostu irytująca. Nie ma w jego wypadku nic zabawnego, a jego szaleństwo jest przekombinowane i absurdalne. Brak w tym czegoś, co mogłoby mieć znaczenie i lepszy humorystyczny wydźwięk. Sam pomysł na satyrę agentów ubezpieczeniowych jest super, ale obsadzenie w tej roli Pimento to błąd. Niepotrzebnie.

Amy i Rosa tworzą w tym odcinku fajny duet. Poszukiwania sukienki na ślub pozwala wprowadzić ważny rozwój tej relacji. Motywująca Rosa jest czyms, co jednak było rzadkie w tym serialu. Zwłaszcza wobec Amy. A do tego sama Santiago, która biegnie za bandytą w sukience niczym Wonder Woman. Jest w tym wiele dobrego, pomysłowego i zabawnego.

Chyba najlepiej wypadają próby stworzenia Holtowi konta na Twitterze. Jest tu wszystko to, czego chcieliśmy i więcej. Holt i jego dziwaczne podejście do takich nowinek (ban bo gadał jak robot to sprawny gag!) i generalnie rozsądny śmianie z tego, co decyduje o popularności w social media daje coś, co dobrze rozwija opowieść i wprowadza sporo humorystycznych sytuacji.

Przeciętny odcinek z powrotem postaci, która jest najgorszym pomysłem, jaki pojawił się w Brooklyn 9-9. Niepotrzebny wypadek przy pracy.

 

 

Poznaj recenzenta

Adam Siennica
Zastępca redaktora naczelnego naEKRANIE,pl. Dziennikarz z zamiłowania. Fan Gwiezdnych Wojen od ponad 20 lat, wychowywał się na chińskim kung fu, kreskówkach i filmach z dużymi potworami. Nie stroni od żadnego gatunku w kinie i telewizji. Choć boi się oglądać horrory. Uwielbia efekciarskie superprodukcje, komedie z mądrym, uniwersalnym humorem i inteligentne kino. Najważniejsze w filmach i serialach są emocje. Prywatnie lubi fotografować i kolekcjonować gadżety ze Star Wars.

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
0 -

Plotka: Niespodziewani bohaterowie w Avengers 4?…

Jim Starlin, twórca komiksowej postaci Thanosa, wypowiedział się w sprawie nadchodzącego filmu Avengers 4. Czyżbyśmy…

spoilery
0 -

Scena po napisach filmu Deadpool 2…

W jednym z wywiadów, scenarzyści filmu Deadpool 2 potwierdzili, że fenomenalna scena po napisach należy…

Michalina Reda
0 -

Fani żałują, że Deadpool nie pojawił…

Twórcy filmu Deadpool niejednokrotnie udowodnili, że wiedzą, na czym polega nietypowa promocja, w związku z…

Piotr Piskozub
breaking
0 -

Paweł Pawlikowski z nagrodą! Cannes 2018…

Znamy już wszystkich laureatów tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Wśród nagrodzonych znalazł się Paweł…

Michalina Reda
0 -

Luc Besson oskarżony o gwałt. Jest…

Reżyser filmu Valerian i Miasto Tysiąca Planet został oskarżony o gwałt przez 27-letnią kobietę. Teraz…

Dawid Muszyński
breaking
0 -

Legendy Polskie trafią do kin

Podczas Pyrkonu Tomasz Bagiński wspólnie z Allegro ogłosił informację o dalszych losach Legend Polskich.

Co o tym sądzisz?