Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
5/10

Brooklyn 9-9: sezon 5, odcinek 18 – recenzja

Dobry pomysł wyjściowy na odcinek nie wystarczył, by dać rozrywkę, na jaką Brooklyn 9-9 zasługuje. Trochę rozczarowujące.

Boyle jako szef mobilnej budki z jedzeniem był dziwny. Jego przegięte szalone zachowanie tworzyło wrażenie, że Boyle wdepnął w coś, co nie jest mu pisane. Pamiętamy te sceny, jak wydzierał się na Amy i Ginę, bo źle kroiły bułki. Tutaj mamy kontynuację tego motywu w dość zabawnym nawiązaniu do filmu Mad Max: Na drodze gniewu oraz w konflikcie z innymi właścicielami mobilnych budek. Daje to dość ciekawy wątek, który traci swój impet w momencie spalenie samochodu Boyle’a. A szkoda.

Powrót Pimento w roli agenta ubezpieczeniowego to najsłabszy element odcinka. Jeśli ktoś był fanem tej postaci, to może przełknie jego głupie zachowanie. W innym wypadku będziecie zniesmaczeni, podobnie jak ja. Pimento jest strasznie rozpisanym i zagranym bohaterem, a maniera aktora jest po prostu irytująca. Nie ma w jego wypadku nic zabawnego, a jego szaleństwo jest przekombinowane i absurdalne. Brak w tym czegoś, co mogłoby mieć znaczenie i lepszy humorystyczny wydźwięk. Sam pomysł na satyrę agentów ubezpieczeniowych jest super, ale obsadzenie w tej roli Pimento to błąd. Niepotrzebnie.

Amy i Rosa tworzą w tym odcinku fajny duet. Poszukiwania sukienki na ślub pozwala wprowadzić ważny rozwój tej relacji. Motywująca Rosa jest czyms, co jednak było rzadkie w tym serialu. Zwłaszcza wobec Amy. A do tego sama Santiago, która biegnie za bandytą w sukience niczym Wonder Woman. Jest w tym wiele dobrego, pomysłowego i zabawnego.

Chyba najlepiej wypadają próby stworzenia Holtowi konta na Twitterze. Jest tu wszystko to, czego chcieliśmy i więcej. Holt i jego dziwaczne podejście do takich nowinek (ban bo gadał jak robot to sprawny gag!) i generalnie rozsądny śmianie z tego, co decyduje o popularności w social media daje coś, co dobrze rozwija opowieść i wprowadza sporo humorystycznych sytuacji.

Przeciętny odcinek z powrotem postaci, która jest najgorszym pomysłem, jaki pojawił się w Brooklyn 9-9. Niepotrzebny wypadek przy pracy.

 

 

Poznaj recenzenta

Adam Siennica
Zastępca redaktora naczelnego naEKRANIE,pl. Dziennikarz z zamiłowania. Fan Gwiezdnych Wojen od ponad 20 lat, wychowywał się na chińskim kung fu, kreskówkach i filmach z dużymi potworami. Nie stroni od żadnego gatunku w kinie i telewizji. Choć boi się oglądać horrory. Uwielbia efekciarskie superprodukcje, komedie z mądrym, uniwersalnym humorem i inteligentne kino. Najważniejsze w filmach i serialach są emocje. Prywatnie lubi fotografować i kolekcjonować gadżety ze Star Wars.

Najlepsze z 24h

Norbert Zaskórski
-

Captain Marvel – jest zwiastun! Superbohaterka…

Zwiastun Captain Marvel trafił już do sieci. Premiera kolejnej odsłony MCU odbędzie się w marcu…

Piotr Piskozub
-

Avengers 4 – poobijany Hawkeye, Lilly…

Dokrętki do Avengers 4 dobiegają końca. Teraz mamy okazję zobaczyć nowe zdjęcia z planu -…

Piotr Piskozub
-

Captain Marvel – wyciekły zdjęcia zabawek.…

Do sieci wyciekły zdjęcia zabawek promujących Captain Marvel. Poza główną bohaterką na fotografiach pojawiają się…

Adam Siennica
-

Kler – recenzja filmu [43. Festiwal…

Kler - film o grzechach kościoła w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego miał swój pierwszy pokaz prasowy…

Ocena recenzenta:
9
Piotr Piskozub
-

Netflix wyraźnie sugeruje, że 2. sezon…

Netflix dał fanom wyraźny sygnał, że 2. sezon serialu Marvel's The Defenders najprawdopodobniej nie powstanie.

Michalina Reda
-

George R.R. Martin chciałby dłuższej Gry…

George R.R. Martin długo nie mógł się pogodzić z tym, że Gra o tron skończy…

Co o tym sądzisz?