Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
8/10

Brooklyn 9-9: sezon 5, odcinek 19 i 20 – recenzja

Brooklyn 9-9 trzyma swój dobry poziom. Bawi i cały czas rozwija fabułę w odpowiedni sposób.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Wieczór kawalerski Jake’a był tematem 19. odcinka. Twórcy nie tylko wyszli z tego obronną ręką, ale jeszcze w paru momentach zaskoczyli. Nie wiem, co tutaj wyszło komiczniej: czy pijany Holt rzucający niepoprawne dowcipy? Czy Jake prawie, że mdlejący na widok aktora ze Szklanej pułapki? Każdy z elementów podczas wieczoru kawalerskiego wychodzi kapitalnie i jest popisem kreatywności scenarzystów serialu. Dobre wykorzystanie charakterów postaci, ich specyficzności i humorystycznego znaczenia. Holt, Terry i Jake stworzyli tutaj fantastyczną grupę, a przez to Boyle sprawiał wrażenie doczepionego na siłę i niepotrzebnego. Jego obsesja na punkcie Jake’a czasami jest przegięta i to było czuć w ich emocjonalnej rozmowie.

Wieczór panieński Amy jest poprawny, ale nie porywa gagami tak, jak wątek Jake’a. Sztywność Amy sprawia, że przez długi czas mamy jeden oklepany gag. Nie jest on zły, ma on swoje zabawne momenty, ale przez to też nie ma całość potencjału szaleństwa Jake’a, Nawet kwestia jej dziwnego byłego chłopaka tylko chwilowo rozruszała sytuacje, gdy bohaterka podjęła drastyczne decyzje. Wątek na poziomie, ze śmiesznymi rozwiązaniami, ale wydaje się, że można było z tego więcej wyciągnąć.

20. odcinek wchodzi na zaskakujące emocjonalne rejony, jakich dawna w Brooklyn 9-9 nie było. Niepokój całej załogi o los Rosy, która bierze udział w niebezpiecznej akcji pokazuje coś świeżego w tym serialu. Są w tym emocje, przejęcie i wyczuwalne napięcie. Wszystko kończy się dobrze, ale to też sygnał, że choć jest to serial komediowy, bohaterowie wykonują zawód, w którym łatwo stracić życie. A przecież czuć, że stawka jest wysoka, a emocje sięgają zenitu. Otwarty bunt Jake’a przeciwko rozkazom (świetny gag z odwróceniem uwagi przez Hitchocka i Scully’ego) i ostateczne posłuchanie się Holta. Rozmowa z załogą, by poprawić ich nastrój. To wszystko sprawia, że to nabiera sympatycznego znaczenia i jakiejś wagi.

Amy i Gina dostają solidny wątek, w którym nie brak komediowych momentów. Ich próba naprawy toalety jest zwariowana, a efekt mimo wszystko satysfakcjonujący. Nawet, jeśli twórcy wyraźnie nadal nie mają pomysłu na Ginę, której gagi nie śmieszą i są pozbawione ikry. A wszystko to dobrze się komponuje z poruszającym finałem, gdy bohaterki przytulają się do Rosy. Dzięki takim odcinkom ten serial staje się po prostu lepszy.

Brooklyn 9-9 trzyma swój dobry poziom. Bawi, porusza emocję i gwarantuje świetną rozrywkę. Cieszę się, że ten serial doczeka się jednak 6. sezonu.

Show Me Going

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Michalina Reda
-

Gra o tron – buty Adidasa…

Adidas wypuścił na amerykański rynek serię butów inspirowanych serialem Gra o tron. Zobaczcie oficjalne zdjęcia.

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Adam Siennica
-

The Walking Dead – będzie zaskoczenie…

Oficjalny Twitter The Walking Dead wrzucił zapowiedź odcinka, nawiązując do kultowego wydarzenia z serialu Gra…

Michalina Reda
-

Hellboy – dlaczego powstał reboot? Nowe…

Hellboy to nadchodzący film z Davidem Harbourem w roli głównej. Dziennikarze portalu Comicbook byli na…

Michalina Reda
-

Fan Gwiezdnych Wojen ma protezę inspirowaną…

Mark Hamill osobiście pogratulował na Twitterze nastolatkowi, który pochwalił się sztuczną bioniczną ręką inspirowaną BB-8.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.