Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
8/10

Brooklyn 9-9: sezon 5, odcinek 19 i 20 – recenzja

Brooklyn 9-9 trzyma swój dobry poziom. Bawi i cały czas rozwija fabułę w odpowiedni sposób.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Wieczór kawalerski Jake’a był tematem 19. odcinka. Twórcy nie tylko wyszli z tego obronną ręką, ale jeszcze w paru momentach zaskoczyli. Nie wiem, co tutaj wyszło komiczniej: czy pijany Holt rzucający niepoprawne dowcipy? Czy Jake prawie, że mdlejący na widok aktora ze Szklanej pułapki? Każdy z elementów podczas wieczoru kawalerskiego wychodzi kapitalnie i jest popisem kreatywności scenarzystów serialu. Dobre wykorzystanie charakterów postaci, ich specyficzności i humorystycznego znaczenia. Holt, Terry i Jake stworzyli tutaj fantastyczną grupę, a przez to Boyle sprawiał wrażenie doczepionego na siłę i niepotrzebnego. Jego obsesja na punkcie Jake’a czasami jest przegięta i to było czuć w ich emocjonalnej rozmowie.

Wieczór panieński Amy jest poprawny, ale nie porywa gagami tak, jak wątek Jake’a. Sztywność Amy sprawia, że przez długi czas mamy jeden oklepany gag. Nie jest on zły, ma on swoje zabawne momenty, ale przez to też nie ma całość potencjału szaleństwa Jake’a, Nawet kwestia jej dziwnego byłego chłopaka tylko chwilowo rozruszała sytuacje, gdy bohaterka podjęła drastyczne decyzje. Wątek na poziomie, ze śmiesznymi rozwiązaniami, ale wydaje się, że można było z tego więcej wyciągnąć.

20. odcinek wchodzi na zaskakujące emocjonalne rejony, jakich dawna w Brooklyn 9-9 nie było. Niepokój całej załogi o los Rosy, która bierze udział w niebezpiecznej akcji pokazuje coś świeżego w tym serialu. Są w tym emocje, przejęcie i wyczuwalne napięcie. Wszystko kończy się dobrze, ale to też sygnał, że choć jest to serial komediowy, bohaterowie wykonują zawód, w którym łatwo stracić życie. A przecież czuć, że stawka jest wysoka, a emocje sięgają zenitu. Otwarty bunt Jake’a przeciwko rozkazom (świetny gag z odwróceniem uwagi przez Hitchocka i Scully’ego) i ostateczne posłuchanie się Holta. Rozmowa z załogą, by poprawić ich nastrój. To wszystko sprawia, że to nabiera sympatycznego znaczenia i jakiejś wagi.

Amy i Gina dostają solidny wątek, w którym nie brak komediowych momentów. Ich próba naprawy toalety jest zwariowana, a efekt mimo wszystko satysfakcjonujący. Nawet, jeśli twórcy wyraźnie nadal nie mają pomysłu na Ginę, której gagi nie śmieszą i są pozbawione ikry. A wszystko to dobrze się komponuje z poruszającym finałem, gdy bohaterki przytulają się do Rosy. Dzięki takim odcinkom ten serial staje się po prostu lepszy.

Brooklyn 9-9 trzyma swój dobry poziom. Bawi, porusza emocję i gwarantuje świetną rozrywkę. Cieszę się, że ten serial doczeka się jednak 6. sezonu.

Poznaj recenzenta

Adam Siennica
Zastępca redaktora naczelnego naEKRANIE,pl. Dziennikarz z zamiłowania. Fan Gwiezdnych Wojen od ponad 20 lat, wychowywał się na chińskim kung fu, kreskówkach i filmach z dużymi potworami. Nie stroni od żadnego gatunku w kinie i telewizji. Choć boi się oglądać horrory. Uwielbia efekciarskie superprodukcje, komedie z mądrym, uniwersalnym humorem i inteligentne kino. Najważniejsze w filmach i serialach są emocje. Prywatnie lubi fotografować i kolekcjonować gadżety ze Star Wars.

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Bumblebee – zwiastun spin-offu Transformers. Są…

Bumblebee to pierwszy kinowy spin-off serii Transformers. Pełny zwiastun pokazuje, że będzie to coś zupełnie…

Adam Siennica
-

Oscary 2019: polski kandydat ogłoszony! Zaskoczeni?

Oscary 2019 dla Polaków? Po raz kolejny mamy mocny tytuł z szansami na nominację. Oto…

Adam Siennica
-

Avengers 4 – aktorzy na planie…

Avengers 4, jak każda superprodukcja hollywoodzka, na kilka miesięcy przed premierą wchodzi na etap dokrętek,…

Michalina Reda
-

Daredevil – nowe zdjęcia z 3.…

Daredevil powróci z 3. sezonem już w przyszłym miesiącu, a do sieci trafiła kolejna porcja…

Michalina Reda
Plotka
-

Chirurdzy – kiedy koniec serialu? Ellen…

Chirurdzy to serial, który powraca z 15. sezonem, jednak - jak się okazuje - jego…

Michalina Reda
-

Venom – symbiont w nowym spocie…

Venom zadebiutuje już za niecałe dwa tygodnie. Zobaczcie kolejny spot promocyjny, który trafił do sieci.

Co o tym sądzisz?