Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Ocena recenzenta:
5/10

Brooklyn 9-9: sezon 5, odcinek 22 (finał sezonu) – recenzja

Finał 5. sezonu Brooklyn 9-9 to oczekiwany ślub. Jednak zaprezentowane pomysły nie są w stanie dorównać wysokiemu poziomowi tej serii.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Przede wszystkim finał Brooklyn 9-9 to seria dość wymuszonych i mało zabawnych komplikacji całego ślubu, które w dość nieudany sposób miały parodiować schematy. A wyszło przeciętnie. Sam motyw z bombą ma sens i był pomysłem z potencjałem, który został zmarnowany przez przybycie irytującego ex Amy. Gag z jej byłym, który ciągle się jej oświadcza, był śmieszny, gdy powrócił raz w takiej formie. Teraz jest to dowód na tezę: co za dużo, to nie zdrowo. W tym momencie wałkowanie tego motywu do znudzenia zaczyna być irytujące i pozbawione sensu. Kompletnie nieudana komplikacja czegoś, co mogło dodać temu serialowi trochę emocji.

A twórcy poszli za ciosem i dali widzom fatalny wątek Boyle’a. Już kilka razy w tym sezonie przeginali z jego obsesją na punkcie Jake’a. Tutaj przesadzili jeszcze bardziej. Jego „groźby”, że się zabije, jeśli będzie winny popsucia szczególnego dnia Jake’a i Amy nie są śmieszne. To jest przekraczanie pewnych granic, które niszczą postać i jej potencjał. Boyle w finale to rzecz straszliwie smutna i przesadzona. Bez pomysłu na to, jak wykorzystać jego dziwność, która wiele razy przecież sprawdzała się w historii tego serialu.

Świetnie natomiast sprawdziła się Gina Rodriguez jako potencjalna miłość dla Rosy. W tych scenach czuć, że jest w tym jakiś pomysł i dobre komediowe wykorzystanie aktorów. Na czele z Terrym, którego reakcje potrafią bawić do łez, a to doskonale współgra z Rosą i jej stoickim spokojem zmąconym urodą napotkanej kobiety.

Sam ślub to raczej rzecz typowa dla seriali. Uroczo, sympatycznie z okazjonalną przerwą na jakiś gag. Nie przeczę, że w tym wszystkim są emocje. Szczególnie ze strony Holta padają ważne słowa, ale czegoś w tym brak. Być może droga do tego ślubu w tym odcinku okazuje się zbyt męcząca i naszpikowana kiepskimi decyzjami, że ta satysfakcja gdzieś ulatuje A szkoda, bo przez pryzmat całego sezonu okazuje się, że finał jest jednym ze słabszych odcinków.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Brooklyn Nine-Nine – Sezon 5

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

81 zwiastunów do obejrzenia w ten…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michał Kujawiński
-

Michał Żebrowski mógł zagrać w serialu…

Michał Żebrowski w rozmowie z Beatą Lubecką z Radia Zet zdradził, że miał propozycję zagrania…

Michał Kujawiński
spoilery
-

Avengers 4 – nowy opis zwiastuna.…

Na portalu Reddit zamieszczono zupełnie nowy opis zwiastuna filmu Avengers 4. Użytkownik zapewnia, że jest…

Michał Kujawiński
breaking
-

Luke Cage podzielił los Iron Fista.…

Luke Cage nie powróci na platformę Netflix z 3. sezonem. Serial został anulowany tydzień po…

Michał Kujawiński
-

Titans – sezon 1, odcinek 3:…

Do sieci trafiły nowe zdjęcia z 3 odcinka serialu Titans. Co zobaczymy tym razem?

Michalina Reda
-

Wiedźmin Netflixa – showrunnerka o castingu…

Wiedźmin to jeden z najbardziej oczekiwanych seriali Netflixa. Showrunnerka, Lauren S. Hissrich, zdradziła, jak przebiegają…

Co o tym sądzisz?

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
 

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]