Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "

 

Advertisement
 

Ocena recenzenta:
7/10

Brooklyn 9-9: sezon 6, odcinek 3 – recenzja

Brooklyn 9-9 utrzymuje dobre tempo. Bawi, porusza emocje i zapowiada pożegnanie postaci.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Brooklyn 9-9 trochę rozczarowuje wątkiem Terry’ego i Holta. Panowie włączają się w głupkowatą zabawę w radiu z rozszyfrowaniem dźwięku. Trudno dostrzec w tym wątku mocny akcent humorystyczny. Trochę w reakcjach i dialogach samego Holta, a tak to jest raczej pusto. Trochę nijako z pozytywnymi oznakami w postaci wniosku, że powinni słuchać Hitchocka i Scully’ego, bo od początku wiedzieli, co i jak. Taki wątek okazuje się pozbawiony wydźwięku i przygotowane gagi jedynie rozczarowują.

Lepiej prezentuje się kwestia Boyle’a i Rosy, w którym potwierdza się zasada, że ten pierwszy sprawdza się tylko i wyłącznie w duecie z inną postacią. Gdy twórcy wymyślają historie tylko dla niego, przeważnie jest nieśmiesznie lub bez pomysłu. Wątek pomocy w podjęciu decyzji, z kim Rosa powinna być, jest przepełniony cudnymi absurdami, zabawnymi wstawkami i uroczymi interakcjami pomiędzy postaciami. To taki Brooklyn 9-9 w pełni. Z klimatem, jaki w tym serialu uwielbiam.

Brooklyn 9-9
fot. materiały prasowe

Najważniejszy okazuje się wątek Giny i Jake’a, którzy udają się na spotkanie z kolegami z liceum po latach. Z jednej strony serial trochę krytykuje hipokryzję ludzi, którzy jeżdżą na takie zloty, by kłamać i zbierać pochwały. Pokazywać, jacy są oni wspaniali. Z drugiej strony mamy zabawny wątek Jake’a i jego szkolnej przeszłości. Taka mieszanka sprawia, że całość potrafi bawić, ale też wywołać emocje przez kwestie Giny. Jej wątek dobrze koresponduje z ideą obrana przez twórców na zlot, ale szybko twórcy dają nam sygnały, o co tak naprawdę chodzi. W tym odcinku postawiono pierwszy krok w stronę pożegnania Giny i… nie jest to zły pomysł. Kolejny odcinek pokaże, jak dobrze go wyegzekwują.

Brooklyn 9-9 bawi dobrze i dzięki Ginie wywołuje jakieś emocje. Jest pomysł i pomimo jednego nieudanego wątku nadal jest to świetna rozrywka.

 

 

Brooklyn 9-9

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – grafiki superbohaterów…

Do sieci trafiły nowe grafiki postaci z filmu Avengers: Koniec gry. Zobaczymy je na materiałach…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

The Gifted: Naznaczeni – zdjęcia z…

The Gifted: Naznaczeni to serial inspirowany komiksach ze świata X-Menów. Zdjęcia pokazują ujęcia z ostatniego…

Adam Siennica
-

Code 8 – fragment filmu sci-fi…

Code 8 to pełnometrażowy film science fiction oparty na krótkometrażówce pod tym samym tytułem. Do…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]