Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
7/10

Cudotwórcy: sezon 1, odcinek 3 – recenzja

W kolejnym odcinku serialu Cudotwórcy duet bohaterów stara się uratować planetę Ziemia przed zniszczeniem. Jak tym razem idzie im spełnianie jednej z modlitw, która może odmienić plan Boga?

W poprzednich dwóch epizodach serialu Cudotwórcy brakowało nieco większej odwagi twórców do portretowania postaci Boga i ciekawszego wykorzystania oryginalnego konceptu z industrializacją nieba. Przy trzecim już spotkaniu z aniołami i Bogiem trzeba powiedzieć, że udało się zanotować skok jakości.

Tym razem historia koncentruje się na postaci kierownika i najbliższego pracownika Boga, Sanjay’a. Jest on bardzo bliskim aniołem dla Boga i jak pokazały późniejsze wydarzenia, jest dosłownie jego „prawą” ręką w interesach. Uważam, że była to dobra decyzja ze strony scenarzystów, którzy tym samym mogli dopowiedzieć nieco więcej, jeśli chodzi o jedną z ważniejszych dla tego serialu postaci. Sanjay jest także zdecydowanie bohaterem złożonym i tkwi w nim duży potencjał nie tylko komediowy, ale wręcz dramatyczny.

W trzecim epizodzie powracamy zatem do przeszłości będącego obecnie na kierowniczym stanowisku bohatera, który niegdyś zajmował się spełnianiem modlitw. Podobać się może sposób prowadzenia narracji, bo choć zaproponowano dość oklepany motyw, to jednak dobrze wypada on w ramach świata przedstawionego. Stwierdzenie, że tym samym udało się znacznie rozbudować profile postaci może być nieco na wyrost, ale jednak postać Sanjaya i to, w jaki sposób traktowany jest przez Boga, to naprawdę ciekawy temat do zgłębienia. Tym bardziej, że poprzez taki zabieg można pokazać stan, w jakim znajduje się Bóg. Wciąż bowiem brakuje przesłanek, dlaczego postać grana przez Steve’a Buscemi zachowuje się tak, a nie inaczej. Nie wiemy, gdzie nastąpiła zmiana u charyzmatycznego stwórcy, który jednak teraz chce zniszczyć swoje niedoskonałe, ale wciąż znaczące dzieło.

Cudotwórcy wiele zyskują w momencie ukazywania absurdów i tworząc niekiedy przerysowanych bohaterów wśród śmiertelników. Wybija to nasze wrażenie realności obu światów, ale zdecydowanie dzięki temu jest zabawniej. Humor w trzecim odcinku wiele zyskał na odwołaniach do kultury popularnej i historii świata. Zawsze dobrze jest wiedzieć, komu zawdzięczamy lądowanie na księżycu. Wypada zatem mieć nadzieję, że jesteśmy na tym etapie, kiedy zarysowano bohaterów i relacje między nimi, co wzmocni siłę oddziaływania gagów i humorystycznych momentów kolejnych odcinków.

Był to lepszy odcinek Cudotwórców od poprzednich i choć zastosowano nieco oklepany motyw, to jednak udaje się wyjść z niego obronną ręką i dzięki zabawnym gagom oraz zgłębianiu charakterów postaci ogląda się to bardzo dobrze. Celowo nic nie wspomniałem o postaci Craiga granego przez Daniela Radcliffe’a, ponieważ wiele wskazuje na to, że dowiemy się o nim nieco więcej przy kolejnej okazji.

Źródło: Zdjęcie główne: materiały prasowe
 

 

Cudotwórcy

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Gotuj się na Avengers: Koniec gry!…

Przed premierą filmu Avengers: Koniec gry chcemy Wam przedstawić listę gadżetów i artbooków, które mogą…

Paweł Krzystyniak
-

Marvel’s Spider-Man: Fan połączył dwa kostiumy…

W Marvel's Spider-Man znajdziemy mnóstwo kostiumów dla Pajączka, ale nie przeszkadza to fanom na tworzenie…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Flash – zaskoczeni tożsamością Cykady? Lepsze…

Do sieci trafiły zdjęcia z kolejnego odcinka serialu Flash, na których pojawia się prawdziwa osoba…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny potwierdza swoją klasę w 9. sezonie. Chyba nigdy nie…

Ocena recenzenta:
9
Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry – olbrzymie zainteresowanie…

Wiemy już, ile wyświetleń w trakcie pierwszych 24 godzin po internetowym debiucie zanotował zwiastun filmu…

Piotr Piskozub
Plotka
-

The Batman – wiemy już, w…

W sieci pojawiły się nowe doniesienia na temat filmu The Batman - są one związane…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.