Przeczytaj w weekend
 

 

 

 

Cudotwórcy: sezon 1, odcinek 4 i 5 – recenzja

Zniszczenie Ziemi zbliża się wielkimi krokami. Jak w dwóch kolejnych odcinkach poradzili sobie bohaterowie z zatrzymaniem woli Boga?

Ocena recenzenta:
7/10

Zniszczenie Ziemi zbliża się wielkimi krokami. Jak w dwóch kolejnych odcinkach poradzili sobie bohaterowie z zatrzymaniem woli Boga?

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Tagi:  recenzja 

Jesteśmy na tym etapie sezonu, gdzie nieco więcej można powiedzieć o zaletach i wadach obranego konceptu. Cudotwórcy pomimo swojej oryginalności nie zawsze potrafią w pełni wykorzystać cały potencjał, który tkwi w tym wykreowanym świecie. Często twórcy wpadają w pułapki przeciętności i przez to serial ten nie nabiera takich rumieńców, jak mogliśmy oczekiwać przed jego premierą.

Także po czwartym odcinku wydawało się, że z tej formuły już nic nie da się wycisnąć. Mamy bowiem bohaterów z określonym celem, dla których przeszkodę stanowi Bóg z bardzo poważnymi problemami natury psychologicznej. W odcinku 6 Days próbuje nawet walczyć ze swoją samotnością poprzez odnalezienie nowego proroka. Jest to dość zabawny koncept, ale dalej nie jest to coś, co wspominalibyśmy przez kolejne tygodnie. Nie zmienia tego nawet jego współpraca w tym odcinku z postacią Craiga. Kilka udanych gagów i dobrej chemii pomiędzy aktorami i niestety nic więcej.

Na plus oczywiście więcej czasu ekranowego dla Craiga, który poczuł się odrzucony przez Elizę i postanowił porzucić pracę w wydziale modlitw. Właśnie wtedy trafił on do Boga i tam postanowił się wykazać. Udane gagi w tym epizodzie nie przysłonią niestety schematycznej drogi, którą pokonują bohaterowie. Naprawdę zaskakujące, jak w tym oryginalnym świecie nie udaje się twórcom zrobić czegoś niekonwencjonalnego z bohaterami.

Podobnie jest w kolejnym odcinku, choć tutaj akurat jest naprawdę zabawnie, a nawet emocjonująco. Wszystko za sprawą braku umiejętności czytania przez Boga i próbie uratowania życia jednej z ziemskich staruszek przez głównych bohaterów. Poznajemy też ciekawą historię Rosie, która niestety przedstawiona jest tylko w telegraficznym skrócie. Udało się jednak pokazać nieco więcej "kulis" nieba i tego, jak traktowany jest Bóg przez innych. Szkoda, że tak rzadko jest nam to ukazywane.

Piąty odcinek niewątpliwie był jednym z zabawniejszych, a nawet doprowadził pod koniec do stworzenia pewnej ekipy, która spróbuje w dwóch kolejnych odcinkach powstrzymać zniszczenie Ziemi. Zapowiada się ciekawie i choć wiadomo już, że Cudotwórcy w 1. sezonie nie będą niczym więcej niż przyzwoitym sitcomem, to jednak ogląda się to swobodnie ze względu na formę i dobrze zagranych bohaterów.

Źródło: Zdjęcie główne: materiały prasowe

Cudotwórcy
 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

 

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Channing Tatum

Channing Tatum

ur. 1980, kończy 39 lat

Ivana Milicevic

Ivana Milicevic

ur. 1974, kończy 45 lat

Amit Shah

Amit Shah

ur. 1981, kończy 38 lat

Pablo Schreiber

Pablo Schreiber

ur. 1978, kończy 41 lat

Stana Katic

Stana Katic

ur. 1978, kończy 41 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV