Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
5/10

Giant Days #05: Jak nie teraz, to kiedy? – recenzja komiksu

Jak nie teraz, to kiedy? to już piąta część obyczajowej serii Giant Days o trójce sympatycznych, choć trochę nieogarniętych studentek. Jak wypada ten komiks?

Seria Giant Days opowiada o perypetiach trzech studentek różniących się pochodzeniem, charakterami i zainteresowaniami, ale jednocześnie stanowiących wzajemnie wspierającą się paczkę. Razem z pojawiającymi się czasem w tle, a czasem wypływającymi na pierwszy plan przyjaciółmi, przedstawiają czytelnikom życie studenckie w Wielkiej Brytanii… a raczej najróżniejsze przygody i wpadki, jakie mogą się przydarzyć młodym kobietom u progu dorosłego i samodzielnego życia.

W tomie Jak nie teraz, to kiedy? nie mamy do czynienia ze spójną osią fabularną. To raczej zbiór historii wykorzystujących luźne nitki z wcześniej utkanych wątków; ewentualnie po prostu dopełniających obrazu całości. Jest to więc historia o przekręcie studenckim, obsesji na punkcie byłego faceta, konfrontacji marzeń z realiami studenckiego wykształcenia, perypetiach związanych z wynajmem nowej kwatery czy wreszcie wyprawie na festiwal muzyczny.

Każda z postaci ma tu swoją rolę do odegrania, głównie związaną ze swoimi słabościami, obawami czy naiwnością (to akurat cecha wszystkich bohaterów). Niestety tym razem ich historie nie są ani zabawne, ani interesujące. To raczej echa już wcześniej znanych wydarzeń i wariacje znanych tematów. Album nie popycha akcji naprzód, ani nie dodaje nowych informacji dotyczących relacji między postaciami. Efektem są opowieści przeciętne i obojętne czytelnikowi.

Strona graficzna prezentuje się stabilnie, czyli na solidnym poziomie pasującym do charakteru opowieści. To sympatyczne, często przerysowane i cartoonowe grafiki, niepozbawione „efektów specjalnych”, co może i odbiega od realizmu, ale przecież nie chodzi tu o wiarygodne przedstawienie wydarzeń, a o ducha – a tutaj taka forma sprawdza się bardzo dobrze.

Znasz ten komiks?

Oceń:

0,0

Giant Days jest serią dość nierówną – obok całkiem sympatycznych historii, zabawnych scen ze studenckiego życia czy dramatów godnych ludzi przed dwudziestką, trafiają się też… no cóż, po prostu zapychacze lub krótkie opowieści, które ani nie wywołują emocji, ani też nie przywołuję ech życia studenckiego u czytelnika (nawet biorąc pod uwagę nieco inne realia i np. płeć). Niestety w Jak nie teraz, to kiedy? właśnie tych ostatnich mamy najwięcej. Efektem jest mocno przeciętny, mało zabawny (i nie dramatyczny, czego echa też się wcześniej pojawiały) komiks.

Źródło: fot. Non Stop Comics

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

MCU – plakaty wszystkich filmów Kinowego…

Kinowe Uniwersum Marvela rokrocznie tylko się rozrasta, a wraz z kolejnymi filmami i serialami światło…

Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Anton Volkov z popularnego portalu Trailer Track odnalazł nowe informacje na temat Avengers: Koniec gry.…

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Michalina Reda
-

Thanos jako kobieta? Zobacz świetny cosplay

Thanos to potężny złoczyńca MCU, z którym ponownie zmierzą się superbohaterowie. Jedna z fanek zaproponowała…

Michalina Reda
-

Shazam! – Zachary Levi bronił Kapitan…

Kiedy Kapitan Marvel była atakowana przez trolli internetowych, Zachary Levi, odtwórca roli Shazama, stanął w…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.