Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement
 

Ocena recenzenta:
5/10

Giant Days #05: Jak nie teraz, to kiedy? – recenzja komiksu

Jak nie teraz, to kiedy? to już piąta część obyczajowej serii Giant Days o trójce sympatycznych, choć trochę nieogarniętych studentek. Jak wypada ten komiks?

Seria Giant Days opowiada o perypetiach trzech studentek różniących się pochodzeniem, charakterami i zainteresowaniami, ale jednocześnie stanowiących wzajemnie wspierającą się paczkę. Razem z pojawiającymi się czasem w tle, a czasem wypływającymi na pierwszy plan przyjaciółmi, przedstawiają czytelnikom życie studenckie w Wielkiej Brytanii… a raczej najróżniejsze przygody i wpadki, jakie mogą się przydarzyć młodym kobietom u progu dorosłego i samodzielnego życia.

W tomie Jak nie teraz, to kiedy? nie mamy do czynienia ze spójną osią fabularną. To raczej zbiór historii wykorzystujących luźne nitki z wcześniej utkanych wątków; ewentualnie po prostu dopełniających obrazu całości. Jest to więc historia o przekręcie studenckim, obsesji na punkcie byłego faceta, konfrontacji marzeń z realiami studenckiego wykształcenia, perypetiach związanych z wynajmem nowej kwatery czy wreszcie wyprawie na festiwal muzyczny.

Każda z postaci ma tu swoją rolę do odegrania, głównie związaną ze swoimi słabościami, obawami czy naiwnością (to akurat cecha wszystkich bohaterów). Niestety tym razem ich historie nie są ani zabawne, ani interesujące. To raczej echa już wcześniej znanych wydarzeń i wariacje znanych tematów. Album nie popycha akcji naprzód, ani nie dodaje nowych informacji dotyczących relacji między postaciami. Efektem są opowieści przeciętne i obojętne czytelnikowi.

Strona graficzna prezentuje się stabilnie, czyli na solidnym poziomie pasującym do charakteru opowieści. To sympatyczne, często przerysowane i cartoonowe grafiki, niepozbawione „efektów specjalnych”, co może i odbiega od realizmu, ale przecież nie chodzi tu o wiarygodne przedstawienie wydarzeń, a o ducha – a tutaj taka forma sprawdza się bardzo dobrze.

Znasz ten komiks?

Oceń:

0,0

Giant Days jest serią dość nierówną – obok całkiem sympatycznych historii, zabawnych scen ze studenckiego życia czy dramatów godnych ludzi przed dwudziestką, trafiają się też… no cóż, po prostu zapychacze lub krótkie opowieści, które ani nie wywołują emocji, ani też nie przywołuję ech życia studenckiego u czytelnika (nawet biorąc pod uwagę nieco inne realia i np. płeć). Niestety w Jak nie teraz, to kiedy? właśnie tych ostatnich mamy najwięcej. Efektem jest mocno przeciętny, mało zabawny (i nie dramatyczny, czego echa też się wcześniej pojawiały) komiks.

Źródło: fot. Non Stop Comics

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Spider-Man: Daleko od domu – co…

Zwiastun Spider-Man: Daleko od domu zadebiutował już w sieci. Czas zastanowić się, co mówi on…

Piotr Piskozub
Plotka
-

MCU – po Endgame czas na…

W sieci pojawiły się spekulacje, według których Marvel Studios rozwija wchodzący w skład MCU projekt…

Piotr Piskozub
-

Zapłaciłbyś 230 tys. zł? Poznaj najdroższe…

Chcemy przedstawić Wam listę najdroższych popkulturowych zabawek z serii Funko POP!.

Adam Siennica
-

Sex Education: sezon 1 – recenzja

Sex Education to nowy serial Netflixa wyprodukowany w Wielkiej Brytanii. Czy warto obejrzeć? Oceniam bez…

Ocena recenzenta:
8
Michalina Reda
-

Spider-Man: Daleko od domu – najlepsze…

Spider-Man: Daleko od domu to film MCU, którego zwiastun zadebiutował zaledwie wczoraj. Dziś natomiast przygotowaliśmy…

Emil Borzechowski
-

Netflix: wzrost cen abonamentu również w…

Podwyżki cen Netflixa przed nami? Nastroje widzów uspokaja biuro prasowe Netflix: wzrost cen w USA…

Co o tym sądzisz?