Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
5/10

Happy Together: sezon 1, odcinek 1 – recenzja

Happy Together to lekka i absurdalna komedyjka o parze Afroamerykanów, którzy przez zbieg okoliczności przygarniają do domu gwiazdę muzyki pop. Potencjał wielki, ale pilot przeciętny.

Happy Together oparty jest na dość absurdalnym pomyśle, którego wiarygodność w pilocie nie została w ogóle usprawiedliwiona. W tym szaleństwie jednak jest metoda, bo choć nie ma tu ani jednego przekonującego argumentu, dlaczego gwiazda z okładek będzie mieszkać z kompletnie obcymi ludźmi, to wszystko okryte jest urokiem. Wyjaśnienie sytuacji natomiast jest po prostu naciągane i wpływa raczej na negatywne spojrzenie na fundament tej komedii. Nie pozwala od razu kupić przekazu. Jednak po jakimś czasie to właśnie ta dziwność serialu staje się jego atutem, bo widać w pilocie wiele obiecujących motywów, które pod względem humorystycznym mają szansę na rozwój. Coś z tego może być.

Pierwszy odcinek ma trochę nietrafionych gagów opartych na próbach bohaterów, którzy chcą pokazać jacy są młodzieżowi i fajni. Chociaż są dorosłymi ludźmi po trzydziestce, różnica wiekowa i społeczna staje się punktem wyjścia do zabawnych sytuacji. Problem w tym, że dużo takich prób w tym odcinku jest po prostu nietrafionych. Zwłaszcza ze strony Damona Wayansa Jr, który świadomie robi z siebie głupca, ale stawianie tego w kontraście z reakcją drugiej strony, nie jest tak śmieszne, jakby twórcy chcieli. Interakcja pomiędzy rozrywkową gwiazdą pop, a trochę nudną parą jest tym, co daje jakieś komediowe sytuacje. Nie zawsze dobrze działające, ale już widać, że tutaj są obiecujące próby, które w kolejnych odcinkach mogą procentować. Rozwój tej relacji może być mocną podstawą Happy Together.

Tak, jak trzy główne postacie mają w sobie coś obiecującego, tak drugoplanowi bohaterowie pozostawiają wiele do życzenia. Z jednej strony mamy parodię hollywoodzkiej celebrytki (trafne, zabawne), z drugiej strony mamy rodziców Jake’a (pijąca para emerytowanych lekarzy i fanów muzyki pop), którzy nie bawią, irytują i wydają się zbyteczni. Czuć, że twórcy chcieli pokazać wpływ show-biznesu na młodą osobę i to, jak może ona być nieszczęśliwa przez życie pod publikę, ale na razie to nie wychodzi. Zbyt dużo kiepskich decyzji i nieciekawych zabiegów, które nie tworzą oczekiwanej całości. A postacie drugoplanowe są częścią tego problemu.

Znasz ten serial?

Oceń, jak Ci się podobał:

0,0

Happy Together na razie wydaje się przeciętnym serialem komediowym z paroma zabawnymi sytuacjami i wieloma scenami wywołującymi odwrotny efekt od zamierzonego. Dostrzec jednak można przesłanki, że drzemie w tym potencjał na rozwój. Na razie jest tak sobie, ale zdecydowanie może być lepiej.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Happy Together

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

Michał Kujawiński
-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.